Skocz do zawartości

Pomyłkowe ceny produktów - sklepy internetowe


Recommended Posts

Hej,

 

Było kilka takich tematów na forum, pamiętam, że chyba nawet leon kupił parę kart graficznych po super cenie. Chciałbym to skupić w jednym temacie.

 

Więc po kolei: kupiłem produkt w sklepie internetowym, po ewidentnie za niskiej cenie. Nie była to obniżka 10-20%, tylko praktycznie 95%. Produkt (a nawet dwa) wrzuciłem do koszyka, złożyłem zamówienie i teraz czekam. Jako, że jest święto, dopiero jutro zacznie się "akcja" zatwierdzania zamówienia.

 

Jakie są moje prawa? Czego powinienem oczekiwać od sklepu? Wiem, że najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że powiedzą, że produkt jest niedostępny lub inna forma wymigiwania się. Ale znając jakieś podstawy pseudo-prawne, wiedziałbym, jak z nimi negocjować, żeby coś ugrać.

 

Ktoś miał taki przypadek? Wie co robić? Udało się? Proszę o rady :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję, to w przypadku gdy cena jest wyraźnie zaniżona w porównaniu z rynkową, jakiej za dany produkt należałoby oczekiwać, to zakłada się, że wystawienie przedmiotu w sklepie internetowym po takiej nadmiernie zaniżonej cenie jest wynikiem pomyłki i sklep może odmówić realizacji zamówienia i sprzedaży w "promocyjnej" cenie. Niestety torture, szanse marne.

Link to post
Share on other sites

Konkretnie w morelach były monitory po 2zł . ;)

 

Morele to całkiem jazda, były 5750 za trochę ponad 200zł i tu na forum ktoś się akurat zastanawiał nad nową grafiką i taka okazja, zakupił a przysłali mu... 5570 bo to była pomyłka(a to nie że tylko nazwa, cały opis taktowania itd były od 5750). Tylko zwrócili kasę i przeprosili :roll:
Link to post
Share on other sites

Ktoś miał taki przypadek? Wie co robić? Udało się? Proszę o rady :)

 

Tak jak już wcześniej wspominali. Do czasu otrzymania informacji ze sklepu że przyjęli Twoje zamówienie to praw nie masz żadnych. Jeżeli nie zauważą i dopiero później zaczną się wykręcać to możesz zmusić ich do sprzedaży towaru w takiej cenie (wymagana droga sadowa :menda: )
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jeśli w sklepie widnieje karteczka : Po odejściu od kasy zwortu nie przyjmujemy to oznacza, że sprzedawca ogranicza nasze prawa konsumenckie i należy się kara pienieżna, za to my możemy swobodnie zwrócić towar.

Edytowane przez cin3k
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...