Skocz do zawartości

Komp nie ruszamy od stycznia 2020 potrzebuje przebudowy


Recommended Posts

 Procesor i7 9700k

 

Ram 16 GB DDR 4 dual Chanel 3000mhz

 

 

Płyta lga 1151 Z370 sli plus MSI 7b46

 

Monitor LG UltraGear 27GL850 z rozdzielczością 2560x1440

 

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W (SSR-750FX)

 

 Dysk mam jeden sata pod win a drugi jeszcze talerz wD jakiś. 

 

 Moje pytanie dotyczy Karty graficznej jak i reszty. Co opłaca się tu pchać? Moga być używki

Budżet 3 tys. Wszelkie sugestie w rozsądnych widełkach co do pozostałych podzespołów również miłe widziane

Edytowane przez Pretorian0208
Link to post
Share on other sites

Do 1440p bralbym rtx4070 i ten 9700k nie będzie jakims strasznym bottleneckiem. Bo sens wymiany tego CPU ma na minimum Am5 czy 13 gen Intela a to już z 1500zl. Najwięcej sensu ma samo GPU.

Zmiana na lepsze od 4070 następne GPU to już razem z CPU mobo i ram

Jedna uwaga tylko jeśli interesuje bardziej stabilne 150+ FPS niż ultra w 60-100 FPS to trzeba zbierać na wymianę CPU + mobo + ram

Edytowane przez wrobel_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 23.08.2023 o 19:07, Pretorian0208 napisał:

Doradzono mi jeszcze wymiane dysku mechanicznego na jakis m2 i dorzucenie 16 GB ramu 

Zdecydowanie dobra porada ze zmianą HDD na SSD, to ogromna różnica. A ramu ile masz teraz? 16GB ramu powinno starczyć jeszcze na jakiś czas, więc jeśli masz już tyle i chcesz kolejne 16GB dorzucić do 32GB to ja bym wolał dopłacić do karty graficznej.

Jako alternatywę do 4070 możesz rozważyć Radeona 6950XT, sam swojego za około 3k dorwałem niedawno.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, imralav napisał:

Zdecydowanie dobra porada ze zmianą HDD na SSD, to ogromna różnica. A ramu ile masz teraz? 16GB ramu powinno starczyć jeszcze na jakiś czas, więc jeśli masz już tyle i chcesz kolejne 16GB dorzucić do 32GB to ja bym wolał dopłacić do karty graficznej.

Jako alternatywę do 4070 możesz rozważyć Radeona 6950XT, sam swojego za około 3k dorwałem niedawno.

Aktualnie mam 2X8 GB gskil obecnie ustawione na 3000mhz.  Tak dysk z danymi mam jeszcze jakiś WD BLUE MECHANICZNY. System siedzi na SATA SSD. Zakupie m2 pod dane, gry itp. No grafikę potrzebuje na cito. Waham się  z tymi Radami bo Nvidia kusi technologiami typu dlss czy niższym poborem prądu? Jak się mylę to mnie popraw. Monitor aktualnie mam   z tego co wiem z freesync a jedynie gsync jest w jakiejś okrojonej wesji.

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Pretorian0208 napisał:

Aktualnie mam 2X8 GB gskil obecnie ustawione na 3000mhz.  Tak dysk z danymi mam jeszcze jakiś WD BLUE MECHANICZNY. System siedzi na SATA SSD. Zakupie m2 pod dane, gry itp. No grafikę potrzebuje na cito. Waham się  z tymi Radami bo Nvidia kusi technologiami typu dlss czy niższym poborem prądu? Jak się mylę to mnie popraw. Monitor aktualnie mam   z tego co wiem z freesync a jedynie gsync jest w jakiejś okrojonej wesji.

Gdy sam rozważałem Nvidię vs Radeon to była właśnie rozterka czy chcę lepszą wydajność w podstawie, czy lepszą wydajność po odpaleniu DLSS. Jako że nie wszystkie gry z tego DLSS korzystają, a i mimo tego chyba 6950xt jest mega mocny, to na niego się właśnie zdecydowałem.
Tak na prawdę jedno i drugie będzie super wyborem, żadnego nie powinieneś żałować.

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, imralav napisał:

Gdy sam rozważałem Nvidię vs Radeon to była właśnie rozterka czy chcę lepszą wydajność w podstawie, czy lepszą wydajność po odpaleniu DLSS. Jako że nie wszystkie gry z tego DLSS korzystają, a i mimo tego chyba 6950xt jest mega mocny, to na niego się właśnie zdecydowałem.
Tak na prawdę jedno i drugie będzie super wyborem, żadnego nie powinieneś żałować.

Tylko czy mój zasilacz da rade temu Radkowi. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, imralav napisał:

Powinien. Sam dobrałem 850W do pary, żeby troche zapasu na przyszłość mieć, bo CPU też muszę wymienić.

Zastanawiam się też czy jest sens pchać tu grafe i dysk czy lepiej sprzedać całość choć nie wiem ile za to wezmę i skompletować coś na uŻywkach. Bądź kupić jakiś używany zestaw 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Pretorian0208 napisał:

Zastanawiam się też czy jest sens pchać tu grafe i dysk czy lepiej sprzedać całość choć nie wiem ile za to wezmę i skompletować coś na uŻywkach. Bądź kupić jakiś używany zestaw 

no to już kwestia Twojej tolerancji na problemy z używkami, ja mam małą, zawsze biorę nówki ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...