Skocz do zawartości

Czy laptop nadaję się do gier typu fps?


Recommended Posts

Witam piszę wątek gdyż jestem kompletnie zielony w kwestii laptopów, i też jakoś źle nastawiony do nich ,sam nie do końca wiem z czego to wynika.

Chodzi oczywiście o laptop gamingowy. 

Od małego używałem najzwyklejszego pc-ta ,niestety sytuacja życiowa prawdopodobnie zmusi mnie do zakupu laptopa o ile się jako tako przekonam do niego.

Pierwsza rzecz jaka mnie odrzuca od laptopów to wygoda która w mym mniemaniu nie ma podjazdu do klawiatury i oddzielnego ekranu(dziwne uczucie),tym bardziej grając w gry typu fps gdzie liczy się szybkość ,precyzja.

2 kwestia która mnie nurtuje czy laptop jest w stanie pociągnąć grę na odpowiednim poziomie (ilość klatkę, oraz ustawienia graficzne przynajmniej średnie)

Zdaję sobie sprawę że to zależy od laptopa oraz gry którą ma on pociągnąć, ale od małego wmówiłem sobie że jaki by "świetny " ten laptop nie był to poprostu nie dorówna zwykłemu pc-towi,i że laptopy nie są stworzone do gier.

Moje wyobrażenie wygląda tak że kupi się owego laptopa i gry będą się poprostu "slajdować" na nim,chciałbym osiągnąć przynajmniej z 90 fps(grą poniżej)

Dlatego chciałbym żeby ktoś ewentualnie rozwiał Moje wątpliwości.

Jeśli bym się zdecydował jednak kupic to nie chciałbym przekroczyć 6 tysięcy.

Główną grą którą miałby on pociągnąć jest "Rust" ,a wiadomo że do tego potrzeba dużo ramu i niezgorszy procesor. 

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze i porady.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, wrobel_krk napisał:

Czy laptop się nadaje do gier FPS - tak

Czy laptop za 6000zl będzie wydajny jak pc - tak ale pewnie coś jak pc za 3000zl

Jakim pc masz te 90+ FPS?

Czyli morał jest taki,że laptopy nawet te "gamingowe" to imitacja niedoścignionego dla nich pc-ta, nie warte uwagi i pieniędzy. 

Link to post
Share on other sites

No laptop to sprzęt z założenia przenośny z wbudowanym ekranem i klawiatura siła rzeczy będzie droższy od samej skrzynki plus małe wymiary wymuszają bardziej energooszczędne podzespoły.

 

Pc nie weźmiesz ze sobą i nie zawsze jest miejsce na skrzynkę i monitor itd.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli potrzebujesz mobilności bierzesz lapka. Bawi mnie jak ludzie porównują laptopy do PC. To jak porównać ciężarówkę do samochodu osobowego z przyczepką. Niby i jeden i drugi jest w stanie coś przewieźć ale jak i ile? Tutaj jest tak samo.

Jeśli mieszkasz cały czas w jednym miejscu i chcesz grać to wiadomo, że PC będzie bardziej opłacalny i wydajniejszy w tej samej kasie. Natomiast jeśli podróżujesz lub jesteś studentem i raz jesteś w domu a raz na mieszkaniu w innym mieście i chcesz pograć to bierzesz laptopa, który i tak Ci na to pozwoli.

Tak jak mówią wyżej do ok. 6k kupisz już naprawdę fajnego laptopa, który będzie miał dobrą matrycę 144 hz lub więcej z fajną klawiaturą, która też pozwala sobie dobrze grać z przyjemnością.

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.09.2023 o 21:03, natalka91 napisał:

Czyli morał jest taki,że laptopy nawet te "gamingowe" to imitacja niedoścignionego dla nich pc-ta, nie warte uwagi i pieniędzy. 

Dokładnie. Może i mniejsze czy lżejsze, ale za to głośne, gorące, trudniejsze w naprawie, a bateria robi tylko za UPS w razie nagłej awarii zasilania. Jeśli chodzi o granie to moim zdaniem nie warto nawet brać pod uwagę, już bym wolał jakąś konsolkę przenośną czy Steam Decka bo mają więcej sensu jeśli zależy na mobilności.

Link to post
Share on other sites

Laptopy nie mają sensu jeżeli nie potrzebujesz mobilności tyle w temacie. Rozwalają mnie ludzie, którzy kupują lapka, a ten później cały czas jest używany na biurku pod ładowarką. Płaci się za laptopa więcej to fakt, ale teraz już jest się w stanie osiągnąć porównywalny komfort użytkowania.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...