Skocz do zawartości

Zewnetrzna karta dzwiekowa/DAC + sluchawki - 1000zl


Recommended Posts

Witam,

 

Obecnie siedze na xonarze dgx + pchelki taotronics. Do tego mikrofon Neewer NW-700 z interfejsem BEHRINGER UM2. Mam nieduza obudowe i przy obecnej 3060 ti wszystko jest w porzadku. Jednak poluje na 4080 rtx i w takim wypadku zrobi sie ciasno. Chce wyrzucic tego xonara i kupic sobie cos zew. tylko pod sluchawki, a przy okazji zmienic klimat z pchelek na ktorych gram od lat i kupic jakies sluchawki zamkniete (to nie jest wymog)? Kiedys gralem na Senkach PC320 + Xonar U7 i chyba bylem zadowlony.

 

W testach w oczy rzucily mi sie FIIO E10K, EPOS GSX 300 i Sound Blaster X4?

 

Ze sluchaweczek ISK HD9999, Audio-Technica ATH-M40X, Audio-Technica ATH-M50X?

 

Budzet tak jak w temacie +/- 1000zl

 

Zastosowanie: W 90% casualowy mix gierek. Od fps jak cs/apex/inne sieciowe, przez Baldurs Gate 3 az po inne Valheimy. Ogolnie wszystkiego po trochu. Pozostale 10% to muzyka roznego rodzaju ze spotify.

 

Z gory dzieki za propozycje.
 

Link to post
Share on other sites

https://www.lifewire.com/taotronics-ttep01-active-noise-canceling-headphones-review-4589405

 

Bylem z nich tak zadowolony, ze po jakims czasie na zapas zakupilem druga pare, bo byly zupelnie niedostepne. Okazalo sie, ze to jakas inna rewizja i graly juz troszke inaczej (do tej pory mam dwie pary). Obecnie nie widze juz ich nigdzie w sprzedazy.

 

Mam tez Razery Hammerhead, tylko dlatego, ze kupilem je za symboliczne 5zl. Raz ich uzylem, dzwiek byl tragiczny.

Link to post
Share on other sites

DT770 to typowe monitoringi, ładne, równe, ale niestety góra to nie to co powinno być. Oczywiście wszystko zależy od wymagań, ale IMO mogłoby być lepiej. Aktualnie testuję sobie kolejną inkarnację słuchawek które były podstawą dla Brainwavz HM5 (nowszej wersji) i wolę. Lepsze rozciągnięcie pasma a dół również czysty bez przebarwień. Idealne do ambitnego rocka gdzie istotna jest gitara basowa. Nie mniej ze słuchawkami to jest tak, że każdy kupuje pod swoje gusta HD9999 jak dla mnie to na przykład zbyt dużo basu a ludzie to kochają i co im zrobisz?

 

Z DACów ciekawszych to jeden (Fosi Audio K5 Pro) wystawiłem w dziale sprzedaż :)

 

P.S. GSX300 (330+PLN):

 

epos-gsx-300-9.jpg

 

Serio?!

Link to post
Share on other sites

W takim razie kupilem wlasnie Fosi Audio K5 Pro. Jakie sluchawki do tego, zeby to dobrze gralo? Przypominam, ze nie jestem czlowiekiem, ktory bedzie godzinami sie wsluchiwal czy scena/pasma/bassy graja prawidlowo. Nie potrafie okreslic swoich preferencji dzwiekowych. Szukam oglolnie czegos co powszechnie jest uwazane za dobre, czegos uniwersalnego. Te DT770 mi sie podobaja i widzialem, ze sa dwie wersje. Ktora mialaby mnie interesowac? Czy cos innego jeszcze wchodzi w gre? Co z tymi modelami, ktore podalem w pierwszym poscie? Z gory dzieki.

Link to post
Share on other sites

Wszystko i tak rozbije się o to, co rzeczywiście w dźwięku lubisz.
HD9999 mam i do gier nie polecam, świetnie mi się sprawdzają w elektronice, ale w innych gatunkach, szczególnie z wokalem jest przeciętnie.
Ogólnie dla mnie większość słuchawek zamkniętych nausznych nie zdaje egzaminu w grach, bo polubiłem się już dawno z otwartymi.
M50X i M40x też są v-kowe, gdzie M40x mają więcej basu od M50X. Miałem M50x szału nie było i dla mnie to trochę przehajpowane słuchawki.
DT770Pro lubię, ale to też szkoła Beyera i tam góra niektórych męczy.
Brainwavz HM5 i ich klony w sumie całkiem nieźle się sprawdzają w grach, a I cenowo można było nabyć w okolicach 300zł.
Kolejna sprawa to czy nie chcesz spróbować innych dokanałowych, bo teraz mamy wysyp fajnych i tanich doków do 150-200zł, które powinny być lepsze niż wspomniane Tao.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, FeX napisał:

Kolejna sprawa to czy nie chcesz spróbować innych dokanałowych, bo teraz mamy wysyp fajnych i tanich doków do 150-200zł, które powinny być lepsze niż wspomniane Tao.

 

 

No chetnie, podaj jakies ciekawe modele. Prawdopodobnie kupie za chwile DT770Pro i moze M40x, zeby porownac dzwiek. Do tego chetnie sprawie sobie jakies dokanalowe, ktorej polecisz.

 

Te Brainwavz HM5 to ten model? https://www.brainwavzaudio.com/products/hm5-studio-monitor-headphones , bo sa akurat na promce to tez kupie.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mst napisał:

Prawdopodobnie kupie za chwile DT770Pro i moze M40x

M40 będzie brzmieć nieco bardziej klaustrofobiczne względem DT770.  Ta błąkająca się przestrzeń dodaje nieco efektywności ich brzmienia.Jedne mają lepsze pewne aspekty ,drugie inne. Najlepiej  jest właśnie ze sobą porównać ale już na odpowiednim źródle.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, FeX napisał:

Kiwi Ears Cadenza
Truthear Hola

 

Te zamowilem, bo teoretycznie maja byc u mnie najszybciej. Oprocz tego kupilem wczoraj HM5, bo byly akurat na promce. Prosze mi powiedziec jakie jeszcze dwie pary kupic, ktore graja inaczej niz HM5, zebym mogl sprawdzic rozne opcje i okreslic swoje preferencje dzwiekowe. M40? M50? DT 770pro (80/250omh?)? HD9999?

 

Podkreslam, ze za zrodlo bedzie robic wspomniany wyzej i juz kupiony Fosi Audio K5 Pro. Z gory dzieki

Link to post
Share on other sites

Ja to się rozbijam po Chorwacji od tygodnia, nawet na wczasach spokoju nie dają xD

DT770Pro mogą być ciekawe, bo wiele się o nich mówi i często poleca. Zamiast M50x czy M40x postawiłbym przykładowo na AKG K371, które mają charakterystykę zbliżona do krzywej Harmana. Wspomniane ATH grają nieco klaustrofobiczne, wąsko, masz wrażenie, że przestrzeń w nich jest niewielka.

HD9999 odpuść.

Link to post
Share on other sites

Można powiedzieć, że niech kupuje wszystko, jak leci, bo im więcej tym lepiej. Jednak jeśli już kupi, to niech kupi coś co wiem, że się sprawdzi w jego przypadku.

Gram na słuch w FPSy i HD9999 to obecnie moje najgorsze słuchawki do gier. Są mocno nieuniwersalne, przez to właściwie ich nie używam.
@cooger gdzie Cię tam nosi?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni testuje dt 770 pro na przemian z akg k371 w polaczeniu z fosi k5 pro. Obydwie pary zostaja u mnie. DT 770 pro do muzyki (do gier sa za ciche, brakuje mocy), a AKG do gierek. Poki co tak w skrocie.

 

HM5 jeszcze nie przyszly, okazalo sie, ze ida od producenta z Chin...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...