Skocz do zawartości

Pyt. odnośnie karty graf. i zasilacza


Recommended Posts

Jeśli odpalę karte graf. przy potencjalnie za słabym zasilaczu, który w pewnym momencie 'nie uciągnie' to co się może stać? Jest taka możliwość, że spali kartę (albo całego PC) czy po prostu komp się wyłączy? Wiem, że głupie pytanie. Zadawałem je na różnych forach ale nigdzie nie dostałem odpowiedzi, a strasznie mnie to nurtuje.

 

Podaję spec kompa

 

Płyta główna GA-EP43-S3L

Intel Core 2 Duo 2.8 Ghz

GF 9800GT

2 GB RAM

Zasilacz Thermaltake 470W

 

Karta, którą chcę zamontować to GTX560(nie polecajcie innych bo już kupiłem). Btw nie piszcie, że proc będzie ograniczał kartę itd. itp. bo też mam w planach wymianę proca (i pł. głównej) ale na razie nie mam tyle kasy żeby jednorazowo kupić all. Ewentualnie polećcie jakiś zasilacz żeby uciągnał tego GTX'a i proc intela z serii 'i'.

 

Chciałem dać w 'Zasilaniu', ale widzę że tu więcej osób zagląda a pytanie dotyczy również karty.

Edytowane przez county
Link to post
Share on other sites

Zasilacz nie jest taki tragiczny więc od nie powinien spalić sprzętu. Jednak ma słabe części i na twoim miejscu nie ryzykowałbym, skoro masz 650zł na kartę graficzną to nie żałuj stówki na porządny zasilacz (może być używany).

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Witam, brat również ma "słaby' 400 W zasilacz a ma Intel Pentium Dual core 2,8 GHz i Radeona HD 4850, tylko zmienia się stan rzeczy jak dodam że to zasilacz od Be Quiet (markowy).

Co do Twojego zasilacza jest "jako taki" i powinien dać sobie rady z tym GF 560 GTX, pamiętaj że zawsze możesz sprawdzić miernikiem, jak sprawuje się zasilacz pod obciążeniem w grach i w IDLE.

W sprawie modernizacji zależy jakiej serii "i" ma być nowy procesor bo jeśli będzie to z serii i3, to lepiej poszukać coś czterordzeniowego wydajniejszego i w niewielkiej cenie od AMD.

P.S. Wydaje się mi że nowa karta graficzna mogła być z obecnym procesorem, ale jeśli to możliwe po O.C. procesora do ~3,4 GHz, zasilacz do czasu nowej platformy powinien wytrzymać nową kartę i O.C procesora.

Link to post
Share on other sites

To rzeczywiście problem, lepiej się wstrzymać z wkładaniem jej do kompa. W idle może śmigać bez problemu ale pod obciążeniem mogą się dziać różne rzeczy. :/ Dozbieraj kase i kup np taki http://www.yooki.pl/index.php?p4923,zasilacz-xfx-core-pro550w-p1-550s-xxb9-550w tym bardziej że cena nie jest jakaś kosmiczna a masz wtedy pewność że wszystko będzie śmigać bez zarzutu,

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Do tego czasu już dostałem parę odp. na innych forach. Jeden gość napisał, że jak się nie ma Quada to sterowniki mogą zamulić cały system/spalić PC, jak z tym jest?

 

Spalić nic nie spalą... karty GTX 4xx i GTX 5xx sporo tracą łączone z 2-rdzeniowymi procesorami... w przypadku Radeonów jest lepiej i mając C2D lepiej było brać HD6870.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...