Skocz do zawartości

Następca 3060 ti


Recommended Posts

W moim egzemplarzu cewki też "bzyczą" ale komputer jest podpięty pod TV 4K i z odległości 3m jest to mało słyszalne, trzeba się schylić do obudowy. Nie występuje to też w każdej grze, przy dźwiękach gry w ogóle tego nie słychać.

 

Z kolei teraz zrobiłem test w Time Spy na RX 6800 Challenger Pro w drugiem kompie(monitor FHD), ustawienia stock - hot spot 85 stopni, GPU 70, zużycie energii 211W - odczyt z HWinfo, cewki nie grają, wentylatory rozkręciły się na 1742RPM ale jest cicho i tutaj buda pod biurkiem ok. 0,5-1,0m od miejsca siedzenia. Wynik w Time Spy na GPU 16000pkt.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, zbiku90 napisał:
13 godzin temu, zbiku90 napisał:

Gorzej jeśli celujesz w jakieś gry e-sportowe gdzie jest powyżej 200-300 fps

No i problemy ze stanami energetycznymi, był dzisiaj przypadek 6700xt co dropi w cs go do 30fps.

To za chwilę nie będzie miało żadnego znaczenia.
Wchodzi CS2 i problem z DX9 odpada, a raczej wątpię czy ktoś by się bawił w jakiś retro gaming.

Dlatego każdemu kto gra w CS:GO non stop powtarzam by się WSTRZYMAĆ Z jakimikolwiek ZAKUPAMI - i chłopek o którym wspominamy nawet by nie był świadom problemu.

Tylko mało kogo to interesuje :rotfl:

Edytowane przez wid3l3c
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak pisze @wid3l3c, CS2 możliwe że jeszcze w tym miesiącu (24/8 jeśli wierzyć zegarowi na Overpassie) i jestem niemalże pewien, że prawie całe comminity przejdzie z csgo - to problem sam zniknie (cewki). 

 

@Jano miałem dwa 6800 XT (referent, Liquid Devil) jak i 6900 XT i cewki wszędzie wyły. 

 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

jestem niemalże pewien, że prawie całe comminity przejdzie z csgo - to problem sam zniknie (cewki). 

Ja jestem prawie pewny że ta część dzieciarni "bez 300fps nie ma grania" zostanie :P Ale to może i lepiej, poziom rozgrywki wzrośnie i może wrócę na dłużej :D

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Kawabonga napisał:

Ja też myślę nad zmianą RTX3060Ti , ale czekam na te nowe karty od AMD. Jak coś w dobrej cenie będzie, o wydajności 4070Ti, to dopiero zmienię chyba .

No właśnie ja się waham czy kupić teraz czy czekać. 

 

Sierpień/wrzesień premiera nowych modeli, nie wiadomo kiedy będą dostępne modele niereferencyjne. Dojdzie podatek od nowości i cena pewnie będzie ok. 2600-2800 zł na początek. 

 

7800 (XT) będzie pewnie bliżej 4070 niż 4070 ti.

Jedyny plus nowych kart to lepsza wydajność energetyczna.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak poczekam na nowe radeony.

 

4 karty 6900 xt znikły na momencie z olx. 

 

Nie ma już nic ciekawego na allegro. W sklepach drożyzna. 

 

Zostaje zabawa z 6800 xt na olx, ale tutaj pozostały modele z piszczącymi cewkami. Ewentualnie, jest do kupienia nowy 6800 xt asrocka za 2500 ze sklepu

 

 

Edytowane przez marcin2468
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Artok napisał:

It's over. 

 

Naszykuj tak ze 3000 zł i wybierz albo 7800 XT albo 4070.

 

No cóż, jak człowiek przespał obniżki radeonów to teraz trzeba będzie trochę więcej z kieszeni wyjąć 

 

PS.
Nie wiem czemu ale z tej dwójki wolę chyba 7800 XT - mimo że jeszcze nie wyszedł

Edytowane przez marcin2468
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.07.2023 o 22:20, marcin2468 napisał:

Cześć

 

Jakiś czas temu sprzedałem RTX 3060 ti

 

Szukam teraz karty która pozwoli komfortowo grać w full hd 60 FPS w Hogwarts legacy, The last of us i parę innych gier. 

 

Rozważam rtx 4070 lub rx 6800 ale nie za bardzo wiem co lepsze?

Wiem że wsparcie kodeka AV1 nie jest mi potrzebne, chociaż plusem nvidii jest niższy pobór prądu.

Rx ma trochę więcej vramu i cenowo wychodzi trochę lepiej.

 

Na tą chwilę mam w komputerze:

5600g

b550 gaming edge

32 GB ram 2x16 GB

SSDx3

RMx750 W

 

Pozdrawiam 

W pierwszej kolejności zmiana CPU na min 5600/x. Grasz w FHD gdzie to procesor będzie ograniczał każda z tych kart graficznych. 

Większość kart które tutaj opisują koledzy to poziom 1440p a nie 1080p. 

 

RT to pieśń przyszłości i jeszcze długo nie będzie kart które to dobrze obsłużą bez konieczności sprzedaży nerki. 

 

Moja propozycja to zmienić monitor na 1440p. Do tego 5600/x zamiast G. 

Ram nie wiem jaki masz szybki, ale jeśli to 2400mhz to trzeba wymienić. 

Karta graficzna rtx 3060ti/3070ti/3080 lub RX 6800/xt. Nowa generacja rtx jest zbyt droga na to co oferuje. 

 

Jak jesteś niedzielnym graczem to polecam ps5 lub Xbox SX. 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Funkie napisał:

W pierwszej kolejności zmiana CPU na min 5600/x. Grasz w FHD gdzie to procesor będzie ograniczał każda z tych kart graficznych. 

Większość kart które tutaj opisują koledzy to poziom 1440p a nie 1080p. 

 

RT to pieśń przyszłości i jeszcze długo nie będzie kart które to dobrze obsłużą bez konieczności sprzedaży nerki. 

 

Moja propozycja to zmienić monitor na 1440p. Do tego 5600/x zamiast G. 

Ram nie wiem jaki masz szybki, ale jeśli to 2400mhz to trzeba wymienić. 

Karta graficzna rtx 3060ti/3070ti/3080 lub RX 6800/xt. Nowa generacja rtx jest zbyt droga na to co oferuje. 

 

Jak jesteś niedzielnym graczem to polecam ps5 lub Xbox SX. 

 

Proponuje przeczytać pierwszy post w tym temacie ;)

 

W pierwszej kolejności zakup GPU, bo obecnie używam zintegrowanej w procesorze. 

Sprawdzę bootleneck po zakupie karty. Nie oczekuje jak największej ilości klatek, ale stabilne 60-70 na ultra detalach. Nie gram z żadne FPS 

Mam 3200 mhz cl16 ram

 

Wolę kupić 6700xt z 12 GB vram jak już niż coś 8 GB vram. (wiem że 6700xt to poziom karty którą sprzedałem)

Nie widzę potrzeby zmiany monitora ani zakupu konsoli.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem na razie używanego sapphire pulse 6800. 

 

Chciałem sprawdzić jak pobór prądu, czy są jakieś problemy i jak z cewkami.

 

Pobór prądu spory (to jeszcze przeżyje), ale mam problem z mx keys s i mx master 2s.

 

Przy pisaniu w chrome klawiatura ma zwiechy i często zbyt wiele tych samych liter się wpisuje. Na razie podłączenie myszki przez bluetooth w kompie pomogło. Chciałbym normalnie podłączyć klawiaturę przez dongl, bo w tym momencie klawiatura działa dopiera po załadowaniu systemu.

 

Z myszką jest problem bo przywiesza się w losowych momentach w chrome i firefoxie.  Tego jeszcze nie rozwiązałem.

 

Problemów z myszką i klawiaturą się nie spodziewałem, a wcześniej działały bez problemu. 

 

Próbowałem reinstalować myszkę i klawiaturę (po usunięciu klawiatury z apki logitecha nie mogę jej dodać). Reinstalowałem program od logitecha i sterowniki od grafiki i nie pomogło.

 

Co do cewek, coś tam słychać ale dopiero przy otwartej obudowie i zbliżeniu ucha do grafiki więc tu ok.  Temperatury i głośność wentylatorów będę jeszcze sprawdzał o ile wcześniej nie sprzedam tej karty dalej ...

Edytowane przez marcin2468
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, janek20 napisał:

O nie ,klatwa radeona 

To co wracasz na Nvidie?

Nie ma tak  kolorowych skórek na sterownikach ale działa :banan:

 

Jeśli się nie poprawi, to raczej nie ma innej opcji. 

Chociaż ~3000 zł za 4070 aby nie mieć takich problemów to trochę drogo :/

 

Przez 4 lata miałem wcześniej karty nvidii i nigdy nie miałem takich problemów 

 

zachciało się gpu ...

Link to post
Share on other sites
Teraz, marcin2468 napisał:

Chociaż ~3000 zł za 4070 aby nie mieć takich problemów to trochę drogo :/

 

Ma dlss,zobacz na fsr w dl2 jak wglada miejscami ,ma RT pewnie z 30 procent wydajniejsze,ma Frame generator

Klatki to nie wszystko czy wynik w 3dmarku z czasem nadrobisz choćby przy FR

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, janek20 napisał:

O nie ,klatwa radeona 

To co wracasz na Nvidie?

Nie ma tak  kolorowych skórek na sterownikach ale działa :banan:

Podobne odczucie miałem gdy zmieniłem rx5700 na RTX3060ti. Ciągle jakieś problemy z kompem po zmianie karty. Klątwa nvidi? :D

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Jestem zaskoczony jak pulse radzi sobie z temperaturami; cichy, chłodny. Myślałem że takie rzeczy tylko w wydaniach red devil, trio, tuf, itd. 

 

Jak myszka i klawiatura są połączone przez bluetooth do komputera to nie ma problemów.

Nawet tania myszka logitecha laguje po po podłączeniu - jest jakiś problem we współpracy nadajników i systemu? 

Edytowane przez marcin2468
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, marcin2468 napisał:

Jestem zaskoczony jak pulse radzi sobie z temperaturami; cichy, chłodny. Myślałem że takie rzeczy tylko w wydaniach red devil, trio, tuf, itd. 

 

Jak myszka i klawiatura są połączone przez bluetooth do komputera to nie ma problemów.

Nawet tania myszka logitecha laguje po po podłączeniu - jest jakiś problem we współpracy nadajników i systemu? 

Rozumiem że DDU używałeś po zmianie karty ?

Odpal LatencyMon i zobacz co Ci obciąża kompa .

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, marcin2468 napisał:

Jestem zaskoczony jak pulse radzi sobie z temperaturami; cichy, chłodny. Myślałem że takie rzeczy tylko w wydaniach red devil, trio, tuf, itd. 

A trzeba pamiętać że to jedna z najtańszych wersji zazwyczaj.

 

16 godzin temu, marcin2468 napisał:

Pobór prądu spory (to jeszcze przeżyje)

Tj jaki? Pewnie dało by się coś zbić po UV.

16 godzin temu, marcin2468 napisał:

Problemów z myszką i klawiaturą się nie spodziewałem, a wcześniej działały bez problemu. 

Też nie widziałem żeby wymiana GPU miała wpływ na działanie myszki, ale różne dziwne konflikty się zdarzają. Ja mam k+m od Roccata i od jakiegoś roku nie aktualizuje softu, bo w prawie każdej nowej wersji były jakieś bugi, a od paru miesięcy wywaliłem go z autostartu wcale. Może i funkcjonalność mniejsza, ale chociaż działa wszystko stabilnie :D Z Logitecha mam K400+, ale z nią nigdy nie było żadnych problemów, bo i ustawiać nie ma co, po prostu działa. Do poczytania:

https://www.google.com/search?q=amd+gpu+logitech+g+hub

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

A trzeba pamiętać że to jedna z najtańszych wersji zazwyczaj.

Niestety ale chyba trafiłem na kartę pokoparkową. 

 

Na oryginalnym dokumencie zakupu jest 6 kart.

 

Czy w połowie zeszłego roku opłacało się jeszcze kopać?

 

Na plus gwarancja jeszcze 2 lata ale jednak niesmak pozostał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...