Skocz do zawartości

Wymiana procka na coś mocniejszego pod cs2 w 240-280hz


Recommended Posts

Cześć, 

Obecnie posiadam 

ryzen 5 3600 + fortis 3 

płyte: b450-a pro max

Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix

karte  Gigabyte GeForce RTX 3070 EAGLE OC

zasilacz SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze

 

Jakiego procka byście polecili do tego zestawu, budżet tak do 2000zł, może być trochę większy. 

Edytowane przez jabucho20
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Chomik Tomek napisał:

Bez sensu jeden i drugi.

 

Do rtx 3070 wystarczy 5700x za 890zł, 5800x3d wg mnie nie wart 1400zł, bo jak masz 2000zł budżetu można sprzedać cpu +płyta + ram i kupić już na am5 + ddr5:

https://proline.pl/koszyk/ba8ea8e9

 

Chociaż więcej ogólnie by dała wymiana procka na 5700x i za te 1100zł co zostanie wymiana gpu na np 4070

 

https://www.techspot.com/articles-info/2592/bench/1080p-p.webp

 

1 minutę temu, Rebelmind napisał:

5700g zaoferuje dosłownie symboliczna zmianę przy CS2 względem obecnego 3600.

 

Bez zmiany platformy i pod CS2 jedynie 5800X3D ma sens, chyba że uda Ci się dostać 5600X3D.

 

https://www.ebay.de/itm/285369883910

 

A 5700x + 4070 nie będzie lepszy jak 5800x3d + 3070?

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Nie, nie będzie. Source 2 lubi warstwowy cache. Przy budżecie 2000 faktycznie warto rozważyć przesiadkę na AM5 ale tylko przy założeniu, że autor kupi 7800X3D (sprzedaż obecnego złomu). 

 

Z resztą, za trzy tygodnie premiera (I want to belive!) i będzie sporo testów. 

 

Pierwsze testy bety na D2 pokazały, że R7 7800 (nie X3D!) kręcił lepsze klatki niż 5800xd3. Tyle że na kilku kanałach późniejsze testy, na nowszych, bardziej dopieszczonych mapach (np Ancient) już faworyzowały cache. 

 

D2 był najmniej (silnikowo) zmienioną mapą i wyniki praktycznie były identyczne jak w CSGo - pomijając ludzi z 4R prockami, bo taki 4790k zaliczał zjazd o ponad 50%.

 

Ja się z Tobą zgadzam w szerokim rozrachunku @wrobel_krk. Przekrojowo 5700x jest wystarczająco dobrym rockiem, do tego bardziej opłacalnym - ale z drugiej strony są ludzie tacy jak ja, którzy potrafią zrobić update całego kompa pod jedną tylko grę, a CS2 owy zapowiada się na preferujący cache tytuł. 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Ja PRZYPUSZCZAM, że 5800xd3 dla posiadaczy AM4 będzie w CS2 złotym graalem. Z resztą, nie bez powodu on trzyma cenę ~1400 i nadal się sprzedaje. Ale kupując nowa platformę R5 7600 wygląda bardzo opłacalnie, a 7800X3D zwija asfalt. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Z resztą, nie bez powodu on trzyma cenę ~1400 i nadal się sprzedaje.

No tutaj bym się dopatrywał ciągle głownie kosztów związanych ze zmianą platformy...  bo jeśli o chwilę obecną chodzi, to 7800X3D w kwocie ~1800... wypada lepiej.

Dopiero po podliczeniu pod kreską kosztów związanych z całą platformą sporo osób decyduje się jednak pozostać przy AM4, czerwoni dobrze o tym wiedzą, dlatego 5800X3D trzyma cenę.

 

Przy kwocie powiedzmy cirka 1700pln za 7800XD to już bym się poważnie zastanawiał czy jest sens kupować 5800X3D, imo lepiej opylić platformę bo widzę że już jakieś paździerze b650 w okolicach 600zł zaczynają latać.

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, pendzel_3 napisał:

paździerze b650 w okolicach 600zł

Już proponowałem 7600: https://proline.pl/koszyk/ba8ea8e9

Za 735 zł masz płytę co prawda mAtx ale nic jej nie brakuje do gier:

vrm 12+1+1 i 6000cl40 będzie działać za 500zł, nawet jest gen 5 pod ssd (w grach po co to komu)

tylko cena za 7600 powinna być koło 800zł nie 1035zł ale Amd chce sprzedać te 5800x3d:)

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

bo taki 4790k zaliczał zjazd o ponad 50%.

ała! :D no ale takie fakty.

CS2 robi użytek zarówno z GPU jak i CPU, trzeba już zmienić myślenie na temat tej gry.

 

Na FB ludzie już podnoszą larum w związku z niskimi FPSami, a ja pisałem gdzie tylko mogłem, że czas kartoflanych PCtów się kończy.
Szukają teraz magicznych tweaków by zaradzić problemowi - raczej będzie ciężko.

 

Dzisiaj w nocy wjechała "open" beta - dla tych co mają rangę i Prime, po powrocie z pracy aż sprawdzę, bo nie wiem czy mi rangi nie wycięło przez 3-4 tyg, bo nie pamiętam kiedy grałem ostatni raz.

 

Podejrzewam że wkrótce pojawi się duużo więcej testów, może nawet jakaś redakcja się odważy na tym etapie coś skleić? :)

 

1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

5800x3d/7600 i tak nie wystarczy by mieć wystarczające fps:)

To już powinno być OK, nawet z dość dużym zapasem.

image.png.c63b224a35ec41c59c8fb34a9ecf84df.png

Ancient Gameplays@youtube
Dust czy nie, ja grałem na lewiźnie trochę, i tak ogólnie poziom trzyma +- wszędzie na każdej mapie podobnie FPSowo (o min. piszę).

 

 

Testów wciąż jak na lekarstwo

Obecnie to poziom 5600 staje się takim "entry" co powinien pozwolić spokojnie grać na 200+.
Powiem szczerze, że jak przeglądam youtube wygląda to %-) względem tego co było.

Wystarczy 1-2 update i może będzie klops, chyba, że się pochylą nad słabszymi kompami, w co jakoś nie wierzę...

Edytowane przez wid3l3c
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wid3l3c napisał:

Dzisiaj w nocy wjechała "open" beta - dla tych co mają rangę i Prime, po powrocie z pracy aż sprawdzę, bo nie wiem czy mi rangi nie wycięło przez 3-4 tyg, bo nie pamiętam kiedy grałem ostatni raz.

Ty to wiesz jak człowieka z roboty wyciągnąć... :D Miałem grać w PoE w weekend, ale będzie Beta, nowe inferno wygląda zaj**iście :o

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...