Skocz do zawartości

Upgrade komputera czy nowy zestaw


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym przeznaczyć około 3-4 tys na upgrade swojej stacjonarki pod gry. Obecnie komputer sprawuje się dobrze (mam go od września 2020 - 3 lata), ale nad czym ubolewam to to że obecnie nowo wychodzące gry chodzą mi na ustawieniach graficznych mid/mid low a chciałbym móc je odpalać na wyższych ustawieniach i komfortowo grać w nowe tytuły, np obecnie mnie kusi Asssasin's Creed Mirage.

Moja wiedza w kontekście komputerów jest dosyć podstawowa, dlatego proszę o poradę w zakresie tego czy jest możliwy porządny upgrade poniższego zestawu w budżecie, co warto by było wymienić, czy pomyśleć o dołożeniu funduszy i nowym zestawie, co doradzacie?

1: Procesor Ryzen 5 3600X, 3.8GHz, 32 MB
2: Płyta główna B550M AORUS PRO
3: Pamięć operacyjna Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
4: Karta graficzna GeForce GTX 1660Ti OC 6GB GDDR6
5:Dysk twardy WD Caviar Blue 1TB 3,5"
6:Dysk SSD M.2 Plextor M9Pe(G) 256GB
7:Zasilacz Vero L3 600W
8:Obudowa Signum SG7V Evo TG ARGB

Z góry dziękuję za wszelkie porady

 

CPU.png.1eb9cc6f73c4c5e8b8f9bef17e013400.png

 

Mainboard.png.266d6303ae2d76831da30a5dda77b646.png

 

Memory.png.de270035c00e68c8eaf1e1ee1cbf9ba4.png

 

SPD.png.024d4a06e46f0b33ff12b4b237416346.png

 

Graphics.png.7762e69917ee85c750c33d8b32b98b76.png

Link to post
Share on other sites

Jak wspominałem nie mam zbyt szerokiej wiedzy odnośnie podzespołów i tego co obecnie oferuje rynek. Mógłbyś rozwinąć temat dual channel ram, w sensie oprócz tej dwójki ramowej co mam, miałbym możliwość poszerzyć ram +2 kości, w sumie 4 kości, dobrze rozumiem?

 

Odnośnie Ryzenów słyszałem że mocniejsze są mocno prądożerne, nie wiem jak by ten CPU współgrał z moim zasilaczem.

 

Co do RTX ponownie moja laikowość się odzywa, doradź proszę czym tu się kierować przy wyborze karty, która jest lepsza, ta od GIGABYTE, GeForce, MSI, czym się tu kierować przy wyborze konkretnej karty?

Link to post
Share on other sites

Tak 4 kości ,podobne 3200. Da to dodatkowe 5 procent FPS przy niepełnym GPU load. Do tego uruchomisz gry gdzie na 16 będzie czkawka. Przy sprzedaży r3600 możesz dać i r5700x co da dodatkowe do 10 procent FPS przy niepełnym GPU load

Karta myślę że Gigabyte będzie ok. Są najtańsze. Tutaj jest 200wat więc nie takie ważne chłodzenie jak w serii 3000

Ten ryżen koło 80wat maks. Więc zamkniesz się w 300 Wat z zasilacza i 350 że ściany. Będzie gicio

Link to post
Share on other sites

Okej czyli podsumowując, pokombinować z dorzuceniem +2 kości 3200Mhz RAM'u - tu moje pytanie czy jakby to były te same co są to git czy warto zainwestować w inne?

 

Druga kwestia, sprzedać r3600 i wymienić na r5700x - moje pytanie, gdzie polecasz sprzedawać wymieniany sprzęt?

 

 

Edytowane przez krros
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...