Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bmi86,

Recommended Posts

Witam, chciałbym wymienić w swoim komputerze kartę graficzną. Maksymalna kwota jaką mogę wydać to 2500zł, lecz nie za chętnie przekroczę próg 2000zł. Moje obecne podzespoły to: Płyta główna Asus Prime H410M-A, procesor i5-10400f, karta graficzna Asus GeForce GTX 1650 super, zasilacz corsair cv 550w, 16GB RAM Goodram IRDM 8gb (dwie kostki) 2666MHz DDR4 CL16 DIMM, dyski Kingston A2000M.2 500GB, Seagate ST1000DM010-2EP102 (SATA ) 1TB i obudowa SilentumPC Signum SG1M TG. Jaką kartę powinienem zakupić? Swojego sprzętu używam głównie do gier. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Na allegro na tą chwilę same pokoparkowe 6800, a nowe grubo ponad 2000zł. Gdybyś zechciał nówkę:

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-sapphire-pulse-radeon-rx-6700-xt-gam-12gb-i256687

W zestawie kod na Starfield w wersji premium, warty jakieś min. 150zł myślę. Do 6750xt nie widzę sensu dokładać, zwłaszcza z zasilaczem 550W. W twojej obudowie może być konieczne UV.

Link to post
Share on other sites

No niby jest, ale nie wiem czy jest sens te 950zł dokładać.

https://www.morele.net/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-6800-xt-phantom-gaming-oc-16gb-gddr6-rx6800xt-pg-16go-12888106/

Względem 1650S to zmiana na cokolwiek to będzie przepaść.

Powyższy link nieaktualny, nie zmieści się do obudowy :P

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, TyuioKaszmir napisał:

lecz nie za chętnie przekroczę próg 2000zł

Nie rozpędzajmy się. Weźmie ten 6700xt za 1550zł i sprawa załatwiona. Zastanawiam się tylko czy w tym piekarniku nie będzie ponad 100C na hot spocie.

Link to post
Share on other sites
Teraz, zbiku90 napisał:

Nie rozpędzajmy się. Weźmie ten 6700xt za 1550zł i sprawa załatwiona. Zastanawiam się tylko czy w tym piekarniku nie będzie ponad 100C na hot spocie.

Tak to jest cebulić na podzespołach. 

Oszczędzamy, kupujemy "bo tańsza, przecież wystarczy" a potem przychodzi czas że to sie nie mieści , to za słabe itp.

 

Chłop chciał karte a wymieni cały komputer xD

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Tak to jest cebulić na podzespołach. 

Oszczędzamy, kupujemy "bo tańsza, przecież wystarczy" a potem przychodzi czas że to sie nie mieści , to za słabe itp.

 

Chłop chciał karte a wymieni cały komputer xD

Co do tego jestem świadom, że mój obecny pc ma sporo do życzenia no i z biegiem czasu chciałem go stopniowo ulepszać, ale jak narazie chce wymienić kartę graficzną bo ta obecna powoli nie wyrabia. Przynajmniej raz dziennie grając w fivema miałem przypadek gdzie gra wyświetliła mi na chwilę biały ekran zacinając się, a następnie poprostu się wyłączyła.

Link to post
Share on other sites
Teraz, Artok napisał:

RX 6800 XT sparowany z i5 10400F i pamięciami 2666 będzie wyglądał naprawdę groteskowo. 

Oj tam nie przesadzaj. 

Jakoś u mnie 1080ti z 4790K działało świetnie. 

A też pisali że za mocna karta do tego procesora.

Okazało sie że na nowym 12600K jest tyle samo fps w grach co i na tym 4790K

Oczywiście nie grałem wtedy w killery sprzętowe.

@TyuioKaszmirzawsze możesz bude pogonić i kupić używaną. 

Też tak mam i jest OK.

Nawet tutaj na forum ktoś napewno ma.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Oj tam nie przesadzaj. 

Jakoś u mnie 1080ti z 4790K działało świetnie. 

A też pisali że za mocna karta do tego procesora.

Okazało sie że na nowym 12600K jest tyle samo fps w grach co i na tym 4790K

Oczywiście nie grałem wtedy w killery sprzętowe.

@TyuioKaszmirzawsze możesz bude pogonić i kupić używaną. 

Też tak mam i jest OK.

Nawet tutaj na forum ktoś napewno ma.

Ale czy warto? Ciężko chyba będzie jakaś porządniejszą znaleźć w niskiej cenie. Dodatkowo sam nigdy nie składałem komputera, wymiana GPU to jedno ale złożenie wszystkiego na nowo to już nieco cięższe zadanie, którego raczej bałbym się podjąć ze względu na możliwe uszkodzenie sprzętu.

Link to post
Share on other sites
Teraz, TyuioKaszmir napisał:

Ale czy warto? Ciężko chyba będzie jakaś porządniejszą znaleźć w niskiej cenie. Dodatkowo sam nigdy nie składałem komputera, wymiana GPU to jedno ale złożenie wszystkiego na nowo to już nieco cięższe zadanie, którego raczej bałbym się podjąć ze względu na możliwe uszkodzenie sprzętu.

Ale czy warto większą bude?

Tak. Warto.

Chociażby dlatego że widzisz, chciałbyś fajną karte wrzucić ale nie wejdzie bo buda ciasna.

To już jest powód do wymiany.

Powtarzam. Nie trzeba kupować nowej. No chyba że masz parcie na białe i brak zarysowań.

Mnie tam osobiście było wszystko jedno, byle to jakoś działało. Obudową nie grasz tylko tym co w niej siedzi.

A czy dasz rade?

Napewno ktoś sie znajdzie, a jeśli nie to pierwszy lepszy sklep komputerowy, zanosisz, biorą 100zł (tyle to kosztuje) i przekładają.

Wydając 2500 na kartę 100zł to przy tym nic.

A radości moc.

Sam tak robiłem więc wiem co mówię.

I też robiłem wszystko na raty. 

Dwa lata składałem kompa żeby nie krwawić finansowo.

 

No zrobisz jak uważasz, ale dwa razy to przemyśl.

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

W istocie. Poniżej 2000 zł widywałem już Radeona RX 6800 z outletu i byłby to bezpieczny wybór przy zasilaczu 550W.

 

Zdecydowanie warto zaglądać na outlet, wczoraj udało mi się zakupić, spontanicznie bardzo,  RX 6800 Challenger PRO za 1999zł z outletu x-kom na allegro.

Dzisiaj doszła, pod obciążeniem kilkuminutowym w OCCT GPU 69 stopni, hot spot 82, karta przy tym bardzo cicha, chłodzenie w tym modelu wyrabia, a siedzi właśnie w SPC SG1 TG ale z meshowym frontem.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Ale czy warto większą bude?

Tak. Warto.

Chociażby dlatego że widzisz, chciałbyś fajną karte wrzucić ale nie wejdzie bo buda ciasna.

To już jest powód do wymiany.

Powtarzam. Nie trzeba kupować nowej. No chyba że masz parcie na białe i brak zarysowań.

Mnie tam osobiście było wszystko jedno, byle to jakoś działało. Obudową nie grasz tylko tym co w niej siedzi.

A czy dasz rade?

Napewno ktoś sie znajdzie, a jeśli nie to pierwszy lepszy sklep komputerowy, zanosisz, biorą 100zł (tyle to kosztuje) i przekładają.

Wydając 2500 na kartę 100zł to przy tym nic.

A radości moc.

Sam tak robiłem więc wiem co mówię.

I też robiłem wszystko na raty. 

Dwa lata składałem kompa żeby nie krwawić finansowo.

 

No zrobisz jak uważasz, ale dwa razy to przemyśl.

 

Polecisz w takim wypadku jakaś obudowę? Czy to totalnie nie ma znaczenia bo w tej cenie wszystko z tego samego jest zdobione?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...