Skocz do zawartości

OBS- duże opóźnienie kamerki podczas gry


Recommended Posts

Hej wszystkim, mam dosyć dziwny problem. Posiadam kamerkę Logitech Streamcam, przy streamie z OBSa mało obciążających rzeczy jak rozmowy itd. wszystko działa super, jednak przy odpaleniu gry na kamerce powstaje spore opóźnienie, dźwięk mikrofonu nie pokrywa się z obrazem, reakcje na zdarzenia w grze stają się opóźnione itd. Nie mam tu na myśli lekkiego przesunięcia, które ciężko zauważyć tylko gdy przestaję mówić usta nadal mi się przez chwilę ruszają a i tak dodałem już 300ms korektę w OBS.
Kamerka nie jest dodana bezpośrednio w OBS, mam odpalony program Logitech Capture, tam mam ustawione wszystkie opcje a następnie aplikacja ta jest wybrana w OBS jako kamerka. Niestety bezpośrednie podłączenie w OBS odpada bo po każdym otwarciu OBSa ustawienia kamerki przepadają, muszę wszystko zmieniać na nowo.
Myślałem, że może komputer nie wyrabia ale grając w Madison w 1440p na RTX 3080 i blokadzie na 60fps problem nadal występuje mimo, że karta nadal ma spory zapas.
Testowałem kamerkę przy 1080p@60fps ale przy 720p@30fps problem nadal występuje.
Ma ktoś może jakiś pomysł jak można rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Gdy mam kamerę bezpośrednio w OBS to problem nie występuje, gdy mam kamerę poprzez Logi Capture to problem się pojawia jednak jedynie w OBS, podgląd w Logi Capture nie ma laga a jednak powstaje w OBS.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...