Skocz do zawartości

Problem z Wifi na laptopie - Windows 10 Home


Recommended Posts

 

Witam

 

Jeśli temat zamieściłem w złym dziale to prosiłbym o przeniesienie.
Mam problem z połączeniem z siecią bezprzewodową Wifi na swoim laptopie.
Przeglądałem już podobne tematy szukając rozwiązania lecz niestety nic nie pomogło, dlatego zwracam się do Was o pomoc.
Na swoim laptopie łączę się z Internetem za pomocą Wifi. W Środę nagle zerwało mi połączenie z Internetem i wtedy zaczęły się problemy. Przy próbie ponownego połączenia z siecią, pisało - „połączono”, otwierało strony lecz tylko na chwilę i potem znowu zrywało połączenie lub pisało - „brak Internetu”. Przy kolejnej próbie połączenia z siecią pisało - „nie można połączyć się z tą siecią” i tak w kółko. Jak już udało się połączyć to tylko na chwilę i potem znowu to samo. Nie jestem w stanie nic wykonać na tym laptopie, gdyż co chwilę przerywa mi połączenie. Walczę z tym już 2 dni i nic. Sprawdzałem tą sieć na innym laptopie, telefonie i normalnie działa. Próbowałem z hotspotem LTE ze swoim telefonem i z mojego laptopa też nie łączy się z hotspotem. Możliwe, że coś jest z kartą sieciową skoro jest problem z Internetem zarówno od sieci jak i od hotspota.

 

Specyfikacja:
HP 250 G3 Notebook PC
Windows 10 Home
Sieć - 2.4G
Korzystam z routera - Alcatel LinkHub

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Dave30 napisał:

Możliwe, że coś jest z kartą sieciową skoro jest problem z Internetem zarówno od sieci jak i od hotspota

Zajrzyj w menedżer urządzeń i zobacz tam czy wszystko działa prawidłowo (nie ma wykrzykników).

Spróbuj użyć Rozwiązywanie problemów w ustawieniach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BTW zawiasy całe i sprawne? Pytam bo obok idą przewody do anten i uszkodzenie zawiasów często wpływa na stabilność wifi. Ewentualnie można spróbować podmiany sterowników na jakieś starsze (bo zakładam że masz najnowsze), albo w ogóle sieciówki na inną bo czasem padają (najpewniej na taki sam model, niektóre laptopy są wybredne pod tym względem).

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W Menedżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników (zdjęcie w załączniku).

Próbowałem wiele razy narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią zarówno dla karty sieciowej jak i połączenia internetowego lecz to nic nie pomogło.

Zawiasy są całe i sprawne. Karta sieciowa wydaję mi się, że jest sprawna (sprawdzałem w Menedżerze urządzeń) i wszystko do tej pory działało aż z dnia na dzień zaczęły się te problemy. Ogólnie łączy z Internetem przez Wifi, ale tylko na krótką chwilę (max 5 minut) i rozłączą się albo w ogóle jest problem połączenia się z tą siecią.

 

 

Internet 2.jpg

Internet 3.jpg

Internet 5.jpg

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem połączenie internetowe po kablu sieciowym.
Internet działa normalnie jeżeli mam podłączony przez Ethernet.
Natomiast z połączeniem bezprzewodowym przez Wifi jest problem.
Nie mam możliwości połączenia się z pasmem 5 GHZ.
Może jakieś komendy z wiersza poleceń…?
Na ten moment Internet posiadam na laptopie, ale tylko przez Ethernet. Jakakolwiek próba połączenia się z siecią poprzez Wifi kończy się cały czas tak samo.

Link to post
Share on other sites

Laptop pokazuje maksymalną moc sygnału sieci, gdyż router mam przy laptopie. Pozostałe sieci (wykrywalne) mają po jednej kresce.

Nie łączy się z siecią 5GHz, ponieważ nigdy nie wykrywało tego pasma. Widocznie za stary sprzęt. Od samego początku kupna routera, na tym laptopie nie wykrywało pasma 5 GHz.

Muszę pobrać LinuxLive, zbootwać pendrive z nim, uruchomić i w jego środowisku sprawdzić czy łączy mi się z siecią przez Wifi i czy działa prawidłowo Internet?

Link to post
Share on other sites

Zbootowałem pendrive z Linuxem - linuxmint-21.2-cinnamon-64bit.
Sprawdziłem połączenie internetowe. Na początku z zaznaczonym „wired connection”. Internet działał normalnie. Potem odhaczyłem „wired connection” i sprawdziłem poprzez Wifi. Niestety też rozłączało sieć i nie chciało się połączyć. W załącznikach screeny.

Ponadto nie wiem czy to ma wpływ, ale w "Menedżerze Urządzeń" mam wykrzyknik obok Bluetooth. Wgrałem sterowniki ze strony HP (pomoc techniczna) i dalej jest wykrzyknik. Z opcji "Aktualizuj sterownik" wyskakuje komunikat, że sterownik jest najnowszy.

 

Zdjęcie 1.jpg

Zdjęcie 2.jpg

Zdjęcie 3.jpg

Bluetooth.jpg

Link to post
Share on other sites

Jak na linuksie też są problemy z WiFi, jest to problem sprzętowy. Są karty WiFi wraz z BT, np. AC 7260.

 

Nie wiem jak się czujesz z samodzielną próbą naprawy. Może tylko antenka się odłączyła? Jednak jak z BT też jest problem, to raczej układ do wymiany.

https://www.ifixit.com/Guide/HP+250+G3+WiFi+Card+Replacement/89086

 

Link to post
Share on other sites

Rozbiórka laptopa i wymiana czegoś prócz baterii to u mnie czarna magia, więc wolę nie ryzykować. 

Będę musiał pomyśleć o zakupie zewnętrznej karty sieciowej na USB do mojego laptopa.
Chciałbym podziękować za pomoc oraz za poświęcony czas w kwestii próby rozwiązania mojego problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...