Skocz do zawartości

Zmiana 10400f na 14600k


Recommended Posts

Do 14600k musisz wymieniać płytę więc jak najbardziej nie. A tego gościa powyżej nie słuchaj bo to forumowy błazen. 

 

Ryzen 7 7800X3D jest "aż" o 250 zł droższy od 14600k, podpasuje mu o wiele tańsza płyta główna B650 z socketem AM5, oferuje topową wydajność w grach przy o wiele niższym poborze prądu, da się schłodzić bez problemu powietrzem typu Fortis 5, a w przyszłości będziesz mógł wymienić procesor na jeszcze wydajniejszy. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
57 minut temu, Arttreyu1 napisał:

A jakiś blok na AMD? 

No weź, chłopaki z AMD tylko wiatrakami się studzą, bo to bardziej koszerne.

A nawet jeśli taki 14600 jest szybszy, a jest, to zaraz ci wykreśla wykresy ile to centów różnicy na klatkę jest.

A tak naprawdę to juz 13600 jest tańszy o przeszło 100 euro do tego płyta na z790 z dobrym zasilaniem i będziesz pan zadowolony.

Jedynym dużym plusem AM5 będzie to ze będziesz mógł tam upchać jeszcze ze trzy generacje procesorów a może nawet cztery, tylko po co?

No bo tak na poważnie ten 7800 to qrewsko wydajny procesor jest, ale za cztery lata kiedy przyjdzie ci do głowy go zmienić bo będzie cos ze 2x wydajniejszego to wkładanie tego do antycznej płyty głównej  będzie absurdem.

 

https://hybridcooling-modding.fr/waterblock-cpu-hcm-black

 

 

 

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites

Ludzie na 5 letnie płyty montują 5800x3d i jest dobrze. Lepiej na intelu kupować płyt co generację:)

7800x3d dalej szybszy:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/intel_core_i9_14900k_test_recenzja_opinia-29743-15.html

average-fps-1920-1080.png

 

Average-p.webp

 

Dobre bloki na AMD podobno to Watercool HEATKILLER:

https://www.angela.pl/p11740,watercool-heatkiller-iv-pro-amd-processor-copper-ni.html

https://www.angela.pl/p13695,watercool-heatkiller-iv-basic-amd-processor-acryl.html

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Ludzie na 5 letnie płyty montują 5800x3d i jest dobrze. Lepiej na intelu kupować płyt co generację:)

 

No a jak ? wymieniasz wtedy całość, składasz od nowa.

Ja sobie nie wyobrażam tego inaczej, ten dreszczyk emocji, rozpakowywanie.

A bardziej na poważniej, to dzisiaj pewnie kupiłbym platformę AM5, ale w marcu kiedy składałem swojego pieca opinie były podzielone, za wyjątkiem tego ze AMD długo wspiera swoje podstawki. Poza tym masa obszczymurow ciagle cos pisała o AMD aż do wyrzygania, co przypominało mi czasy Duronow (wtedy tez kupiłem Intela) a w dłuższej perspektywie historie o miriadach much, wiec znowu kupiłem Intela.

 

A jak się teraz zastanawiam, to mogłem spokojnie zostać przy i7 6950x i zamiast kupować 4070 to dołożyć te 700 euro  i wziąć jakaś fajna wersje 4080.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Siedziałbym na tym co masz do czasu zmiany gpu na wydajniejsze, np. upgrade na rtx 4070ti/4080/rx 7900 xt/7900 xtx i wtedy razem zmiana platformy na am5, tutaj 7500f lub 7800x3d, kwestia jaki będziesz miał budżet.

W dniu 22.10.2023 o 17:14, Arttreyu1 napisał:

A do tego wszystkiego zasilacz z 2016r zrobi jeszcze robotę?  XFX Black Edition XTR Full Modular 550W?

Jeśli jest sprawny, trzyma poprawnie napięcia to bez żadnych obaw, w połączeniu z rtx 3070 będziesz miał spory zapas mocy także na luzie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.10.2023 o 20:06, Etranger napisał:

ale za cztery lata kiedy przyjdzie ci do głowy go zmienić bo będzie cos ze 2x wydajniejszego to wkładanie tego do antycznej płyty głównej  będzie absurdem.

Pozdrawiam z antycznej płyty głównej b450-a pro zakupionej blisko 5lat temu. ;)

 

2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Każdy musi przejść swój pierwszy raz ;)

O tak, mój "pierwszy raz" (i zarazem ostatni) zabrał ze sobą 1070 AMP!  ale to był stary chieftec z dzieloną linią +12V, nie wiedziałem co czynię.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Tylko co za fun z nowego mobasa? Mocy nie przybędzie, tylko grzebanina z wyjmowaniem, koszty i interakcja z alegrowymi januszami przy sprzedaży... 

Jeżeli sekcja ogarnia, podłączyć się da wszystko czego człowiek potrzebuje, portów na przedzie i tyle wystarcza to ja mogę jedno mobo mieć i 10 lat. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

Tylko co za fun z nowego mobasa? Mocy nie przybędzie, tylko grzebanina z wyjmowaniem, koszty i interakcja z alegrowymi januszami przy sprzedaży... 

Jeżeli sekcja ogarnia, podłączyć się da wszystko czego człowiek potrzebuje, portów na przedzie i tyle wystarcza to ja mogę jedno mobo mieć i 10 lat. 

Ja to rozumiem ,ale dla mnie to jest zabawka. Lubie grzebać, składać, psuć itp. Do zadań bardziej odpowiedzialnych jak podatki, deklaracje i inne urzędowe pierdoly mam sprzęt z rezerwatu.

 

Druga sprawa to to ze ja nie sprzedaje mojego złomu na Allegro w Polsce a na Rakuten vel Ebay, a jak się łatwo domyślić zbyt dużo pajaców januszy w tych miejscach nie ma.

GT1030 sprzedałem drożej niż kupiłem,  na Ebay poszła do Chile , facet zapłacił za przesyłkę pocztowa 35 euro za kartę warta (w sklepie) 100 euro.

GTX'y 1070 , bo miałem dwa w Sli poszły na Rakuten w kilka sekund po wystawieniu po 170 sztuka, wszyscy zadowoleni piec gwiazdek dostałem.

Podobnie 3070 na nim straciłem tylko opłatę za sprzedaż, 1080 ti podobnie i wszędzie wszyscy zadowoleni, ja ze swojej strony wysyłałem sprzęt idealnie zapakowany.

Ostatnio puściłem i7 6950x za 150 euro i na nim straciłem cos przeszło 100 euro , ale chciałem sprzedać szybko żeby szybko kupić 4070.

 

 

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...