Skocz do zawartości

pogięte piny procka a działanie komputera


Recommended Posts

Witam, ostatnio złożyłem komputer na nowo, ryzen 5 5500, płyta msi b450 gaming plus max,grafika rx 580, ramy ddr4 2x8gb, dysk ssd + ssd m2, chłodzenie thermalright frost tower 120 i zasilacz coolermaster 500w

Po złożeniu i podpięciu wszystkiego załączyłęm komputer i był totalny brak reakcji, nie włączył się zasilacz nic nie chodzi, wydawało mi się że procek źle był włożony w gniazdo i po rozkręceniu chłodzenia wyszedł razem z prockiem z gniazda, po odklejeniu zauważyłem że jest pogiętych kilka pinów na procesorze, moje pytanie brzmi czy może to być przyczyną tego że komputer wgl nie wystartował?  totalny brak reakcji 

Edytowane przez mario098
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, mario098 napisał:

nikt nie ma wiedzy na ten temat ?! :)

O widzisz, a jakiś czas temu były zawody na forum, kto wygnie więcej pinów w procku od AMD a ile w sockecie intela i go pomyślnie odpali.

W zawodach liczyło się ile pinów wygniesz z sekcji zasilania i stabilnie zaliczysz 10 minutowy test obciążenia w OCCT.

A do tego bonusowe punkty za każdy inny wygięty/urwany pin.

 

Tylko cholerka jakoś nie mogę go teraz znaleźć :co:

 

Baw się dobrze:

https://www.docdroid.net/6cDW11N/am4-pinout-diagram-pdf

 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, mario098 napisał:

nikt nie ma wiedzy na ten temat ?

No ale co chciałbyś usłyszeć? Że piny są dla ozdoby i nie mają wpływu na działanie komputera? Wygięcie pinów, to możliwość braku styku czyli brak przepływu sygnału/ napięć. Jest to tak oczywiste, że aż nie chciało mi się wcześniej pisać, choć widziałem temat. Komputer zawiesza się, występują blue screeny, problem z rozpoznawaniem pamięci i innych podzespołów - tego typu tematów było od groma, gdzie proponowano przyjrzenie się pinom i to była trafna diagnoza.

 

Komp teraz działa, ale pod obciążeniem może się wywalić, bo nawet kilkanaście pinów dostarcza zasilanie. Po prostu jednym cieniutkim pinem nie da rady puścić tyle amperów.

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.10.2023 o 12:00, mario098 napisał:

po rozkręceniu chłodzenia wyszedł razem z prockiem z gniazda

Przy prockach AMD chłodzenie się wykręca, najlepiej na ciepło (bezpośrednio po wyłączeniu).

W dniu 18.10.2023 o 12:00, mario098 napisał:

po odklejeniu zauważyłem że jest pogiętych kilka pinów na procesorze

Mogło się stać przy wyrwaniu z gniazda. Możesz spróbować wyprostować na własną rękę, patentów w sieci jest trochę (strzykawka, ołówek automatyczny itd.), profesjonalna naprawa raczej nieopłacalna ze względu na koszt CPU.

Możesz wrzucić zdjęcie na jakiś hosting, ocenimy czy warto się za to w ogóle zabierać.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wodego napisał:

No ale co chciałbyś usłyszeć? Że piny są dla ozdoby i nie mają wpływu na działanie komputera? Wygięcie pinów, to możliwość braku styku czyli brak przepływu sygnału/ napięć. Jest to tak oczywiste, że aż nie chciało mi się wcześniej pisać, choć widziałem temat. Komputer zawiesza się, występują blue screeny, problem z rozpoznawaniem pamięci i innych podzespołów - tego typu tematów było od groma, gdzie proponowano przyjrzenie się pinom i to była trafna diagnoza.

 

Komp teraz działa, ale pod obciążeniem może się wywalić, bo nawet kilkanaście pinów dostarcza zasilanie. Po prostu jednym cieniutkim pinem nie da rady puścić tyle amperów.

Ty piszesz o możliwych komplikacjach a ja napisałem że komputer wgl nie reaguje , więc zapytałem czy to może być wina pinów czy wgl mam się brać za to… jakiś punkt odniesienia muszę mieć żeby wiedzieć czy to może być przez wykrzywione piny czy może jednak coś nie tak z płytą

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...