Skocz do zawartości

Problem z instalacją W11 z USB


Recommended Posts

Cześć, mam problem z instalacją windowsa 10 z pendrive'a na nowym komputerze stacjonarnym. Po odpaleniu komputera i biosu nie widzi on pendrive'a z windowsem w panelu "boot priority", natomiast pendrive jest widoczny na liście usb w biosie, podłączyłem dla testu innego pendrive'a i pojawił się on na liście boot priority od razu. Czy muszę ściągać windowsa ze strony Microsoftu i wgrywać go na tego drugiego pendrive'a czy jest opcja, żeby zmienić coś w biosie tak, żeby od razu odpalił komputer z pendrive'a z wgranym windowsem? Z góry dzięki;)

Link to post
Share on other sites

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/tworzenie-nośnika-instalacyjnego-dla-systemu-windows-99a58364-8c02-206f-aa6f-40c3b507420d

 

 

Jak już będziesz miał to ogarnięte to w BIOS ustawiasz tego pendrive jako pierwszy. Zapisujesz i powinien wystartować. 

Dla ułatwienia możesz ustawić pozostałą kolejność bootowania jako empty. (Po instalacji trzeba wejść do biosu usunąć z portu pendrive i ustawić dysk C jako pierwszy) 

Później już sobie system poradzi.

 

Najlepiej podłączyć telefon ustawiony jako modem żeby zainstalować sterowniki sieci.

Ja to robię tak że wpierw ściągam sterowniki się sieciowe żeby internet z kabelka działał a potem to już leci.

 

Wpierw poinstaluj wszystko od płyty.

 

Oczywiście lepszy Windows 11 od 10.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/tworzenie-nośnika-instalacyjnego-dla-systemu-windows-99a58364-8c02-206f-aa6f-40c3b507420d

 

 

Jak już będziesz miał to ogarnięte to w BIOS ustawiasz tego pendrive jako pierwszy. Zapisujesz i powinien wystartować. 

Dla ułatwienia możesz ustawić pozostałą kolejność bootowania jako empty. (Po instalacji trzeba wejść do biosu usunąć z portu pendrive i ustawić dysk C jako pierwszy) 

Później już sobie system poradzi.

 

Najlepiej podłączyć telefon ustawiony jako modem żeby zainstalować sterowniki sieci.

Ja to robię tak że wpierw ściągam sterowniki się sieciowe żeby internet z kabelka działał a potem to już leci.

 

Wpierw poinstaluj wszystko od płyty.

 

Oczywiście lepszy Windows 11 od 10.

A jak mam W10 dezaktywowany na starym komputerze w wersji BOX, to na nowym komputerze muszę najpierw zainstalować W10 i dopiero aktywować W11 wtedy, czy można od razu W11? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...