Skocz do zawartości

Obudzenie płyty po podaniu zasilania


Recommended Posts

Cześć

Złożyłem swojego kompa (z sygnatury) po przeprowadzce i zaczął się dziwnie zachowywać. Po włączeniu zasilacza, napięcie zasilania idzie na płytę główną ale nie jest uruchamiany program startowy i pokazuje CPU debug led. Dopiero po naciśnięciu PWR uruchamia się cała procedura post, biosu i windowsa. Po wyłączeniu windowsa znowu wchodzi w ten dziwny stan.

Wygląda jakby nie działał stan wyłączenia ACPI. Wolę nie updatować teraz biosu, bo nie wiem co może się wydarzyć, zwłaszcza że 5 tyg. temu działał normalnie.

Czy ktoś miał już taki problem lub wie jak go rozwiązać?

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, BlackCoffe napisał:

Ja bym na twoim miejscu rozłożyła go i ponownie złożyła, może coś się poluzowało przy transporcie. 

 

PS. W wersji mobilnej forum nie widać sygnatur.

Był rozłożony. Jedynie cpu z Socketu nie wyciągałem

 

4 minuty temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Może być tak że niebawem padnie chipset na płycie.

Pozostaje obserwować.

Skoro nic nie grzebałes tak może być.

Chipset sam w sobie? Pierwsze słyszę. Myślę prędzej o jakimś zasilaniu chipsetu, ale wykazałem wysoką uwagę podczas pracy nad płytą i nie powinno nic takiego się zdarzyć. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

To zrób to, przy okazji nałożysz świeżą pastę i przeczyścisz chłodzenie.

Jest fresh, ponieważ zdjąłem tego kloca na czas transportu. Został mi ostatni strzał pasty, dlatego zrobię to w absolutnej ostateczności.

 

 

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, zbiku90 napisał:

Jak leżał parę tygodni to może bateryjka 2032 od biosa padła i coś się poprzestawiało. Miałeś komunikat przy włączeniu że przywrócono ustawienia fabryczne?

Monitor podlączyłem przez DP, więc nie widziałem sygnału z biosu.
 

po 7-8 tygodniach odpalał za drugim bootem, więc po 5 raczej nie powinno mu zaszkodzić.

Baterię wyciągałem, resetowałem, wszystko rozbierałem i puszczałem krok po kroku ramy i gpu.

 

Wygląda jakby nie chciał wejść automatycznie w stan uśpienia na czuwanie. Wieczorem poszperam w biosie jeszcze

Edytowane przez Bichits
Monitor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...