Skocz do zawartości

Następca 3060 ti


Recommended Posts

Cześć

 

Jakiś czas temu sprzedałem RTX 3060 ti

 

Szukam teraz karty która pozwoli komfortowo grać w full hd 60 FPS w Hogwarts legacy, The last of us i parę innych gier. 

 

Rozważam rtx 4070 lub rx 6800 ale nie za bardzo wiem co lepsze?

Wiem że wsparcie kodeka AV1 nie jest mi potrzebne, chociaż plusem nvidii jest niższy pobór prądu.

Rx ma trochę więcej vramu i cenowo wychodzi trochę lepiej.

 

Na tą chwilę mam w komputerze:

5600g

b550 gaming edge

32 GB ram 2x16 GB

SSDx3

RMx750 W

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Jeśli interesuje Cię RayTracing to lepiej brać RTX 4070, ale jak nie jest to priorytetem to masz nawet za 2900zł czyli praktycznie tyle co sensowny 4070,  6950xt, zasilacz masz co ogarnie, ale to znów temperatury i duży pobór prądu:)

 

jeszcze uwaga - 5600g też może już nie ogarniać nowych gierek, nawet 60fps w 1080p bo nowe gry to padaki optymalizacyjne:)

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch gpu wiadomo że lepiej wybrać rtx 4070, prędzej mu do 6800xt niż do 6800, aczkolwiek w tej cenie nie wybrałbym żadnej z tych kart. Psu masz dobre to możesz położyć rx 6950xt, jeszcze można kupić w cenie 2900zł, ni ma już, za 3049zł jest jeszcze xfx dostępny: https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-speedster-merc-319-radeon-rx-6950-xt-16gb-gddr6-rx-695xatbd9-12706402/ 
 

Cpu sprzedaj i za taką samą cenę zamień go na 5 5600/5600x.

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mati23 napisał:

widzę że 6950 xt wyprzedaje się ...

 

Tak szczerze pobór tej karty jest spory; nie wiem też czy we fractalu r6 nie będzie zbyt gorąco 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, marcin2468 napisał:

widzę że 6950 xt wyprzedaje się ...

 

Tak szczerze pobór tej karty jest spory; nie wiem też czy we fractalu r6 nie będzie zbyt gorąco 

 

Chyba już końcówki 6950xt, tak mi się wydaje. Jest bardziej prądożerny ale też jest wydajniejszy średnio o 15% bez rt względem rtx 4070, coś za coś. Pamiętaj że możesz zrobić udervolting i 70-100W zejść na poborze prądu, raz że temperatury niższe, dużo spada pobór prądu to dodatkowo karta wyżej boostuje z racji niższych temperatur więc na wydajności nie stracisz. Zasilacz masz bardzo dobry, do 6950xt idealny. Jeśli zależy Ci na rt to idź w rtx 4070, za 2500 już idzie wyhaczyć, przed chwilą za tyle zwrot z x-kom na allegro poszedł, w tej cenie spoko. Budę masz spoko, xfx ma też fajne chłodzenie, po uv nie będzie zbyt gorąco :)

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, mati23 napisał:

Pamiętaj że możesz zrobić udervolting i 70-100W zejść na poborze prądu, raz że temperatury niższe, dużo spada pobór prądu to dodatkowo karta wyżej boostuje z racji niższych temperatur więc na wydajności nie stracisz.

Znowu przytaczasz argument i podajesz możliwość(to nie jest reguła), która może nie zaistnieć bo nie na każdym egzemplarzu da się zrobić UV w taki sam sposób i osiągnąć taki sam efekt. W każdym możliwym temacie z tym GPU podajesz za pewnik, że po UV każda kart będzie chłodniejsza, pobierze mniej prądu i będzie wyżej boostować. Może się uda może się nie uda ale 100% pewności nie ma.

 

PS.

6800XT się pojawił w przyzwoitej cenie 2499zł:

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-6800-xt-phantom-gaming-oc-16gb-gddr6-703050

 

Edytowane przez bmi86
dodany linnk
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, marcin2468 napisał:

nie wiem też czy we fractalu r6 nie będzie zbyt gorąco 

Jak otworzysz drzwiczki i top to nie powinno się nic zagotować ;) Ostatnio w tej obudowie widziałem jak się 9700k (100C) i gtx 980 (90C) smażą z braku powietrza.

Fajna obudowa do biura, do gamingu nie za bardzo.

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.07.2023 o 16:48, bmi86 napisał:

bo nie na każdym egzemplarzu da się zrobić UV w taki sam sposób i osiągnąć taki sam efekt.

Ale na każdym egzemplarzu zrobisz UV osiągając bardzo zbliżone efekty. Karta straci 1-2% wydajności kosztem 60-80W czyli schodząc w okolice bardziej przyzwoitych 250W.

 

W proszopie jest Red Dragon 6800 XT (mój cichy faworyt wśród najtańszych Navi 21) za 2600 z Grą:

 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-6800-XT-Red-Dragon-16GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2886496

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

Ale na każdym egzemplarzu zrobisz UV osiągając bardzo zbliżone efekty. Karta straci 1-2% wydajności kosztem 60-80W czyli schodząc w okolice bardziej przyzwoitych 250W.

 

W proszopie jest Red Dragon 6800 XT (mój cichy faworyt wśród najtańszych Navi 21) za 2600 z Grą:

 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-6800-XT-Red-Dragon-16GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2886496

 

Za ~2000 zł można dostać używanego red dragona oraz red devila 6800 xt z gwarancją 2 lata. Pytanie tylko czy red devil jest dużo cichszy i chłodniejszy niż red dragon. 

 

Red dragona mam na miejscu, red devil z wysyłką. 

Link to post
Share on other sites

Jedyna opinia / pseudo test 6800 XT Red Dragon widziałem ten: 

 

 

Również skłaniam się ku temu, że tj ten sam cooler co w 6800 nonXT. 

12 minut temu, marcin2468 napisał:

Pytanie tylko czy red devil jest dużo cichszy i chłodniejszy niż red dragon. 

Nigdzie nie ma testów rzetelnych tej wersji 6800 XT. HU ma test 6800 nonXT i XT Red Devil, ale tj wiesz, porównanie jabłek do gruszek. 

 

 

 

Jeśli cena ta sama -> Red Devil. Jeśli dopłata większa niż 100-150 PLN to brałbym Dragona. 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Jedyna opinia / pseudo test 6800 XT Red Dragon widziałem ten: 

Chłodzenie zostawiamy na bocznym torze. Ta karta piszczy. Co ciekawe - inni nabywcy Red Dragona z Media Expert pisali to samo. Karta fajna, ale taka orkiestra gra, że nie idzie wytrzymać. Sklep dostał naprawdę konkretną partię zwrotów. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Chłodzenie zostawiamy na bocznym torze. Ta karta piszczy. Co ciekawe - inni nabywcy Red Dragona z Media Expert pisali to samo. Karta fajna, ale taka orkiestra gra, że nie idzie wytrzymać. Sklep dostał naprawdę konkretną partię zwrotów. 

napisałem (na olx) do właściciela red dragon 6800 xt czy cewki piszczą.

otrzymałem odpowiedź: "Zdarza się że cewki słychać ale w tej karcie to normalne, jednak nie "wyją" jak to można czasem przeczytać" 

 

I teraz jestem trochę zmieszany, bo wiem że to co niektórzy piszą to wyolbrzymianie a czasami bagatelizowanie. 

 

Z drugiej strony we wszystkich kartach jakie miałem piszczały cewki, ale za to bardzo cicho (trzeba było bardzo zbliżyć się do kart przy otwartej obudowie).

Link to post
Share on other sites

Mam Red Dragon 6800XT i mój egzemplarz stabilnie pracuje na 1070mV i zegarze 2260MHz, out of box jest 1150mV i zegar 2469MHz - z 97 stopni hot spot schodzi na 86 i GPU z 76 na 66, zużycie schodzi z 275W na 210W - testowane na Time Spy.

Bez zbicia zegarów stabilnie chodzi na 1100mV, wydajność skacze z 19000pkt do 20200 ale temperatury i pobór energii zostaje jak na stock. Dopiero zbicie zegarów o ~200MHz powoduje to co w pierwszym zdaniu i wydajność na 19000pkt.

 

Obudowę mam małą więc jest trochę cieplej ale tak jak pisałem samo zbicie napięcia bez ruszania zegarów nie obniża temperatur i zużycia energii.

Edytowane przez bmi86
błąd przy pkt. Time Spy
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.07.2023 o 22:20, marcin2468 napisał:

Szukam teraz karty która pozwoli komfortowo grać w full hd 60 FPS w Hogwarts legacy, The last of us i parę innych gier. 

W grach AAA z v-sync problemu nie powinno być żadnego. Gorzej jeśli celujesz w jakieś gry e-sportowe gdzie jest powyżej 200-300 fps, w takich przypadkach praktycznie wszystkie Radeony piszczą, jedne bardziej a inne mniej.

Teraz, zbiku90 napisał:

Gorzej jeśli celujesz w jakieś gry e-sportowe gdzie jest powyżej 200-300 fps

No i problemy ze stanami energetycznymi, był dzisiaj przypadek 6700xt co dropi w cs go do 30fps.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, marcin2468 napisał:

I teraz jestem trochę zmieszany, bo wiem że to co niektórzy piszą to wyolbrzymianie a czasami bagatelizowanie

Tutaj nie wyolbtzymiali. Normalnie karty piszą tylko w menu gry, gdy jest 1000 FPS. Podczas grania wszystek się ucisza. Ale grając na 6800 XT Red Dragon miałem wrażenie jakby sąsiad coś u siebie szlifierką kątową rzeźbił. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Tutaj nie wyolbtzymiali. Normalnie karty piszą tylko w menu gry, gdy jest 1000 FPS. Podczas grania wszystek się ucisza. Ale grając na 6800 XT Red Dragon miałem wrażenie jakby sąsiad coś u siebie szlifierką kątową rzeźbił. 

Nie pocieszacie. Czy Red devil ma to samo? Czy karty 6900/6950 mają też tą przypadłość?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...