Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej kupować gry na PC?


Recommended Posts

witam, gdzie aktualnie najlepiej kupować gry na pc? ostatni raz w coś grałem jakieś 20 lat temu, kupowałem płytę na dvd pograłem, odsprzedałem np na allegro, a teraz widzę że gry są tylko w wersjach kluczy do ściągnięcia ? wtedy już takiej gry odsprzedać nie można? 

Chciałem kupić np Horza Forizon 5 na pc i pokazuję mi się np jakiś steam , czy to tam właśnie zakupić taką grę czy jednak gdzieś indziej ?

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Xenon1 napisał:

witam, gdzie aktualnie najlepiej kupować gry na pc? ostatni raz w coś grałem jakieś 20 lat temu, kupowałem płytę na dvd pograłem, odsprzedałem np na allegro, a teraz widzę że gry są tylko w wersjach kluczy do ściągnięcia ? wtedy już takiej gry odsprzedać nie można? 

Chciałem kupić np Horza Forizon 5 na pc i pokazuję mi się np jakiś steam , czy to tam właśnie zakupić taką grę czy jednak gdzieś indziej ?

Wykup Game Passa Ultimate,gierka wchodzi w jego skład.

 

https://tanigamepass.pl/

Link to post
Share on other sites

zaciekawił mnie ten wątek o tym game pass czyli kupuję abonament za 70 zł i mam dostęp do gier Xbox pass na pc,

a czy są jeszcze jakieś inne tego typu strony co mają te gry, których tam np nie ma?

Fajna sprawa z tym muszę przyznać, zamiast kupować ciągle gry to jest wspólna biblioteka za opłatą.]

Edytowane przez Xenon1
Link to post
Share on other sites
zaciekawił mnie ten wątek o tym game pass czyli kupuję abonament za 70 zł i mam dostęp do gier Xbox pass na pc,
a czy są jeszcze jakieś inne tego typu strony co mają te gry, których tam np nie ma?
Fajna sprawa z tym muszę przyznać, zamiast kupować ciągle gry to jest wspólna biblioteka za opłatą.]
Tak fajna do czau opłacania abo, bo jak przestajesz opłacać to i dostępu do gier nie masz.
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Xenon1 napisał:

a po jakimś czasie mi się gra znudzi to można komuś odsprzedać ?

teraz to wygląda bardziej jak "bezterminowy" wynajem.

Bezterminowy jest na tyle na ile świadczona jest usługa, ale takim uslugom jak EPIC, Steam, Battlenet, Origin, GOG, Humble Bundle itd itp raczej upadek nie grozi.

Były natomiast przypadki wycofywania gier z platform - np. Rocket League ze Steama gdy ten był płatny, gdzie kto kupił ten mógł zachować produkt i nadal może z niego korzystać, ale teraz np. dostępny jest tylko na EPICu jako F2P.

Gdy natomiast gra przechodziła na darmowy model dystrybucji, ci którzy wcześniej kupili dostawali jakieś tam fanty unikalne tylko dla nich jako "rekompensata".

Zwykle niestety ch*ja to warte, jak taki PUBG, DAYZ i pewnie wiele innych, gdzie człowiek jakby wiedział to by złamanego grosza nie dał, a teraz dostał jako podziękowanie jakieś nędzne pixele :D

 

Były natomiast przypadki gier poza takimi platformami, gdzie jak zwinęli interes to nawet potrafili kasę oddać jak ktoś coś kupił.

 

Niestety kup-sprzedaj to tylko coraz bardziej w przypadku konsol, kody i subskrypcje na platformy to zło tego świata.

Gier BOX/OEM coraz mniej, a nawet jeśli jest, to dostajesz kod który rejestrujesz i przypisujesz do konta.

 

Lipa lipa lipa. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...