Skocz do zawartości

Laptop zacina się po 10 minutach grania


Recommended Posts

Witam mam problem z laptopem, jest to laptop *gamingowy* mam go z 2 lata od jakiegoś czasu gdy odpalam grę typu cs2/hoi4/RE4 rem po 10 minutach w grze z  150 fps mam spadki do 15 fps. Nie wiem czym to jest spowodowane ma ktoś jakieś pomysły ?
Laptop: Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/8GB 512GB ssd GTX1650

1.png

2.png

3.png

4.png

Edytowane przez Apollo9999
Link to post
Share on other sites

Pewnie układ chłodzenia zarośnięty kurzem, wszystko sie grzeje i throttluje. Rozebrać, wyczyścić, grać i obserwować :) 

 

I z tą "gejmingowością" tez bym nie przesadzał. Mobilne 1650 to żaden demon nie jest ... Dołóż druga kość 8 GB ramu bo pewnie chodzi w single channel i obcina na dzień dobry 30% wydajności. 

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, joker5513 napisał:

Pewnie układ chłodzenia zarośnięty kurzem, wszystko sie grzeje i throttluje. Rozebrać, wyczyścić, grać i obserwować :) 

 

I z tą "gejmingowością" tez bym nie przesadzał. Mobilne 1650 to żaden demon nie jest ... Dołóż druga kość 8 GB ramu bo pewnie chodzi w single channel i obcina na dzień dobry 30% wydajności. 

 

Oo dzięki bardzo zaraz się zabieram za to.

Co do kosci ram druga 8gb duzo pomoże? Jakby poza poborem ramu?

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o to że ramu jest za mało (chociaż 8 Gb to już dzisiaj bardzo skromna ilość) ale o szybkość jego działania. Jeżeli jest tylko jedna kość to jak pisałem wyżej do 30% wydajności możesz tracić. Otwórz kompa i zobacz ile jest kości (albo chociaż sprawdź w cpuz). Rozebrać i tak musisz do odkurzenia laptopa.

 

Pamiętam w latach około 2009 miałem Acera 5930G i tam systematyczne czyszczenie było obowiązkowe - po miesiącu była już konkretna kołderka z kurzu na radiatorku i wentylatorze chłodzącym, a w efekcie +10C do temperatur karty graficznej i cpu. Najlepiej tez dbać o czystość biurka i nie kłaść lapka na dywanie, pościeli itp. bo wtedy zaciąga najwięcej syfu. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...