Skocz do zawartości

Który z monitorów 1440p 27" 240hz IPS wybrać?


Recommended Posts

Hej,

 

Planuję zakup monitor o rozdzielczości 1440p, wielkości 27", z minimalnym odświeżaniem 240hz., z matrycą IPS. Monitor będzie podłączony do PC, zastosowanie gamingowe. Wybrałem kilka modelów i ciężko podjąć mi ostateczną decyzję. Różnica w specyfikacji wydają się praktycznie minimalna/zerowa, a cenowo różnice są spore. Modele o których myślałem to (w nawiasie +/- obecna cena):

 

iiyama G-Master GB2790QSU-B5 Gold Phoenix (1899zł)

Gigabyte M27Q X HDR KVM (2199zł)

Alienware AW2723DF (2399zł)

ASUS ROG Strix XG27AQMR 27 QHD IPS 1ms 300Hz (3199zł)

BenQ Mobiuz EX270QM (3671,86zł)

 

Wejścia HDMI 2.1 nie robi mi różnicy, gdyż nie planuję podłączać monitora do niczego innego niż PC. Co do innych oczywistych różnic to wiem, że Asus ma odświeżanie na poziomie 300hz, ale wciąż nie zachęca to dla mnie dopłaty ponad 1000 zł względem modelu od iiyama. Czy są jakieś inne powodu, których nie dostrzegam (jak np. awaryjność, czy odwzorowanie czerni), a powinny zachęcić mnie do zakupu któregoś z drożysz modeli? 

 

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Właśnie zauważyłem, że modele od Dell Alienware AW2723DF oraz Asusa XG27AQMR nie mają głośników, co jest dużą wadą i chyba skreśla jest z mojej listy. Nie posiadam samodzielnych głośników komputerowych oraz nie planuję ich dokupywać, gdyż nie mam za dużo miejsca na biurku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...