Skocz do zawartości

Zestaw do 2500 zł do codziennego użytku i grania


Recommended Posts

Cześć!

Potrzebuję złożyć zestaw w okolicach 2500zł. Już teraz nie udało mi się zmieścić w budżecie, dlatego drobne (+/-200zł) przekroczenie jest dopuszczalne, ale nic ponadto.

Wszystkie części MUSZĄ być nowe, taki wymóg. Ponadto raczej preferowałbym zakupić to w xkom.

Komputer będzie komputerem codziennym - internet, filmy, praca z dokumentami, ale też do gier; 90% czasu tą grą będzie World Of Tanks, ale fajnie byłoby móc uruchomić coś nowszego, niekoniecznie w 4K i Ultra ;)

Wybrałem coś takiego:

 

CPU: AMD Ryzen 5 3600

MOBO: MSI B450M PRO-VDH MAX

RAM: Corsair 2x8GB 3600MHz CL18 Vengeance

SSD: Lexar 1TB M.2 PCIe NVMe NM620

GPU: XFX Radeon RX6600 Gaming SPEEDSTER SWFT 8GB GDDR6

PSU: be quiet! System Power 10 550W 80 Plus Bronze

 

To wszystko upakowane w obudowę KRUX Vako, a do tego potrzebuję jeszcze małą kartę sieciową z WIFI i wybrałem TP-Link Archer T3U Nano.

 

Ostatni raz składałem komputer.. dawno. Zatrzymałem się w czasach, gdy Zalman Z3 Plus to była świetna buda do 200 zł, a karta R7 260x to był całkiem niezły, polecany średniak. Dlatego też chętnie przyjmę wszelkie sugestie dot. zmian.

 

Moje spostrzeżenia/obawy:

1. MOBO - może lepiej jakąś inną B450M? Przejście na B550M raczej nie w tym budżecie..

2. RAM - wybrałem najtańszy ze znanej mi marki, może warto coś o niższym CL? GOODRAM odpada.

3. SSD - chciałem wsadzić Samsunga, ale to już dobre +60 zł do budżetu; Lexara nie znam, ale często przewija się w polecanych zestawach.

4. GPU - za 999 zł jest RX6600 od MSI, może warto zaoszczędzić?

5. PSU - tutaj totalnie nie wiedziałem co założyć, więc poszedłem po markach które kojarzę z dawnych czasów. Jak składałem starego PC, to bardzo dobrym wyborem na tamte czasy był XFX Core 450W (na podzespołach Seasonic bodajże), a bequiet to był taki "bezpieczny, pewny wybór, w każdym budżecie" ;)

6. Buda - ten KRUX wydaje się fajny, ale może warto zejść niżej na Silver Monkey X Fence TG? Albo Zalmana S3 ?

 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, misiek998 napisał:

Pochodzę z tego samego okresu i tak tylko się wtrącę, że te karty wifi "nano" nadają się tylko obok routera, lub bez przeszkód po drodze, bo one generalnie charakteryzują się bardzo słabym zasięgiem

Mieszkanie nie jest duże, więc zasięgu powinno spokojnie wystarczyć, jak nie - to wtedy najwyżej zwrot i zakup innego :)

 

Komputer stał się coraz bardziej potrzebny, więc zdecydowałem się zrobić zamówienie, ostatecznie wyszło tak (rabaty na XKOM przekonały do zmiany niektórych komponentów):

 

MOBO: Gigabyte B550M DS3H

PSU: FSP/Fortron HYDRO K PRO 600W 80 Plus Bronze

CASE: Genesis Irid 505 Black V2

GPU: Asus Radeon RX 6600 Dual V2 8GB GDDR6

CPU: AMD Ryzen 5 3600

RAM: Corsair 16GB 3600MHz CL18 Vengeance

SSD: Lexar 1TB M.2 PCIe NVMe NM620

 

Całość z kartą sieciową TP-LInka wyszło 2648zł, czyli mniej, niż pierwotny zestaw, z pierwszego postu.

Zmiana zasilacza podyktowana mniejszą ceną przy jednocześnie większej o 50W mocy.

Płyta główna zmieniona na nowsze B550M, bardziej przyszłościowe - cena większa od B450M, ale nadal niezła, bo 399 zł.

Obudowa zmieniona bo była od KRUXa tańsza o 20 zł, a przy tym wydaje się całkiem porządnie wykonana i przewiewna; podświetlenie RGB które miał KRUX nie było istotne, a w zasadzie to było nawet minusem, a wyłączenie go jest podobno niemożliwe.

GPU zmienione wyłącznie z racji niższej (o 50zł) ceny.

 

Myślę, że zestaw nie jest zły. Bardzo jednak proszę o informację, jeśli któryś z podzespołów jest niekompatybilny i/lub krytycznie niskiej jakości - wtedy zawsze można zrobić zwrot i zmienić na coś innego :)

Edytowane przez Freso
dopisek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...