Skocz do zawartości

Czy to ma jakikolwiek sens? wymiana monitora na większy Oled


Recommended Posts

Od kilku dni jestem posiadaczem monitora Alienware aw3423dw służy mi on tylko do gier w 4K

Początkowo bałem się nowego dla mnie formatu 21:9 i wielkości tego monitora, ale jak się okazało zupełnie niepotrzebnie.

Monitor ten mogę nadal oddać do sklepu, bo zakupiłem go przez internet, a piszę to w kontekście ewentualnej wymiany go na model:  LG UltraGear 45GR95QE

Tylko nie wiem czy to ma jakikolwiek sens. Z tego co czytałem Lg ma mniejsze PPI od Della, pytanie czy to jest jakoś zauważalne w grach ? i czy taka wymiana będzie na lepsze?

 

 

Link to post
Share on other sites

Oba są 3440x1440, bez sensu zmiana (chyba, że interesuje Cię mocno 240Hz). 

 

Ja zrobiłem właśnie przesiadkę z Samsung Odyssey G9 1.gen (49'', 5120x1440, VA, 240 Hz) na Samusng Odyssey G8 z bliźniaczą matrycą do Twojego Alienwera (Oled 34'' 3440x1440 175 Hz) i moje spostrzeżenia są takie:

 

* różnica w wielkości pomijalna (49 -> 34'' u mnie), przestał być po prostu ten G9 używany do pracy (3x pełne okna są MEGA!) ale w grach były czasami problemy z interfejsem

* zmiana w rozdzielczości w grach na plus (3440 w pionie łatwiej ogarnąć niż 5120 xD a szczegółowość i tak jest wysoka)

* zmiana w Hz.... Taaaa, no tu jest lekki ból, bo ja w CS2 NIESTETY czuję że to nie jest 240 Hz (a miało być praktycznie nieodczuwalne te 65Hz) tyle że ten LG w tym momencie jest dokładnie 2x droższy od mojego G8 a ma 'tylko' wspomniane 3440x1440 (mało jak na 45'')

 

Ja widzę dwie opcja dla Ciebie jeśli budżet jest:

 

Odyssey G9 Oled (następca mojego poprzedniego G9, 49'' 240Hz 5120x1440 Oled) albo.... czekasz na przyszły rok, bo w Q2 mają wjechać monitory 30+ cali 240 Hz 4K Oled.    

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...