Skocz do zawartości

Upgrade PC- Gry 4K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mlekolak,

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Zastanawiam się nad upgradem PC. Dajcie proszę znać czy warto to rozbudowywać.

Specyfikacja
CPU: Intel I7 6700k
GPU: Gtx 1080Ti (11gb)- staruszek :)
RAM 16 gb
Zasilacz 630
Obudowa duża :) Fractal (jakiś) z wiatrakami 5x  Silentium PC 140mm
Mobo: AsRock Z170 Extreme 4 (Soket na 1151)
Monitor: Gigabyte 32'' 1440p 165hz
TV: LG Oled 55'' 60hz (hdmi 2.0)

I teraz tak- ten PC jeszcze sobie radzi z grami w 1440p. Chociaż już coraz ciężej. W 4k kiedy chcę pograć na TV to już strach, że maszyna się zapali :)
Z tego co wyczytałem to procesor jaki obsługuje płyta to maksymalnie Intel 9 generacji.
Co do karty graficznej to myślę o RTX 3080 (używany) ewentualnie jakieś 4060?
W grę wchodzą używane części.

Warto to ulepszać jakimś I5/I7 9gen i RTX 3080/ 4060?

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Darwin324 napisał:

Z tego co wyczytałem to procesor jaki obsługuje płyta to maksymalnie Intel 9 generacji.

https://www.asrock.com/mb/intel/Z170 Extreme4/index.pl.asp#CPU

Raczej 7 generacji

 

Nawet zmieniając CPU ten procek jest za słaby do takiej karty. Musiałbyś niestety zmienić całość, bo upgrade jest kompletnie nieopłacalny.

Link to post
Share on other sites

Dorzucając garść moich przemyśleń :) Ja sobie kupuję nowego PC na Ryzenie 7800X3D i RTX 4080. A mój staruszek jak widzę to ani sprzedać, ani upgrade robić :) Chciałem go oddać komuś z rodziny i ewentualnie zaproponować wrzucenie jakiejś lepszej używanej karty. No ale skoro nie ma to zbytnio sensu to po prostu oddam go takiego jakim jest :)

PS: Gtx 1080Ti dał radę z serią Dark Souls, Wiedźminami, serią AC aż do Origin i nawet Battlefield V 120 fps 1440p :) Dodatkowo w 4k ruszył nawet Hogwarts Legacy ale to co się działo w obudowie brzmiało jak startujący samolot.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...