Skocz do zawartości

Ciężki wybór, 34" UWQHD do pracy i rekreacji ~2000 pln


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mlekolak,

Recommended Posts

Cześć!

Jak w tytule, próbuję rozgryźć który monitor będzie najlepszy do mojej sytuacji. Obejrzałem już sporo recenzji i mam kilka wyborów, prosiłbym o komentarz/sugestie.
 

  • Budżet, poniżej 2000 zł, jeżeli będzie coś warto dołożenia, do 2500 zł 
  • Pomieszczenie nie jest jasne, nie ma problemu ze słońcem itd
  • Przez większość czasu do pracy typu wideokonferencje, przeglądanie dokumentacji, excel itp.
  • Przez pozostałą część do grania, gram albo w statyczne 4X strategie, albo w AAA gdzie zależy mi na odwzorowaniu świata, grafice aniżeli odświeżaniu RDR2, Wiedźmin, Cyberpunk 

 

Monitor podłączony do kompa (nvidia), oraz do służbowego laptopa. Chciałbym żeby to było zestaw "one cable", więc USB-C z PD jest pożądane. Dodatkowo wbudowane KVM dopełniłoby obrazka.

 

Moje wybory:

 

  1. LG Ultrawide 34WP75CP-B - ma wszystko co potrzeba, ale jedyna obawa to 300 cd które w rzeczywistości podobno są bliżej 250 cd, aczkolwiek jak wspominałem nie ma problemu z kontrolą światła w pokoju 
  2. ACER Nitro XV345CURVBMIPHUZX 34 - alternatywnie do powyższego choć ma lepszy kontrast ale nie znalazłem recenzji i też nie ma informacji czy jest G-Sync compatible,

 

Dwa kolejne bez USB-C, co jest mocno nie w smak więc pytanie, czy warto byłoby wybrać te dwa poniższe (wizualia będą dużo lepsze niż te powyżej). Bo jeśli nie, jestem okej z tym żeby poświęcić trochę jakości wobec funkcjonalności. 

  • ASUS TUF Gaming VG34VQL1B 34"
  • iiyama G-Master GB3467WQSU-B5 Red Eagle

 

Obydwa mają jasność powyżej 500cd.

 

 

//Edit: Za 2800 zł był taki Philips - PHILIPS 346P1CRH/00 34 QHD - który ma absolutnie wszystko co potrzebne, wraz z kamerką i mikrofonem oraz jasność 500cd, ale przy braku recenzji to obawiam się że lepiej będzie kupić któryś z powyższych i dokupić akcesorium (np. kamerka) - zgodnie z myślą jak do wszystkiego to do niczego ?

 

 

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Problemem w wyborze monitora jest to, że nikt za Ciebie nie sprawdzi który będzie najlepszy dla Ciebie. Ja zastanawiałem się jakiś czas temu nad tą Iiyama i chyba dalej jest najlepsza w tym przedziale cenowym.

Z KVM jest Gigabyte M34WQ ale on jest na IPS więc ja bym odpuścił. Chyba lepiej dokupić sobie USB HUB.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Głównie zależy mi na osobistych rekomendacjach co o kogoś działa, albo co zostało pominięte w przemyśleniach. Zdaję sobie sprawę że wiele aspektów jest subiektywnych. 

Tego Gigabyte wykluczyłem ze względu na oceny związane z powłoką matrycy która nie jest najlepsza do pracy z tekstem. A też dodatkowo stawiałbym na VA ze względu na czernie.

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam tej Iiyamy więc nie pomogę ale Stilgar robi dobre recenzje monitorów. Zgadzam się, że VA będzie lepsze w tym wypadku ale tak jak tam w recenzji jest zaznaczone, fajnie jakby smużenie było niskie. Stąd myślałem o tym właśnie monitorze.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ja aktualnie pracuję na huawei gt 34 i jestem mega zadowolony. Jedyna wada tego monitora to słaba maksymalna jasność ale jeżeli mówisz, że nie masz jasno w pokoju to będzie okej. (ja aktualnie sobie ogarniam rolety nie przepuszczające światła :D )

a z tych co wymieniłeś to pewnie zdecydowałbym się na iiyama.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki! Dam za parę dni update jak wygląda sytuacja, poszło zamówienie na iiyamę :)

 

Ten Dell również wygląda ciekawie, ale mając na uwadze że był droższy o 200 zł w preferowanym sklepie to nie tym razem. 

 

//edit: to tylko będę musiał rozkminić coś sprytnego żeby było mniej kabli i wszystko się sprytnie przełączało :co:

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to mamy update, monitor doszedł, i miałem okazję porobić parę testów.

Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne - gdy już miałem powiedzieć że wszystko w porządku to przez przypadek zauważyłem dziwny problem. Chciałem zobaczyć czy jest wariant tapety którą teraz obecnie mam na stronie ASUS'a w formacie 21:9:

https://rog.asus.com/wallpapers 

 

Podczas wyświetlania strony - raz na jakiś czas, a podczas jej skrollowania - cały czas jest widoczny intrygujący artefakt, w którym to cały ekran jest jakby w jodełkę. Piksele kolumnowo układają się a to w prawo /// a to w lewo \\\. 

 

Próbowałem to złapać na telefonie:

2142093359_liniemonitor.thumb.PNG.58b00446f52a7c6139025975f3ca7c30.PNG

 

To że sama grafika-tło nie byłaby wyświetlana poprawnie to jeden aspekt, ale to że ten artefakt przechodzi na całość ekranu (patrz. pasek url i zakładek) mnie trochę zmartwiło. Wyświetlałem na telewizorze (również z tego samego kompa) i problemu nie było. 

....

Potem jeszcze trochę kombinowałem i włączyłem OD na 5 i takie artefakty pojawiały się rzadziej. Później dodatkowo spróbowałem wyświetlać stronę nie w pełnym ekranie, a w mniejszym oknie i jeszcze rzadziej było to widoczne. Chociaż tło tak jakby migało/połyskiwało przy skrollowaniu. Wydaje mi się że to problem ze skalowaniem na tej stronie do formatu na 21:9?

 

Wszystkie inne testy, np. EIZO z wzorami wychodzą bez problemu. 

 

Jakieś sugestie/podpowiedzi?

Link to post
Share on other sites

@mlekolak  powiem szczerze te polecane ustawienia nie do końca były idealne, może inny batch monitorów :) Aczkolwiek, częściowo skorzystałem - dzięki

 

Co do problemu... :facepalm: Wtopa z mojej strony, nie zwróciłem uwagi że odświeżanie nadal było ustawione na 60hz, rozdzielczość poszła z automatu ale nie odświeżanie. Ogarnąłem to na drugi dzień, zapomniałem napisać. 

 

Ogólne wrażenia z monitora przez ostatnie parę dni wyśmienite. Porównałem do tego starego monitora IPS. Kolory są bardzo zbliżone, czernie definitywnie lepsze także jestem b. zadowolony. 

 

Dzięki!

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...