Skocz do zawartości

Upgrade 1660TI do 2k pln (1440p)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mati23,

Recommended Posts

Witam, 

Mój obecny zestaw

Ryzen 5 3600

Aorus B450 Elite

GTX 1660 Ti

Ram 16 GB - 2x8GB DDR4 IridumX 2400mhz

Zasilacz BeQuiet 730w

Monitor 60hz

 

Niestety 1660 już zaczyna mieć ciężko przy starfieldzie i nowszych grach w jakichś "rozsądnych klatkach".

Tu pytanie - na co zmienić kartę graficzną, 3060, 4060 czy 6700? Budżetem wolałbym nie przekraczać 2k ale jak coś zagwarantuje skok o np. 50% to dopłacę.

 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, MiK napisał:

Do wyboru do koloru. Sprawdź czy wejdzie do obudowy. Wedle ceny czy wydajności. Wymień ramy na 3200Mhz też. 

 

Ramy wystarczy że podniesie ich taktowania ręcznie, 3000mhz powinny zrobić.

12 godzin temu, Aximus napisał:

Niestety 1660 już zaczyna mieć ciężko przy starfieldzie i nowszych grach w jakichś "rozsądnych klatkach".

Tu pytanie - na co zmienić kartę graficzną, 3060, 4060 czy 6700? Budżetem wolałbym nie przekraczać 2k ale jak coś zagwarantuje skok o np. 50% to dopłacę.

 

 

Z nowych kart do 2 tys ciężko, bierz za 1500zł rx 6700 xt a resztę dołóż do ryzen 5 5600, ew. używany rtx 3080 na allegro w cenie 2000zł byłby najlepszym wyborem stosunek cena-wydajność.

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites
W dniu 15.09.2023 o 10:21, mati23 napisał:

 

Ramy wystarczy że podniesie ich taktowania ręcznie, 3000mhz powinny zrobić.

 

Z nowych kart do 2 tys ciężko, bierz za 1500zł rx 6700 xt a resztę dołóż do ryzen 5 5600, ew. używany rtx 3080 na allegro w cenie 2000zł byłby najlepszym wyborem stosunek cena-wydajność.

Używki odpuszczam, a na pamięciach jest aż tak ogromna różnica że warto je kręcić?

 

Obudowa akurat jest duża także wejdzie tam wszystko bez problemu.  Corsair 500r.

 

A z tego pakietu co najbardziej będzie miało sens i dlaczego to lepszy wybór niż 6700? 

Rx 6800, Rx 7700 xt, rx 6800 xt, rx 7800 xt

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Aximus napisał:

A z tego pakietu co najbardziej będzie miało sens i dlaczego to lepszy wybór niż 6700? 

Rx 6800, Rx 7700 xt, rx 6800 xt, rx 7800 xt

 

2000zł za rx 7800 xt? Gdzie po tyle są? Z chęcią wezmę kilka sztuk :D Mógłbyś określić swój budżet tak bardziej konkretnie? :D 

3 godziny temu, Aximus napisał:

O, to zaraz zobaczę co się da wycisnąć z tych iridiumow :menda:

Nie zapomnij o zwiększeniu napięcia, stock pewnie dosyć nisko będą miały papu :P 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, mati23 napisał:

 

2000zł za rx 7800 xt? Gdzie po tyle są? Z chęcią wezmę kilka sztuk :D Mógłbyś określić swój budżet tak bardziej konkretnie? :D 

Nie zapomnij o zwiększeniu napięcia, stock pewnie dosyć nisko będą miały papu :P 

Włączyłem im XMP i lecą na 3000mhz, musiało się to wyłączyć przy upgrade biosu.

 

Źle mnie zrozumiałeś, kolega wyżej proponował rx7800 ale mówił o większym budżecie. Budżet mam ale po prostu szkoda mi wydawać niepotrzebnie za dużo :P Bardziej mi zależy na stosunek cena - wydajność. RX 6700 XT widziałem za ok. 1600zl a 7700 XT już 2300zl

Gram raczej okazjonalnie stąd nie do końca chciałbym dopłacać do różnicy 10% wydajności. 

Nvidia z 4060 nie ma w ogóle sensu w tym przedziale cenowym? Wypadłem z tematu tych wszystkich dlssow, skalowan rozdzielczości i innych bajerów :D

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
23 godziny temu, Aximus napisał:

Źle mnie zrozumiałeś, kolega wyżej proponował rx7800 ale mówił o większym budżecie. Budżet mam ale po prostu szkoda mi wydawać niepotrzebnie za dużo :P Bardziej mi zależy na stosunek cena - wydajność. RX 6700 XT widziałem za ok. 1600zl a 7700 XT już 2300zl

Gram raczej okazjonalnie stąd nie do końca chciałbym dopłacać do różnicy 10% wydajności. 

Nvidia z 4060 nie ma w ogóle sensu w tym przedziale cenowym? Wypadłem z tematu tych wszystkich dlssow, skalowan rozdzielczości i innych bajerów :D

 

 

 

 

Zobacz fps w gry w które grasz i sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto dołożyć tysia np. do 7800 xt. Moim zdaniem warto bo na wydajniejszym gpu nie masz tylu spadków fps poniżej 60, gdzie na tańszych modelach może się to zdarzyć. Szukaj rtx 4070, czasami outlet ze zwrotu trafiają się za 2500zł na allegro :)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...