Skocz do zawartości

Karta sieciowa,którą wybrać do Asusa RT-AC750L.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Witam wszystkich. Posiadam internet o prędkości 50mb/s. Po kablu tyle nawet leci ale po wifi już ledwo 0.5mb/s. Nie mam możliwości pociągnięcia kabla do pomieszczenia gdzie jest PC.

Posiadam router Asus RT-AC750L i chciałem kupić jakąs karte sieciową aby wykorzystać jak najbardziej łącze. Jest ktoś w stanie polecić coś dobrego?

Zastanawiałem się nad TP-Link Archer T3U Plus który jest na usb 3.0 lub ASUS PCE-AX1800.

Jako że jestem raczej ciemny w temacie połączeń internetowych, proszę o pomoc.

Budżet, do 150zł.

Na routerze mam postawione dwie sieci, 2.4ghz i 5ghz i wiadomo że będę chciał z 5ghz korzystać na PC. 

Link to post
Share on other sites

Na chwile obecną do PC/ta jest podłączony adapter,modem/moduł nie wiem jak to nazwać usb CISCO DPW632 2,4Ghz.

Płyta to Asrock z87 Extreme4

Oczywiście, że problem może być w zasiegu, bo z PC do routera jest około 8m i dwie ściany.Z tym że drzwi są otwarte zazwyczaj na przestrzał. 

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, mugen1 napisał:

Na chwile obecną do PC/ta jest podłączony adapter,modem/moduł nie wiem jak to nazwać usb CISCO DPW632 2,4Ghz.

Płyta to Asrock z87 Extreme4

Oczywiście, że problem może być w zasiegu, bo z PC do routera jest około 8m i dwie ściany.Z tym że drzwi są otwarte zazwyczaj na przestrzał. 

 

Masz dongiel 300Mbps czyli przy idealnym zasięgu przepchnie >100Mpbs. Router masz 300Mbps (2.4) + 433 (5GHz). Żadna hiper karta nie pomoże bo router nie nawiąże połaczenia powyżej swoich możliwości. Jedyna opcja że wymiana karty na kartę 750Mbps pomoże to to, że mamy do czynienia z jakimś zgryzem typu brak kompatybilności. Zacznij od zakupu kabla-przedłużki USB i ustaw optymalnie posiadaną kartę w stosunku do komputera.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem karte ASUSA PCE AC1800 bo jak by nie patrzeć, 120zł to zatankowanie 20l benzyny.... Teraz pobieranie jest na poziomie 10mb/s na sieci 5ghz. Myślałem że będzie lepiej. Zakup wzmacniacza powinien jeszcze polepszyć sprawę? 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, mugen1 napisał:

Teraz pobieranie jest na poziomie 10mb/s na sieci 5ghz.

A na 2,4? Ile kresek zasięgu pokazuje na obydwu?

Godzinę temu, mugen1 napisał:

Zakup wzmacniacza powinien jeszcze polepszyć sprawę? 

Wzmacniacz to ostatnia deska ratunku jak nie ma sygnału wcale. 50mb/s ci żaden nie przepchnie, raczej nie ma szans na to.

 

W dniu 26.07.2023 o 15:30, mugen1 napisał:

wiadomo że będę chciał z 5ghz korzystać na PC. 

Przez 2 ściany? :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.07.2023 o 16:13, mugen1 napisał:

Zakupiłem karte ASUSA PCE AC1800 bo jak by nie patrzeć, 120zł to zatankowanie 20l benzyny.... Teraz pobieranie jest na poziomie 10mb/s na sieci 5ghz. Myślałem że będzie lepiej. Zakup wzmacniacza powinien jeszcze polepszyć sprawę? 

Przedłużacz kabla kosztowałby pewnie 2l benzyny.

Link to post
Share on other sites

Kopiłeś kartę która ma 300Mb/s pewnie w 2.4 Ghz i reszta dla 5Ghz, a między routerem, a karta wiFi na pewno mniej. Kup porządny router z minimum Wi-Fi 5 876Mb/s i taką samą kartę wi-Fi. Skonfiguruj w routerze porządnie kanały wi-Fi i ich szerokość i zobaczysz różnice.

 

Nic nie zastapi kabla, nawet przedłużenie i będzie tańsze na pewno.

 

W dniu 28.07.2023 o 16:13, mugen1 napisał:

Zakupiłem karte ASUSA PCE AC1800 bo jak by nie patrzeć, 120zł to zatankowanie 20l benzyny....

Przynajmniej na browary nie przelicza :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, garos napisał:

Nic nie zastapi kabla, nawet przedłużenie i będzie tańsze na pewno.

 

zgadzam się, zrobienie przewiertów i kabla jest tańsze niż dobra karta, u mnie się to tak czkawką odbiło, że w końcu jest kabel. Minus - widać jak leci po suficie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Panowie,sprawa rozwiązana.

Zakupiłem jeszcze wzmacniacz TP-Link RE305 i to był strzał w dziesiątke.

Tak jak wyżej pisałem,prędkość mojego internetu to 50mb. Na chwile obecną przez wzmacniacz również mam 50mb ping 9/12 po wifi także rewelacja.

Teraz łącze wykorzystuje na PC w 100% :D 

 

Przed:

przed wynik.png

 

Po zastosowaniu wzmacniacza. prędkość neta na wzmacniaczu.png

W dniu 28.07.2023 o 17:22, zbiku90 napisał:

A na 2,4? Ile kresek zasięgu pokazuje na obydwu?

Wzmacniacz to ostatnia deska ratunku jak nie ma sygnału wcale. 50mb/s ci żaden nie przepchnie, raczej nie ma szans na to.

 

Przez 2 ściany? :D

A jednak udało się przepchnąć 50mb po zastosowaniu TP Linka RE305, na 5ghz ustawiona sieć.:D 

prędkość neta na wzmacniaczu.png

Edytowane przez mugen1
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...