Skocz do zawartości

Trzeszczenie monitora iiyama


Recommended Posts

Cześć,

 

Od miesiąca mierzę się z problemem trzeszczącego monitora Iiyma GB2870UHSU, podczas gdy wyświetlany jest byle jaki element na ekranie. Zauważyłem, że monitor syczy również, gdy jest podłączony do zasilania. Serwis niestety za pierwszym razem odrzucił moją reklamację, jednak za drugim nastąpiła wymiana na nowy egzemplarz, który odpakowałem przed godziną i podłączyłem. Ku mojemu zdziwieniu zachowanie jest identyczne jak z poprzednikiem, syczenie pojawiło się już na etapie podłączenia monitora do zasilania. Użyłem kabli nowych, załączonych przez producenta. Chciałbym dopytać się czy to trzeszczenie jest normalne oraz, czy monitor powinien syczeć w spoczynku? Jak mogę przetestować ewentualnie inne warunki, dla ów sprzętu? Dodam jeszcze, że monitor zwiększa brzęczenie, gdy zwiększam ilość Hz. Przy 60 jest "spokojny" przy 150 jest już jak na filmie poniżej. Dodatkowo syczenie jest również na samym kablu zasilającym, dopiero całkowite odłączenie redukuje ten poziom hałasu. Dźwięki dobiegają z tyłu monitora, z górnej sekcji.

 

Filmik z moim monitorem: https://i.imgur.com/FHKKVLZ.mp4


Problem pokrewny do mojego: https://youtu.be/wHB_kHwKO8g?si=IXXJA0dlnXJlfLLY

 


Czuję lekki zawód po wydaniu takiej kwoty i miesięcznym szamotaniu się, aby monitor działał bezproblemowo, a tutaj jednak takie zaskoczenie i to z całkowicie nowym egzemplarzem.

Edytowane przez piotrek331
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...