Skocz do zawartości

Kernel-power 41 (63) windows 10


Recommended Posts

Witam. Posiadam komputer z : Ryzen 5 5600x, gtx 1060 6gb, 16gb ramu, dysk hdd i ssd 1tb, płytę główną msi 550m pro vdh wifi i zasilacz 450w. Ostatnio wymieniałem płytę główną bo tamta została uszkodzona. Ta co mam teraz jest kupiona z serwisu. Gościu dostaje te płyty ze zwrotu z amazona i je naprawia. Problem jest taki, że komputer chodzi bardzo szybko, ale się wyłącza i restartuje w losowych momentach. Pod obciążeniem się częściej wyłącza, ale jak oglądam coś na yt to też potrafi się wyłączyć. Przegląd zdarzeń pokazuje błąd krytyczny z tytułu. Zastanawiam się czego to może być problem, ponieważ w powszedniej płycie nic takiego się nie zdarzało. Podejrzewam oczywiście tą płytę główną, ale też mam podejrzenia, że stary zasilacz 450w może nie wyrabiać na takim sprzęcie. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Cześć
Przerabiałem ten temat jakiś czas temu.
Tyle, że składałem nowy komputer i grafika była od nvidia.
Pytanie czy instalowałeś od nowa system?
Jeśli tak, to proponuję pobawić się ustawieniami zasilania w windzie.
Jak wpiszesz swój problem w googla to znajdziesz opis ustawień, które trzeba przestawić. Pisze jadąc więc bardziej w tej chwili nie pomogę.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, bmw5er napisał:

Cześć
Przerabiałem ten temat jakiś czas temu.
Tyle, że składałem nowy komputer i grafika była od nvidia.
Pytanie czy instalowałeś od nowa system?
Jeśli tak, to proponuję pobawić się ustawieniami zasilania w windzie.
Jak wpiszesz swój problem w googla to znajdziesz opis ustawień, które trzeba przestawić. Pisze jadąc więc bardziej w tej chwili nie pomogę.

To też jest grafika od Nvidii. Nowy system był wgrywany przy zmianie na tą płytę główną msi. Proponujesz teraz zainstalować system na nowo?

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Tensamalin napisał:

To też jest grafika od Nvidii. Nowy system był wgrywany przy zmianie na tą płytę główną msi. Proponujesz teraz zainstalować system na nowo?

Ok, nie ma sensu wgrywać raz jeszcze. 

Faktycznie zasilacz może być tu przyczyną, ale wcześniej spróbuj z opcjami zasilania np. "wyłącz dysk twardy po"

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, zbiku90 napisał:

Też mi się tak wydaje. Znasz dokładny model tego zasilacza?

chyba corsair 450W jakiś stary

 

3 minuty temu, bmw5er napisał:

Ok, nie ma sensu wgrywać raz jeszcze. 

Faktycznie zasilacz może być tu przyczyną, ale wcześniej spróbuj z opcjami zasilania np. "wyłącz dysk twardy po"

Tych opcji już używałem i nic nie dało niestety

Link to post
Share on other sites

Znalazłem też taki wątek na reddicie, ale nie ogarniam za bardzo o co chodzi. Coś piszą też o chłodzeniu. Ja mam chłodzenie Fortis 3 w komputerze jak coś.
 

Teraz, zbiku90 napisał:

A jakie były objawy na poprzedniej płycie? Bo może też była wina zasilacza?

Na powszedniej płycie nie było żadnych problemów z zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...