Skocz do zawartości

słaba grafika w kompie


Recommended Posts

Witam. Mam problem z kompem tzn ze słabą grafiką nawet jeśli chodzi o ikonki na pulpicie. Widać wszechobecną pikseloze. Kompa kupiłem 2 lata temu, wtredy był średniak, więc myślałem ze to norma, ale nawet na starych grach widziałem ze grafika odbiega od bycia przyzwoitą Wszystkie sterowniki mam aktualne. Kupiłem monitor 32 cale z myślą ze to wina po stronie monijtora ale efekt jest ten sam. zmianiałem kable od monitora bezskutecznie. Wczoraj właśnie przyszedł do mnie nowy kom i problem nadal ten sam...czy wie ktoś w czym moze lezeć problem? sam instalowałem windowsa który nie jest oryginalny, a sama instalacja była z poradników na yt, wieć moze tu jest problem

Link to post
Share on other sites

Zrób screena i obejrzyj go na innym urządzeniu, które problemów nie ma.

 

Jak jest to samo, to problem z renderowaniem, jak jest ok, to z wyświetlaniem, więc eliminujesz całkiem sporo.

 

Chociaż, jeżeli to jest inny komputer i inny monitor i inne kable i nowy OS to być może czas na zmianę okularów po prostu? Albo może mamy kolejny przyklad komputerowej magii (np. coś interferuje w sygnał w tym konkretnym miejscu)?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Moja szklana kula mówi że jest problem z kompem monitorem albo kablem albo windowsem, a że nic nie napisałes jaki komp jaki monitor jaki kabel itd

Kabel zmieniałem z HDMI na op monitor 165mgh

44 minuty temu, Hiron napisał:

Kabel zmieniałem z HDMI na op monitor 165mgh

 

Jutro wybiorę się do serwisu i zobaczymy co powiedzą...

Link to post
Share on other sites

Autorze nie chcesz pomocy chyba\, bo nie napiszesz modelu monitora - rozdzielczości jaki masz komputer jaką kartę graficzną itd tylko piszesz że masz piksele jak sobie źle ustawie monitor też mam piksele, jaka masz rozdzielczość w systemie ustawioną:)

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, wrobel_krk napisał:

Autorze nie chcesz pomocy chyba\, bo nie napiszesz modelu monitora - rozdzielczości jaki masz komputer jaką kartę graficzną itd tylko piszesz że masz piksele jak sobie źle ustawie monitor też mam piksele, jaka masz rozdzielczość w systemie ustawioną:)

Gigabyte G32QC czarny Curved HDR

Rozdzielczość 2560x 1440

Radeon 6800 16gb

Ramy 36gb 

Procesor Core i5-12400F, 2.5 GHz

Jedyne co myślę że mogłem że zrobić zarówno w tym jak i poprzednim kompie to instalacja windowsa, więc może tu jest problem?

Edytowane przez Hiron
Link to post
Share on other sites

Podpinałeś rożnymi kablami?

jaką masz ustawioną rozdzielczość  w windowsie? Powinineś mieć 2560x1440.

 

Ajk nie to ustaw: https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/wyświetlanie-ustawień-wyświetlania-w-programie-windows-37f0e05e-98a9-474c-317a-e85422daa8bb#WindowsVersion=Windows_10

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Podpinałeś rożnymi kablami?

jaką masz ustawioną rozdzielczość  w windowsie? Powinineś mieć 2560x1440.

 

Ajk nie to ustaw: https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/wyświetlanie-ustawień-wyświetlania-w-programie-windows-37f0e05e-98a9-474c-317a-e85422daa8bb#WindowsVersion=Windows_10

Mialem HDMI a teraz mam op bez zmian.... Nawet jak miałem stary monitor to problem był ten sam...a rozdzielczość mam ustawioną zalecana czyli taka jak pisałem wyżej. Mam serwis pod blokiem więc dzisiaj wybiorę się tam i zobaczymy co powie 

Edytowane przez Hiron
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...