Skocz do zawartości

RTX 4070 nie pobiera wystarczająco mocy!


Recommended Posts

Hej, mam mega problem z kartą graficzą. Ostatnio złożyłam kompa z polecaych zestawów z sierpnia do 6000 zł i nie mam pojęcia dlaczego moja karta graficzna pobiera cały czas maksymalnie 27 wat i ani jednego więcej. FPS'y leżą, nie da się odpalić nawet wiedźmina. Sterowniki najnowsze są, bios zaktualizowany do najnowszej wersji, kable pcie sprawdzone. Już staję na głowie żeby cokolwiek zrobić ale po wielu godzinach załamuję już ręce. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?  Jestem załamana, że polecany zestaw okazał się takim zawodem...
Karta graficzna: ASUS GeForce RTX 4070 DUAL OC WHITE 12GB DLSS 3

Płyta główna: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING

Zasilacz: Chieftec PPS-650FC

Procesor: AMD Ryzen 7 5800X

Link to post
Share on other sites

image.png.caced7ac270fa9da33bdbea32d13ce80.png

Powyżej screen z gry. Użycie procesora graficznego raz pokazuje 0% a raz 99%. Wiatraki karty w ogole sie nie kreca i nawet po odpaleniu benchmarka karta zachowuje sie jakby nie pracowala. System poprawnie wykrywa karte, a wiatraki kreca sie tylko przez chwile podczas uruchamiania komputera. Windows 11 jest zaktualizowany i świeżo postawiony. Sprawdze w wolnej chwili ta karte w innym komputerze i wroce z rezultatem.
image.png.5d216cc6fb01fdbc1e3c0d498a755e9b.png

Link to post
Share on other sites

A jesteś pewna ze wszystko jest zainstalowane? 

 

 

Powiem ci ze ja mam taki dziwny problem z "Mobile Connecte", system mi mówi ze mój administrator nie pozwala mi uruchomić tego programu ze względu na jakieś reguły zabezpieczeń czy inna bzdurę a jest to cześć oprogramowania z windows .

Wiec postaw system od nowa, no i sprawdź kartę w innym sprzęcie

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
Why is my GPU stuck in idle?
 
 
This kind of issue could be due to corrupted system files and to further troubleshoot this device, what I can recommend is to run the system file checker to check if there's any corrupted system file that keeps on looping around
 
Ale to jak dla mnie jest odczynianie czarów czy inne voodoo, postaw system od nowa.
Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Głupie pytanie, ale .. czy zasilanie na pewno jest prawidłowo wpięte po stronie GPU i zasilacza?

Jak kształtuje się pobór wraz z logiem można sprawdzić w GPU-Z. 

Zobaczysz zegary + pobór z możliwością sprawdzenia wartości min i max.

 

Aczkolwiek tutaj to wygląda na kwestię sterowników.

Ew. sprawdzić inną kartę w Twoim PC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...