Skocz do zawartości

Zestaw na AM4 lub AM5 do pracy, rzadziej do gier


Recommended Posts

13 godzin temu, motsu napisał:

więc tylko ten bios - radzisz wywalić? i jak nie wykupię, to co, nie zaktualizują? będą testować na starym biosie?

 

Pytaj już o to w sklepie. Ale jak bierzesz z testami, dałbym aktualizację bios - niech sprawdzą już tak jak powinno to być. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, kajtek. napisał:

Pytaj już o to w sklepie. Ale jak bierzesz z testami, dałbym aktualizację bios - niech sprawdzą już tak jak powinno to być. 

 

20 godzin temu, mlekolak napisał:

Dorzuć te kilka złotych do Windows 11 BOX.

Wywal "Aktualizacja BIOS / UEFI" to jest bajecznie proste.

Instalacja systemu też średnio się opłaca bo zakładam że jak złożą to jakoś to przetestują.

 

Co do obudowy to mesh to nie jest filtr przeciwkurzowy. Możesz wziąć Lian Li LANCOOL III + zestaw filtrów jak chcesz mieć spokój. 

 

20 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Właśnie w opisie jest wczytanie Expo/xmp i testowanie i jak składają to dają na to gwarancję

 

rozważam jeszcze zakup przez Krsystem https://www.krsystem.pl/kp-FVtBirY9k czy możecie sprawdzić czy to to samo, bo mają nieco inne opisy i nie chciałbym źle dobrać

 

starałem się wybrać te same elementy i wygląda na to, że praktycznie to samo ale w niemal identycznej cenie lepsza (nieco wydajniejsza a przy tym cicha) karta, jak myślicie, lepsza? (i zdecydowanie bardziej mi pasuje wizualnie, będzie też lepiej się prezentowała w zestawieniu z obudową wg mnie);

co mnie martwi, to że w Krsystem nie kupię niestety Win11 Box, aż dziwne, że nie mają

nie dokupię też wentylatora na tył - nie wiem czy przy montażu i testach ma to znaczenie, że nie będzie go z tyłu obudowy, bo dokupię go na tył gdzie indziej - chyba późniejszy montaż wentylatora nie będzie problematyczny?

no i mają w Krsystem usługę montażu premium https://www.krsystem.pl/kp-FVtBirY9k ale nie piszą, co wchodzi w skład tej usługi, może wiecie? bo elementy usługi w proline są idealne wg mnie i w pełni odpowiadają na moje obawy co do stabilności systemu:

  • Instalacja systemu Microsoft Windows
  • Aktualizacja sterowników
  • Wczytanie profili pamięci XMP/EXPO
  • Obciążenie syntetyczne w OCCT, FurMark, Cinebench R23, 3DMark Time Spy
  • Pełne obciążenie zasilacza przez 60 minut
  • Pomiar temperatur
  • Generowany raport do wglądu z przeprowadzonych testów
W dniu 2.10.2023 o 09:33, wrobel_krk napisał:

Karty Radeon czy Rtx tak samo dobrze współpracują z intelem czy Amd, na pewno z tymi nowymi generacjami

Z kartami od Amd czy Rtx są problemy czasem ze sterownikami, jednak w grach jak np csgo/cs go2 to są duże problemy z radeonami.

 

Z drugiej strony 7800xt jest dużo szybsza od konkurencyjnych takich 4060/4060ti, sensowny RTX zaczyna się od 4070

 

Obie obudowy są bardzo pojemne zmieszczą gpu 43cm więc nie ma problemu nawet z największymi 4090:)

 

Te 7800xt nie są, aż tak ciężkie żeby wymagały podpórki ale nie zaszkodzi:)

 

hej, mam pytanie odnośnie obudowy, którą posiadasz be! quiet silent base 802, otóż mogę ją kupić za 650zł nową, czy warto z Twojego dośwaidczenia w porównaniu do

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-be-quiet-shadow-base-800-fx-czarna-bgw63-p8119120 (ma 4 wentylatory) lub Phantex G500A ARGB (3 wentylatory) z tym że mam 2 dyski HDD i czy wejdą one do dolnej komory z zasilaczem w be! quiet silent base 802 (czy trzeba dokupować koszyki?) i czy wejdzie karta graficzna  RX 7800 XT Sapphire Nitro+ bo w opisie jest Maksymalna długość karty graficznej 287 mm (z klatką HDD) ale to chyba chodzi o montaż gdzieś na wysokości płyty głównej?

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.10.2023 o 15:57, mlekolak napisał:

Dorzuć te kilka złotych do Windows 11 BOX.

Wywal "Aktualizacja BIOS / UEFI" to jest bajecznie proste.

Instalacja systemu też średnio się opłaca bo zakładam że jak złożą to jakoś to przetestują.

 

Co do obudowy to mesh to nie jest filtr przeciwkurzowy. Możesz wziąć Lian Li LANCOOL III + zestaw filtrów jak chcesz mieć spokój. 

finalnie wygląda na to, że byłby taki koszyk (Win11 box będzie dodany za 550zł)

https://www.krsystem.pl/index.php?go=koszyk

 

i teraz:

co myślicie o tym monitorze?

https://www.krsystem.pl/dell_g2724d_27_cali_165hz_ips2560x1440hdmidp3y-item-72309.html?64336&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=ef43256e-4b9d-60d2-24b6-fb250887f67b

i czy warto jednak zmienić kartę Radeon na

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4070-gaming-oc-12gb-gddr6x-dlss-3-gv-n4070gaming-oc-12gd-p8117814

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, mlekolak napisał:

Monitor poszukaj czegoś na matrycy VA, bardziej się nadaje do pracy.

Znowu rady z kosmosu, czasem va jest lepszy do pracy czasem ips:)

 

Ten dell jest bardzo fajny, ma bardzo dobry kontrast jak na ips 1400:1:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/g2724d

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Znowu rady z kosmosu, czasem va jest lepszy do pracy czasem ips:)

 

Ten dell jest bardzo fajny, ma bardzo dobry kontrast jak na ips 1400:1:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/g2724d

dzięki!

a jeszcze wracając do obudowy, którą używasz be! quiet silent base 802, czy warto z Twojego dośwaidczenia w porównaniu do

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-be-quiet-shadow-base-800-fx-czarna-bgw63-p8119120 (ma 4 wentylatory) z tym że mam 2 dyski HDD i czy wejdą one do dolnej komory z zasilaczem w be! quiet silent base 802 (czy trzeba dokupować koszyki?) i czy wejdzie karta graficzna  RX 7800 XT Sapphire Nitro+ bo w opisie jest Maksymalna długość karty graficznej 287 mm (z klatką HDD) ale to chyba chodzi o montaż gdzieś na wysokości płyty głównej?

Link to post
Share on other sites

Ten Shadow base to nowsza konstrukcja - usprawniony Silent Base więc wg mnie warto shadow base brać chyba że sb 802 będzie dużo taniej:)

 

Na dyski jest miejsce na 1 x3.5 cala i 3 x 2,5 cale w zestawie tak to trzeba dokupić w shadow base:

Up to 3x 3.5-inch (1 included)/ up to 7x 2.5-inch (3 included).

 

 

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, wrobel_krk napisał:

Ten Shadow base to nowsza konstrukcja - usprawniony Silent Base więc wg mnie warto shadow base brać chyba że sb 802 będzie dużo taniej:)

 

Na dyski jest miejsce na 1 x3.5 cala i 3 x 2,5 cale w zestawie tak to trzeba dokupić w shadow base:

Up to 3x 3.5-inch (1 included)/ up to 7x 2.5-inch (3 included).

 

 

ale w silent base 802 są koszyki na 2 dyski 3,5 cala?

w tej nowszej shadow chyba nie ma kontroli wiatraków na IO a silent base 802 ma dwa zestawy mesh i silent, wymienne, zdaje to egzamin u Ciebie, i rzeczywiście jest przewiewna na mesh? dokładałeś wentylator czwarty, czy te 3 stockowe wystarczą?

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, motsu napisał:

dokładałeś wentylator czwarty, czy te 3 stockowe wystarczą?

Wystarcza ja mam jeszcze Aio na CPU i GPU ale to naprawdę bardzo przewiewna obudowa. Ja HDD nie używam więc nawet nie wiem ile ich było:)

Zawsze jakiś wentylator można dołożyć jakby co ale nie sądzę żeby było trzeba.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Wystarcza ja mam jeszcze Aio na CPU i GPU ale to naprawdę bardzo przewiewna obudowa. Ja HDD nie używam więc nawet nie wiem ile ich było:)

zdjąłeś na stałe te elementy silent i zostawiłeś tylko mesh, czy odwrotnie?

a w mojej konfiguracji w tej obudowie wystarczą fabryczne wentylatory i fortis 5? GPU Sapphire rx7800 xt nitro+, CPU Ryzen 5 7600

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, wrobel_krk napisał:

Ja założyłem mesh bo nie jestem cichofilem, spokojnie w Twoim konfigu starczy:)

a jakbym założył te elementy silent, bo bardzej preferuję cichą pracę, to chyba przy tym zestawie nic mi się tam nie zagrzeje, prawda? najwyżej fortis będzie wył albo GPU, czy nawet nie? np przy oglądaniu meczu

Edytowane przez motsu
Link to post
Share on other sites

Musisz sam sprawdzić, zmiana panelu 2 minuty:)

Najwyżej dokupisz jakiś 120mm na przód jeszcze.

Rożnice temperatur nie są duże. Poziom hałasu jak sobie sam ustawisz prędkości to są niższe niż w testach:)

Moze być tak że z meshem bedziesz mieć odpowiednio cicho dla Ciebie

 

 

 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Musisz sam sprawdzić, zmiana panelu 2 minuty:)

Najwyżej dokupisz jakiś 120mm na przód jeszcze.

Rożnice temperatur nie są duże. Poziom hałasu jak sobie sam ustawisz prędkości to są niższe niż w testach:)

Moze być tak że z meshem bedziesz mieć odpowiednio cicho dla Ciebie

 

 

 

bo prędkości ustawiam w jakiejś aplikacji, czy po prostu są ustawione fabrycznie i steruje się przełącznikiem na obudowie?

 

wiem, że pisałeś, że teraz byś kupił Shadow base 800 ale nie wiem czy dlatego, żeby odświeżyć obudowę, bo Silent 802 się znudziła, bo jak patrzę na te obudowy, to Silent 802 wygląda, że jest lepiej wykonana i ma więcej dodatków , pomimo że jest starsza

Link to post
Share on other sites

wymienić bym, nie wymieniał, ale jakbym dziś kupował to dla mnie ma wszystko co potrzeba shadow base

Ma 4 wentyle 140m zamiast 3, porty usb 3.2 na froncie itd. a to jest ewolucja tej samej budy

Nie potrzebuje wymiennego panelu

4 minuty temu, motsu napisał:

bo prędkości ustawiam w jakiejś aplikacji, czy po prostu są ustawione fabrycznie i steruje się przełącznikiem na obudowie

Można i tak i tak, ja w budzie mam na stałe z przełącznika, ale mogę zmienić przełącznikiem tylko nie zmieniam:)

na cpu w biosie ustawione, gpu w msi afterburner

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, wrobel_krk napisał:

wymienić bym, nie wymieniał, ale jakbym dziś kupował to dla mnie ma wszystko co potrzeba shadow base

Ma 4 wentyle 140m zamiast 3, porty usb 3.2 na froncie itd. a to jest ewolucja tej samej budy

Nie potrzebuje wymiennego panelu

Można i tak i tak, ja w budzie mam na stałe z przełącznika, ale mogę zmienić przełącznikiem tylko nie zmieniam:)

na cpu w biosie ustawione, gpu w msi afterburner

Twoja silent base 802 też ma porty usb 3.2

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, wrobel_krk napisał:

Wiesz jak się podoba sb 802 to bierz , bo shadow base to nie rewolucja ale ewolucja, bo np mało kto dziś hhd używa jak można mieć 4 ssd na płycie :)

Jest trend na przewiewne budy wiec po co dodawać cichy panel itp

no tak, być może tego panelu cichego nigdy nie użyję ale jak jest, to niech będzie (wiem, że to w cenie);

myslałem żeby wziąć tę Shadow base ale wizualnie chyba bardziej mi pasuje 802 choć jest większa i na żywo może okazać się trochę kobyłą; w Shadow 800 podoba mi się bardziej tylko ten pochylony panel IO - myślę, że nie będzie zbierał kurzu jak podejrzewam ma miejsce w Silent 802

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kajtek. napisał:

A tak w ogóle, nie rozważasz tutaj Intela i5-13500? Masz 14 rdzeni, 20 wątków. W grach w 1440p będzie to identyczna wydajność jak na AMD Ryzen 5 7600. Dodatkowo możesz to złożyć taniej na DDR4. 

a mógłbyś podlinkować jakieś koszyki?

czytałem, że te i5 są bardziej energochłonne i nie wiem czy np nie będę musiał za to dołożyć na lepsze chłodzenie niż Fortis 5? ale poza tym chyba wydajnościowo lepiej wypada niż Ryzen 7600 - może nie w grach ale w użytkowaniu mieszanym, chyba tak, jak myślisz?

no i tutaj płyta musiałaby być minimum w wersji Z chyba 690Z lub 790Z aby wykorzystać i5-13500? więc trochę dopłaty za płytę ale taniej DDR4, z tym że czy to nie wpłynie na wydajność znacząco?

W dniu 7.10.2023 o 15:20, wrobel_krk napisał:

Możesz napisać do Proline żeby Co ustawili 6000cl30 stawiam że dadzą radę

 

W dniu 7.10.2023 o 16:18, wrobel_krk napisał:

Właśnie w opisie jest wczytanie Expo/xmp i testowanie i jak składają to dają na to gwarancję

 

W dniu 7.10.2023 o 12:18, kajtek. napisał:

Jak zaczniesz za dużo czytać, to wszystkie pamięci mogą okazać się problematyczne, wychodzą nowe biosy, nowa agesa też sporo zmienia - kwestia czy napotykasz na bieżące problem czy na jakieś stare wątki. 

Nie ma takiej opcji

 

Widzę, że bierzesz z testowaniem - jak zapewne będzie problem to wyjdzie podczas testów. Z tego co wiem wczytują profile XMP - EXPO więc weź może co tańsze i napisz żeby sprawdzili stabilność pamięci po wczytaniu profilu, a jak będzie problem to dopłacisz do innych

 

właśnie dostałem odpowiedź z Krsystem, że:

"W przypadku profili XMP czy Expo nie ustawiamy ich z tego względu, że może się wiązać z utratą gwarancji klienta kńcowego na procesor."

i nie wiem co z tym robić, zmieniać pamięci, czy sklep?

 

Link to post
Share on other sites

  

22 godziny temu, motsu napisał:

"W przypadku profili XMP czy Expo nie ustawiamy ich z tego względu, że może się wiązać z utratą gwarancji klienta kńcowego na procesor."

Beka

 

22 godziny temu, motsu napisał:

a mógłbyś podlinkować jakieś koszyki?

czytałem, że te i5 są bardziej energochłonne i nie wiem czy np nie będę musiał za to dołożyć na lepsze chłodzenie niż Fortis 5? ale poza tym chyba wydajnościowo lepiej wypada niż Ryzen 7600 - może nie w grach ale w użytkowaniu mieszanym, chyba tak, jak myślisz?

no i tutaj płyta musiałaby być minimum w wersji Z chyba 690Z lub 790Z aby wykorzystać i5-13500? więc trochę dopłaty za płytę ale taniej DDR4, z tym że czy to nie wpłynie na wydajność znacząco?

 

Jak tutaj nie masz parcia na gry, ogólnie z kartą graficzną 7800XT to tym bardziej czy weźmiesz 7600 czy 13500 - wszystko jedno, ograniczeniem wydajności w grach i tak będzie GPU. Na korzyść Intela masz jednak 14 rdzeni i 20 wątków - bardziej uniwersalny procesor poza samymi grami. Bez najmniejszego problemu możesz sobie dać tak https://proline.pl/koszyk/310b7adf + buda którą tam planujesz. Mniej więcej tysiaka jesteś do przodu wiec masz już sporo na sam monitor. 

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, motsu napisał:

właśnie dostałem odpowiedź z Krsystem, że:

"W przypadku profili XMP czy Expo nie ustawiamy ich z tego względu, że może się wiązać z utratą gwarancji klienta kńcowego na procesor."

i nie wiem co z tym robić, zmieniać pamięci, czy sklep?

No to spadli w rankingu sensownych sklepów:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...