Skocz do zawartości

wybór telewizora OLED


Recommended Posts

Witam, czy byłby ktoś w stanie mi doradzić który telewizor Oled 65' jest godny uwagi i wydanych pieniędzy? :D Już się z różnymi opiniami i poleceniami spotkałem i to co opinia to inny telewizor. Telewizor będzie mi potrzebny głównie do filmów czy sportu, codzienne oglądanie telewizji to tylko rzadki dodatek. Pomieszczenie małe, coś koło 7m kwadratowych, bardziej zaciemnione.

W oko wpadło mi przy selekcji kilka modeli i już prawie byłem zdecydowany wybrać zeszłorocznego Samsunga s95b, lecz po wielu przeczytanych rekomendacjach w internecie zacząłem nabierać wątpliwości czy np LG C2 nie byłby lepszym wyborem. Wcześniej przed LG zastanawiałem się nad dwoma wariantami od Sony. Dodatkowo gdzieś w tle macha do mnie Samsung s90c. Generalnie mam spory zawrót głowy, nie wiem w którą stronę ostatecznie iść. Czy to wogóle jest jakaś większa różnica między nimi czy to wszystko będzie na tyle dobry sprzęt, że z każdego byłbym tak samo zadowolony..? Proszę o poradę czy pozostać przy którymś z tych trzech modeli czy zerknąć jeszcze na coś innego? Czy nie ma wielkiej różnicy między zeszłorocznymi modelami a tymi nowszymi, czy może warto dopłacić w nowszy model? Z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

LG C2 nie byłby lepszym wyborem. Może C3, ale matryca WOLED jest jednak nieco gorasza od QDOLED. No i C3 jest droższy od Samsunga 95b/90c
Gdybyś miał pewność, że trafisz S90C z panelem 2. gen, to bylby majlepszy wybór. Choć uważam, że nawet z panelem 1. gen jest trochę lepszy od S95B. A cenowo możesz go kupić trochę taniej od 95b (mam na myśli 65")
Sony korzystają z tych samych matryc, ale mają lepszą elektronikę i sterowanie panelem. Jednak cena jest zbyt wygórowane.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wiem bo zadania są podzielone, czy LG C2 czy Samsunga 90c to są tak podobne sprzęty, ze brałbym LG jak będzie sporo tańszy, a samsunga 90c jako domyślny wybór:)

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c2-oled-vs-samsung-s90c-oled/31229/37893?usage=1&threshold=0.10

Link to post
Share on other sites

Obraz LG C2 jest niżej niż Samsunga S90C/95B, ale jest też jest tańszy. Bardziej porównywalny byłby C3, ale ten z kolei jest droższy.
Matryca QD-OLED to skok technologiczny (tak kiedy był to WOLED) i daje dużo lepsza jakość obrazu, lepszą przestrzeń kolorów i przede wszystkim nie "wypieranie" kolorów w jaśniejszych elementach tak jak robi to WOLED.
Można było się wahać rok temu, kiedy wszedł na rynek S95B, ale teraz po roku już prawie wszystko wiadomo o tej technologii. I tak jak pisałem super byłoby dostać S90C z panelem 2.gen, bo ma on lepsze odprowadzanie ciepła i będzie trwalszy od 1.gen.
LG można kupić dla wszystkich jego zalet poza jakością obrazu.

Link to post
Share on other sites

Niestety tylko w menu serwisowym🫤
Pewną poszlaką może być data produkcji. W sensie im później wyprodukowany tym większa szansa na gen.2. Ale pewności nie ma.
Data produkcji jest w numerze seryjnym (chyba 8 i 9 znak). Będzie W i cyfra. W = 2023 rok, cyfra to miesiąc produkcji, 8 = sierpień, 9 = wrzesień itd.
Widziałem wersję gen.2 z fabryki z Węgier z czerwca.

Link to post
Share on other sites

ok, dzięki za wskazówkę :) tak przy okazji zapytam, czy masz jakiś pogląd na sounbary od samsunga? co ciekawego mozna do +/- 2.5k dograć do tego tivika? czy wystarcza z reguły sam soundbar z subwooferem czy najlepiej szukac tez z glosnikami do tylu w zestawie?

chyba, że jakiś inny soundbar by fajnie współdziałał z tym tv?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...