Skocz do zawartości

Zacinające się gry


Recommended Posts

Cześć mam problem z zacinającymi się grami. Mianowicie w Fortnite, gta 5 czy nowym csgo 2 moje fps są stabilne i nie narzekam na płynność, lecz w losowych momentach moja gra odnotowuje spadki fps, ale tak potężne spadki, że fps'y sięgają z dajmy na to 400 do 7 oraz dodatkowo cały dźwięk gry też się zacina. O dziwo inne gry pokroju Minecraft'a, League of Legends, CSGO działają prawidłowo i nie zdarzyła się taka sytuacja ze spadkami. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki jakie tylko się dało, przywróciłem Bios do ustawień fabrycznych. Na początku ustawiłem system by pracował na 24 wątkach procesora, bo miałem zaznaczony tylko 1. Bawiłem się też samymi ustawieniami AMD Software, lecz nic nie pomaga. Specyfikacje komputera podaje niżej:
Procesor: AMD Razen 9 5900X
Karta Graficzna: MSI AMD Radeon RX 6700 XT 12GB
Płyta Główna: ASRock B550M-HDV

RAM: DDR4 Kingston FURY 16GB (1x16GB) 3200MHz CL16 Beast
Black (Tak, aktualnie komputer pracuję na 1 kości ram, wiem zdaje sobie sprawę, że Dual jest o wiele bardziej wydajny. Niedługo zostanie dołożona druga 16)
Dyski:  Samsung SSD 980
HDD WDC WD3200BPVT-7
Zasilacz: CV550 CORSAIR

PS. Gdy gra pokroju Fornite czy csgo 2 jest odpalona i gram w nią to na AMD software pokazuję mi:
Taktowanie zegara VRAM w granicach od 1980-1994 MHz
Napięcie pracuję praktycznie cały czas w 1200mV 
Temperatury GPU podczas grania wahają się w granicach 50-60 stopni

W czym może leżeć problem? Czy karta graficzna jest może uszkodzona lub coś z nią nie tak? Da się to jakoś naprawić by tych zacinek nie było? A może to wina dysku?
 

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, wrobel_krk napisał:

Może być to po prostu wina tego ze masz ram w jednej kości:)

Drugi podejrzany dysk hdd:)

Wiem ze gta v jest wrażliwe bardzo na ram bo testowałem w nim oc ramu, prędzej sypało niż w tm5

 

38 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

HDD powoduje ścinki w w/w grach.

Sprawdzone.

Do tego 1/2 wydajności i sam sobie rozwiązałeś problem.

Tak tylko akurat gry wyżej wymienione zainstalowane są na dysku ssd i teraz pytanie czy jak najszybciej dołożyć ram do dualu czy skupić się nad hdd?
A tak poza tym to temperatury, taktowanie i inne rzeczy, które podałem są całkiem w normie tak?

 

Edytowane przez wafelooo123
Link to post
Share on other sites

Wyłącz/odłącz hdd i sprawdź czy pomoże

 

Puść  crystal dysk info na ssd(profilaktycznie) i hdd - i wklej wyniki - ktoś popatrzy (ja się nie znam ale zawołam)

 

Poza tym wszystko w normie, jak masz 100+ i nagle ścinki do 10fps to na 99.9% nie gpu:)

 

Ram w jednej kości to duży spadek wydajności, nawet jakby ścinek nie powodował:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, wrobel_krk napisał:

Puść  crystal dysk info na ssd(profilaktycznie) i hdd - i wklej wyniki - ktoś popatrzy (ja się nie znam ale zawołam)

Problem jest taki, że mi go nie wczytuje nawet, a co jeszcze dziwniejsze to obydwu mi nie odczytuje. O co tu chodzi?
Parę razy nawet przeskanowałem crystaldiska w poszukiwaniu dysku, ale nici z tego nadal to co na screenie

 

 

dysk.PNG

Edytowane przez wafelooo123
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Ja to nie rozumiem jak można kupić jedną kość RAM, skoro wiadomo od dwudziestu lat że pojedyncza kość zamuli komputer.

Nie ogarniam jak tak można.

Zamysł był taki, że po kupnie komputera dokupię na następny miesiąc drugą kość, bo fundusze nie pozwalały na tamtą chwilę, ale odkładałem, odkładałem i do tej pory nie kupiłem xD

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

200zł ?

Zakładając że dwie kości kosztują 400 ?

To co tu odkladałeś?

Weź poprostu dokup i cześć.

Nie odkładałem pieniędzy, odkładałem to na potem, tak to jest. Bardziej mnie ciekawią te dyski w tym momencie, bo ich nie wyszukuję i kolejne pytanie się rodzi w mojej głowie, czy dyski nie będą do wymiany

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, wafelooo123 napisał:

Nie odkładałem pieniędzy, odkładałem to na potem, tak to jest. Bardziej mnie ciekawią te dyski w tym momencie, bo ich nie wyszukuję i kolejne pytanie się rodzi w mojej głowie, czy dyski nie będą do wymiany

Dyski masz dobre.

Do momentu kiedy zainstalujesz GTA V na HDD. 

Wtedy to nawet na najnowszym sprzęcie będziesz miał ścinki, bo dysk nie nadąży z wczytywaniem.

Ja osiem lat temu już dałem kopa HDD z komputera i nie żałuję.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Dyski masz dobre.

Do momentu kiedy zainstalujesz GTA V na HDD. 

Wtedy to nawet na najnowszym sprzęcie będziesz miał ścinki, bo dysk nie nadąży z wczytywaniem.

Ja osiem lat temu już dałem kopa HDD z komputera i nie żałuję.

No dobra, to i ja się posłucham rad, zaraz zamówię od razu drugą kość i do tego jeszcze ssd, a hdd pójdzie w odstawkę. Dam znać jak się sprawy mają jak już wszystko będzie siedziało w komputerze, dzięki wszystkim za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Tak już poza konkursem czemu 5900x i taka słaba płyta jak ASRock B550M-HDV?

Kupiłbyś 5800x/5700x i 32gb ram w cenie 5900x:), a wydajnościowy w grach praktycznie ta sama by była, pewnie i na lepszą płytę by było

Nawet 2 slotu m2 nie ma wiec jak już 2 dysk to Sata, vrm bez radiatorów

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, wrobel_krk napisał:

Tak już poza konkursem czemu 5900x i taka słaba płyta jak ASRock B550M-HDV?

Kupiłbyś 5800x/5700x i 32gb ram w cenie 5900x:), a wydajnościowy w grach praktycznie ta sama by była, pewnie i na lepszą płytę by było

Nawet 2 slotu m2 nie ma wiec jak już 2 dysk to Sata, vrm bez radiatorów

Na tamten moment wydawała mi się wystarczająca, fakt ja też dużo w komputerach nie siedzę. Komputer kupowałem z myślą o tworzeniu muzyki, wszelakie projekty z renderowaniem, czasem też się pobawię w montaż, a gierki to drugorzędna sprawa. Też nie ja go składałem. 5900x ma więcej rdzeni i wątków co przemówiło do mnie bardziej. Sama płyta, tu już zdałem się na kogoś bardziej doinformowanego ode mnie.

Link to post
Share on other sites

@wrobel_krki tu pojawia się pytanie nad sensem zakupu "ciętej" płyty głównej.

Potem w trakcie użytkowania wychodzi że tego nie ma, tego nie można itd.

 

Od zawsze omijam tego rodzaju wykastrowany sprzęt.

I jestem z tego dumny. 

Że raz wydane 300zł więcej nie ogranicza mnie za pół roku.

@wafelooo123zamiast tego dysku pociśnij tą płytę, kup zalecaną pod Ryszarda dokładając kilka stówek, a potem kup jakiegoś M2 do tej płyty.

Ja bym tak zrobił. Jakąś topową płytę pod Ryśka żeby w przyszłości można wymienić samo CPU a żeby nie być ograniczanym.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Na początek ram- druga kość plus hdd sprawdzić.

Jak już jest płyta i działała jako tako tzn że wystarczająca, może na styk, to nie intel tu nie 250w to normalne przy i9, maks 160w

Ale teraz już nie ma co zmieniać tak od razu, jesłi to nie jest przyczyna.

Jak renderowałeś coś i w 100% procka wykorzystywałeś i płyta nie umierała tzn że da radę:)

Jakie masz chłodzenie do tego 5900x? - też poza kolejnościa pytanie

57 minut temu, wafelooo123 napisał:

Sama płyta, tu już zdałem się na kogoś bardziej doinformowanego ode mnie.

To już się go nie pytaj więcej o radę. Płyta najtańsza z możliwych prawie, do biurowych pc, albo do gier jak ktoś liczy każdy grosz i kupuje 5600 6 rdzeni, a nie pod rendering i 12 rdzeni 5900x:)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Na początek ram- druga kość plus hdd sprawdzić.

Jak już jest płyta i działała jako tako tzn że wystarczająca, może na styk, to nie intel tu nie 250w to normalne przy i9, maks 160w

Ale teraz już nie ma co zmieniać tak od razu, jesłi to nie jest przyczyna.

Jak renderowałeś coś i w 100% procka wykorzystywałeś i płyta nie umierała tzn że da radę:)

Jakie masz chłodzenie do tego 5900x? - też poza kolejnościa pytanie

To już się go nie pytaj więcej o radę. Płyta najtańsza z możliwych prawie, do biurowych pc, albo do gier jak ktoś liczy każdy grosz i kupuje 5600 6 rdzeni, a nie pod rendering i 12 rdzeni 5900x:)

Chłodzenie procesora Jonsbo CR-1200 RGB 92mm, z tego co pamiętam, ogólnie nic się tu nie grzeje jak patrzyłem po temperaturach

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

To ciekawy zestaw, mocne CPU i najtańsze prawie chłodzenie i płyta. No ale jak daje radę i się nie grzeje to pewnie jednak ten 5900x ponad wymagania grubo kupiłeś:)

 

 

Jest tu też chłodzenie wodne, o którym zapomniałem. Przy większych projektach temperatury pozostają w dobrych ryzach

Edytowane przez wafelooo123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...