Skocz do zawartości

Problem na nowej karcie graficznej


Recommended Posts

Cześć,

 

W zeszły poniedziałek dotarła do mnie karta Radeon RX 7900 XTX Hellhound. Wszystko podziałało ładnie do piątku, kiedy podczas gry zobaczyłem szary ekran i brak odpowiedzi.

Po tej sytuacji komputer nie chciał prze jakiś czas się uruchomić. Zero reakcji na przycisk. Odłączyłem zasilanie i wyjąłem baterię BIOS.
Po 30 minutach udało się go uruchomić. Widzę logo płyty głównej, logo Windows, ale przy logowaniu do systemu jest czarny ekran (brak sygnału) i wentylatory karty pracują na max'a.

 

Po różnych próbach z użyciem DDU zdecydowałem się na format i efekt jest ten sam. Tzn. Podczas instalacji sterowników na czysto soft wykrywa kartę. Podczas instalacji jest kluczowy moment, kiedy ekran mignie. Podczas tego mignięcia obraz nie wraca, a wentylatory pracują na max'a.

 

Po całej sytuacji nie działa również XMP. Po włączeniu trybu na auto (3200Mhz) jest czarny ekran i po chwili informacja, że OC się nie udało.
Dodam iż parę dni przed sytuacją z piątku podkręciłem procesor na 5Ghz.

A co najlepsze poprzednia karta działa (RTX 2070 S Palit).

 

Sprzęt:
MSI MPG Z390
i7-9700k

Corsair Vengeance 4x8 GB 3200 MHZ w XMP.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Rebelmind napisał:

Gdyby sama karta padła to nie byłoby problemu z Xmp. A powiedz mi @redreapa12, na tym poprzednim Palicie też jest problem z pamięcią? 

 

Tak, gdy zamontuję Palita XMP również się nie włącza. Po zapisaniu w BIOS około 1,5 minuty czarny ekran i info, że OC się nie udało i powrót do poprzednich ustawień.
Jeśli chodzi o ustawienia XMP to wybieram tryb Auto i widzę, że załącza się na 3200 Mhz. Wcześniej nie było problemu.

Podsumowując RAM działa tylko na 2133 Mhz 

 

Na Radeonie robiłem jakoś w środku tygodnia testy Furmarkiem, 3DMark i monitorowałem temperatury, to osiągały maksymalnie 72 stopnie,, a wyniki wypadały bardzo podobnie do innych niepodkręconych egzemplarzy. Zastanawiam się, czy przez podkręcanie i7 coś jednak nie siadło na płycie. Jest ona dość budżetowa.

Edytowane przez redreapa12
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Rebelmind napisał:

Uuu, to gorzej. Wątpię, żeby kości nagle poszły - prędzej właśnie kontroler w CPU :/ Chyba że GPU/PSU zrobiło Ci krótkie spięcie - ale wtedy byś zobaczył biały dymek, nowego Papieża i inne... 

No właśnie a z drugiej strony jeśli padłby kontroler, to dlaczego działa Palit. Co prawda jest inne PCI-E, ale nie wiem, czy to może mieć znaczenie.
Wymieniam całego kompa i zamówiłem już płytę i procka. Chyba trzeba poczekać, aż dotrą i wtedy włożyć kartę i przetestować

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, redreapa12 napisał:

No właśnie a z drugiej strony jeśli padłby kontroler, to dlaczego działa Palit

Bo jest wiecej niz 1 usterka?

Poza tym kontroler nie padł tylko po strzale z zasilacza juz nie jest tym czym był

Poza tym to hipoteza,bez podmiany (od zasilacza) sie nie dowiesz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...