Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

Wrzucam zestaw pod składaka za około ~6.5k. Co o nim sądzicie?

 

Aktualne pod zespoły jakie wybrałem.

- CPU: Intel Core i5-13600KF, 3.5 GHz, 24 MB,

 

- Płyta Główna: ASRock Z790 PG LIGHTNING

 

- GPU: Gigabyte GeForce RTX 4070 WindForce OC 12GB

 

- RAM: Pamięć Patriot Viper Venom, DDR5, 32 GB, 5600MHz, CL36 (PVV532G560C36K)

 

- Zasilacz: Gigabyte P750GM 750W

 

- Dysk: GoodRam CX400 gen.2 512GB 2.5" SATA III

 

- Chłodzenie CPU: Endorfy Fera 5 ARGB

 

- Obudowa: Darkflash DK150 RGB

 

- Dorzucić dwa wentylatory: Darkflash CL12

 

Czekam na wasze opinie. Co warto zmienić lub może testowaliście jakiś podzespół wymieniony wyżej i podzielicie się recenzją danego produktu?

 

2 godziny temu, patwoj96 napisał:

Dzień dobry.

Wrzucam zestaw pod składaka za około ~6.5k. Co o nim sądzicie?

 

Aktualne pod zespoły jakie wybrałem.

- CPU: Intel Core i5-13600KF, 3.5 GHz, 24 MB,

 

- Płyta Główna: ASRock Z790 PG LIGHTNING

 

- GPU: Gigabyte GeForce RTX 4070 WindForce OC 12GB

 

- RAM: Pamięć Patriot Viper Venom, DDR5, 32 GB, 5600MHz, CL36 (PVV532G560C36K)

 

- Zasilacz: Gigabyte P750GM 750W

 

- Dysk: GoodRam CX400 gen.2 512GB 2.5" SATA III

 

- Chłodzenie CPU: Endorfy Fera 5 ARGB

 

- Obudowa: Darkflash DK150 RGB

 

- Dorzucić dwa wentylatory: Darkflash CL12

 

Czekam na wasze opinie. Co warto zmienić lub może testowaliście jakiś podzespół wymieniony wyżej i podzielicie się recenzją danego produktu?

 

 

Również mam tańszą wersję:

 

- CPU: i5-12600KF

 

- Płyta Główna: ASRock Z690 PHANTOM GAMING 4

 

- GPU: Gigabyte GeForce RTX 4070 WindForce OC 12GB

 

- RAM: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16

 

- Zasilacz: Gigabyte P750GM 750W

 

- Dysk: GoodRam PX500 gen.2 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

 

- Chłodzenie CPU: Endorfy Fera 5 ARGB

 

- Obudowa: Darkflash DK150 RGB

 

- Dorzucić dwa wentylatory: Darkflash CL12 x 3

 

Link to post
Share on other sites

Średnie zestawienia. Pamięci DDR5 jak już to 6000 MHz, zasilacz zdecydowanie do zmiany bo to niepewna konstrukcja, żadnych dysków SATA, obudowa też crap z tymi wentylatorami pod molexa, nie bedziesz miał możliwości kontroli obrotów i zmiany podświetlenia. 12600KF nie ma kompletnie sensu jak jest i5-13500, pamięci 3600 MHz DDR4, zasilacz jak wyżej, SSD można lepiej, obudowa i wentyle jak wyżej. 

 

To ma być do gier? Jak to do gier, jak ma być ARGB to za 6500 zł masz https://proline.pl/koszyk/f4c97a8f z AMD RYzen 5 7600 i DDR5 - obecnie najlepsza opcja. 
Złożenie masz za 1 zł w 5 dni z kodem PROPRO

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, kajtek. napisał:

Średnie zestawienia. Pamięci DDR5 jak już to 6000 MHz, zasilacz zdecydowanie do zmiany bo to niepewna konstrukcja, żadnych dysków SATA, obudowa też crap z tymi wentylatorami pod molexa, nie bedziesz miał możliwości kontroli obrotów i zmiany podświetlenia. 12600KF nie ma kompletnie sensu jak jest i5-13500, pamięci 3600 MHz DDR4, zasilacz jak wyżej, SSD można lepiej, obudowa i wentyle jak wyżej. 

 

To ma być do gier? Jak to do gier, jak ma być ARGB to za 6500 zł masz https://proline.pl/koszyk/f4c97a8f z AMD RYzen 5 7600 i DDR5 - obecnie najlepsza opcja. 
Złożenie masz za 1 zł w 5 dni z kodem PROPRO

 

Nie rozumiem fenomenu wrzucania RAMu 6000MT/s jak producent podaje, że taki procesor obsługuje max 4800 MT/s na ddr5 to już lepiej patrzeć na niższe CL. Może się mylę i czegoś nie rozumiem, więc proszę naprostować moje myślenie. Mówię tutaj o i5-13500.

 

Jeśli dysk to: GoodRam PX500 gen.2 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe, chyba wyżej nie zmieniłem oraz zasilacz: Endorfy Supremo FM5 Gold 750W. Właśnie wyczytałem, że te modele zasilaczy Gigabyte są dość felerne.  

 

Jeśli rezygnować z i5 KF to wtedy i płyta główna wyjdzie taniej nie trzeba modeli z Z dawać pod podkręcanie. 

Taki zestaw:

i5-13500

Gigabyte GeForce RTX 4070 WindForce OC 12GB GDDR6X

Płyta główna Gigabyte B760 GAMING X DDR4

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16

Zasilacz Endorfy Supremo FM5 Gold 750W - można zejść na 650W model zasilacz Chieftec PROTON 650W

Dysk Lexar NM620 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

Obudowa Endorfy Signum 300 ARGB

Chłodzenie CPU Endorfy Fortis 5 ARGB

 

 

 

Edytowane przez patwoj96
Link to post
Share on other sites

Karta graficzna: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-6950-xt-speedster-merc-319-16gb

 

Co do GPU to właśnie rozważałem zamiennik z 4070 na 6950 XT amd

 

Co do Ramu. To płyta główna będzie kompatybilna z takim taktowaniem, ale sam procesor już nie, więc według mnie (laika w temacie, zawodowo komputerów nie składam) czy to nie jest przepłacanie za MT/s. Jak można wziąć mniejsze taktowanie, ale wybrać RAM z mniejszym CL.

Wyjaśni mi ktoś tą zależność? Widzę, że ludzie składają zawsze RAM max do 400MHz więcej niż procesor obsługuje. Dlaczego tak jest?

 

Co do procesora chce zostać przy INTELU.

 

Obudowa spoko, ale bez wentylatorów RGB i na dodatek ma tylko dwa -120mm (nie wiem jaki CFM z tych co znalazłem na morele od corsaire ponad 45 mają), więc już trzeba tutaj dokupić jeden lub dwa dodatkowe wentylatory. W mojej zaproponowanej już są 4 - 120mm RGB (tutaj problem, aktualnie nie znalzłem specyfikacji gdzie ten parametr jest podany)

 

Wiadomo można na chłodzeniu przyoszczędzić biorąc bez efektów wizualnych, ale jednak 6.5k to spora suma i komputer zostanie na lata, więc też miło podczas wieczorów przy gierce popatrzeć na te efekty świetlne xD. Chyba, że w grę wchodzi ulepszenie specyfikacji w osiągach to oczywiście rezygnacja z RGB na plus.

Edytowane przez patwoj96
Link to post
Share on other sites

Jak będziesz grał w cp z rt to bierz rtx 4070, jak nie to 6950xt mocniejsze gpu średnio o 15%. Co tak się tego ramu czepiłeś, dobra cena to trza brać szybsze, nie obsłuży kontroler to ręcznie dasz niższą prędkość i zjedziesz z opóźnieniami w dół. Przemyśl ryzen 5 7600, bdb cpu z możliwością przetaktowania :) P.S. Jak się uprzesz na INTEL to brałbym 12400f, 4 stówki dopłacać do 7% wzrostu wydajności trochę słabo, poczekasz, zobaczysz co pokaże przyszłość i gen 14.

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...