Skocz do zawartości

Buda do 5000zł/5500zł gry/streaming


Recommended Posts

Witam, planuje zmienić swojego staruszka na coś nowego. Początkowo budżet miał być 5000, już jest przekroczony, chyba, że z czegoś można zejść/poprawić. 

Zastosowanie - gry, streaming
Monitor - 2x FHD, prawdopodobnie za jakiś czas jednego z nich zastąpię 1440p (lub dołożę jako 3ci?)
OC - procesor chciałbym podkręcić, być może nie do jakichś horrendalnych wartości, ale bardziej zależy mi na tym aby trzymał taktowanie a nie zbijał i podbijał podczas obciążenia

Ulepiłem taki zestaw , teraz pytanie, czy jest taka różnica wydajności w ryzen 5 5600 a 7 5700x aby dopłacać? Początkowo miał być 5600. Obudowa do zmiany czy jest ok? Zasilacz na wyrost i 650W styknie? Być może jakiś inny producent RTX4070? Jeśli streaming to zgaduje, że RTX 4070 sprawdzi się lepiej niż jakiś Radeon? W przyszłości chciałbym dorzucić jeszcze jakiś dysk na "śmieci", ewentualnie wziąć 2TB? Obecnie działam na 1TB i jest pod limit. 

Z góry dziękuje za cenne uwagi. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołóż do wersji 4070 z 3 wentylatorami np gigabyte eagle  - będzie ciszej i lepsze temperatury na gpu

jak do streamingu 5700x bym brał bo nawet jak streaming przez gpu puścisz to i tak więcej programów obciąży CPU a tu masz 8 zamiast 6 rdzeni

650 w spokojnie wystarczy, nawet 550w pod ten config by wystarczyło, 750w to na przyszłość pod np 4070ti/4080 lub innych więcej ciągnących wat gpu

 

Ja bym brał teraz i tak 750w ale na promocji jest lepszy w tej samej cenie 450zł - m.in 10 lat gwarancji, nie wiadomo jakie GPU za 3-5 lat będziesz chciał dołożyć, lepiej mieć zapas,a ten zasilacz na te 10 lat masz gwarancję zamiast 5:

https://www.x-kom.pl/p/524447-zasilacz-do-komputera-xpg-core-reactor-750w-80-plus-gold.html#Specyfikacja

 

 

Jak masz kasę to lepiej brać od razu 2tb, a jaki masz ten 1tb, może wystarczy Ci 2x 1tb dyski?

 

OC na ryzen5000 to się robi generalnie na PBO - curve optimizer podbijasz takty i zmniejszasz volty jak będziesz miał złożony możesz napisać temat jak sam sobie nie poradzisz

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

A to nie ma sensu HDD żadnego.

Na płycie są miejsca na 2xssd 1x gen4 i 1xgen3. Możesz kupić SSD gen4 1tb na system. Kiedyś jak braknie mniejsca dokupić 1tb/2tb gen3 na dane. Albo kupić 2tb gen4 a jakby kiedys było mało to masz miejsce. Nawet SSD Gen3 2tb lexar nm620 np na system i dane będzie spoko.

Różnice między gen3 a gen4 są minimalne cenowo więc się kupuje gen4 ale w codziennym użytkowaniu dużych różnic nie ma

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Dobra zamawiam coś takiego + RTX 4070 od Gigabyte. Nie zdecydowałem się na am5, żeby nie męczyć świnki skarbonki. Zostawiam 1TB, ponieważ do tej pory w miarę potrzeb wystarczało, najwyżej dokupię coś. Zasilacz może i przyszłościowy, aczkolwiek na obecnym zestawie siedzę 10 lat, więc kolejna zmiana to prawdopodobnie cały zestaw od zera. Można zamawiać czy jakieś poprawki? :> 

Edit: Ewentualnie jakiś 650W modularny skoro i tak długo nie będzie zmian?

Edytowane przez Smoqu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...