Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej: RX 6950 XT/ RX 7900 XT


Recommended Posts

7 minut temu, Rebelmind napisał:

4070 Ti idzie łeb w łeb z 7900 XT, 6950 XT jest ok 10-12% (z najnowszymi driverami AMD) wolniejszy. 

Nie jest tak, względem 7900xt średnio 4070ti jest o 10% mniej wydajny w każdej rozdzielczości, w 4k nawet więcej, z RT 4070ti ma znaczą przewagę. 4070ti powinno kosztować 3200zł, rtx 4070 2600zł to by były ceny proporcjonalne do wydajności. Jakbym miał dać 4 tys za 4070ti to wolałym dołożyć 5 stów do 7900xtx :)

Edytowane przez mati23
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej, patrząc na wszystkie komentarze i analizując jak się ma stosunek cena/wydajność wybieram RX 6950 XT. Porównując do np. RX 7900 XT różnica nie jest tak duża - nie raz zaledwie 10 - 15 fpsów (a nawet i mniej), utrzymując klatkarz powyżej 100 fps. Nie jest chyba w tej sytuacji warto dopłacać prawie 800 złotych. Stąd też RX 6950 XT w wersji Merc będzie dobrym wyborem. 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Rebelmind napisał:

6950 XT jest ok 10-12% (z najnowszymi driverami AMD) wolniejszy. 

*od 7900xt czyli mniej więcej na poziomie 4070 ti ;) Nie zaklinaj rzeczywistości.

25 minut temu, Fuchman napisał:

Jest to jednak Silentium Vero L2 600W 80 Plus Bronze...

No to do wymiany, chyba że celujesz w 4070/6800.

2 minuty temu, Fuchman napisał:

Stąd też RX 6950 XT w wersji Merc będzie dobrym wyborem. 

Będziesz zadowolony. Mam obecnie 6800 Qick i to najlepiej wykonane chłodzenie jakie gościło w moim PC.

Jakbyś szukał dobrego zasilacza z zapasem mocy w przyzwoitej cenie:

https://www.morele.net/zasilacz-msi-mpg-a850g-pcie5-850w-12685121/

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Fuchman napisał:

Okej, patrząc na wszystkie komentarze i analizując jak się ma stosunek cena/wydajność wybieram RX 6950 XT. Porównując do np. RX 7900 XT różnica nie jest tak duża - nie raz zaledwie 10 - 15 fpsów (a nawet i mniej), utrzymując klatkarz powyżej 100 fps. Nie jest chyba w tej sytuacji warto dopłacać prawie 800 złotych. Stąd też RX 6950 XT w wersji Merc będzie dobrym wyborem. 

 

Stosunek cena-wydajność nie ma lepszej karty, tylko w me już cenę podnieśli. Jaki zasilacz kupujesz? Jakby udało się dużo zejść z prądem na tej karcie i jakby się uparł to można by zostać przy tym psu jeśli trzyma prawidłowe napięcia i nic się nie dzieje z nim, na pewno fan na nim rozkręci się słyszalnie podczas obciążenia. 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, mati23 napisał:

 

Stosunek cena-wydajność nie ma lepszej karty, tylko w me już cenę podnieśli. Jaki zasilacz kupujesz? Jakby udało się dużo zejść z prądem na tej karcie i jakby się uparł to można by zostać przy tym psu jeśli trzyma prawidłowe napięcia i nic się nie dzieje z nim, na pewno fan na nim rozkręci się słyszalnie podczas obciążenia. 

W zamiarze miałem zakupić ten zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-mwe-gold-v2-850w-mpe-8501-afaag-eu-8497786/. Co do schodzenia z prądem - osobiście raczej chyba wolę zakupić mimo wszystko nowy zasilacz o większej mocy, dla własnego, świętego spokoju :D Dodatkowy wydatek mnie aż tak nie zaboli w tej sytuacji

 

Edytowane przez Fuchman
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Artok napisał:

Widziałem. Do krsystem jestem średnio przekonany, nigdy nie zamawiałem, opinie mają różne ;) Plus u nich chyba nie ma klucza do gry.

5 minut temu, Fuchman napisał:

W zamiarze miałem zakupić ten zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-mwe-gold-v2-850w-mpe-8501-afaag-eu-8497786/. Co do schodzenia z prądem - osobiście raczej chyba wolę zakupić mimo wszystko nowy zasilacz o większej mocy, dla własnego, świętego spokoju :D Dodatkowy wydatek mnie aż tak nie zaboli w tej sytuacji

 

Trochę taniej dobre psu jeśli nie zależy Ci na modular: https://proline.pl/zasilacz-seasonic-g12-gc-850-80plus-gold-850w-p7113936

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, zbiku90 napisał:

Krsystem nie daje gier. Najtaniej ze Starfieldem jest w mediaexpert za 3049, 2 modele do wyboru (osobiście brałbym Merca)

Oferta była na Media Expert ze starfieldem za 2899zł, jak się wyprzedały autor tej okazji zmienił link na KRsystem. Promocje szybko znikają, trzeba czekać na następne.

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, bmi86 napisał:

Promocje szybko znikają, trzeba czekać na następne.

Obawiam się że na 6950xt może już nie być. Na obecną chwilę został tylko Merc 6szt. w morelach i nieokreślona ilość w ME po 3049. Ofert z net-s i powyżej 3500 nie liczę. Jeśli nie będzie nowej dostawy to po prostu się wyprzedały, co mnie wcale nie dziwi.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, zbiku90 napisał:

Obawiam się że na 6950xt może już nie być. Na obecną chwilę został tylko Merc 6szt. w morelach i nieokreślona ilość w ME po 3049. Ofert z net-s i powyżej 3500 nie liczę. Jeśli nie będzie nowej dostawy to po prostu się wyprzedały, co mnie wcale nie dziwi.

Tak też pisałem na peperku że to prawdopodobnie końcówka 6950xt w dobrej cenie, 6900xt już brak dostępności i cena wywalona w kosmos. Idealnie przed wrześniem się wysprzedadzą :D 

Link to post
Share on other sites

RX 6950 XT wyrwany za 3k, moim zdaniem dobra oferta :D. Pierwsze testy za mną, pierwsze co odpaliłem to oczywiście CP 2077. Na ustawieniach ultra (bez RT, bo to nie jest clue sprawy) wyciąga 100-120 FPS, więc boost pod względem RTX 3060 Ti jest ogromny. Bardzo jestem zadowolony i dzięki za pomoc w wyborze:)

Tak tylko w ramach off topic - polecacie jakiś regulator wentylatorów do obudowy, który będzie można podłączyć pod zasilacz? 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Fuchman napisał:

polecacie jakiś regulator wentylatorów do obudowy, który będzie można podłączyć pod zasilacz? 

Spliter i podpięcie pod płytę główną jeśli złączy ci brakuje.

13 minut temu, Fuchman napisał:

Bardzo jestem zadowolony i dzięki za pomoc w wyborze:)

Merca wziąłeś czy Asrocka? Możesz napisać parę słów o chłodzeniu.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, zbiku90 napisał:

Merca wziąłeś czy Asrocka? Możesz napisać parę słów o chłodzeniu.

Wziąłem Merca i w kontekście chłodzenia karta dobija nie raz do 85 C na hot spocie (taki wymiar ukazał się w HWMonitorze). Tych 85 C nie przekraczała, ale też nie testowałem karty w większej ilości tytułów. W benchmarku również jej nie męczyłem. W CP 2077 kultura pracy była zachowana, karta radziła sobie bez problemu i temperatury też były około powyższej wartości. Zbyt dużo nie mogę napisać, bo za krótki czas testów, ale chyba wynik całkiem dobry biorąc pod uwagę, że nie robiłem żadnego UV..

Link to post
Share on other sites

Jak włączasz tryb Ultra to automatycznie ustawia FSR 2.1 na włączony (przynajmniej u mnie). Jeśli go wyłączę (FSR) to na tych ustawieniach mam tak, na RTX4080, a ty  mówisz, że masz 100-120 fps. No luz. Karta po głębokim UV.

Zrzut-ekranu-2023-07-30-104514.png

 

Masz testy.

Zrzut-ekranu-2023-07-30-110542.png

Edytowane przez ju-rek
Link to post
Share on other sites
57 minut temu, ju-rek napisał:

Jak włączasz tryb Ultra to automatycznie ustawia FSR 2.1 na włączony (przynajmniej u mnie). Jeśli go wyłączę (FSR) to na tych ustawieniach mam tak, na RTX4080, a ty  mówisz, że masz 100-120 fps. No luz. Karta po głębokim UV.

Zrzut-ekranu-2023-07-30-104514.png

 

Masz testy.

Zrzut-ekranu-2023-07-30-110542.png

W porządku, ale po prostu raczej mi chodziło, że dobiłem do tych 120 fpsów, bez FSR. Jest prawdą, że w opcjach FSR jest automatycznie włączane przy ustawieniach ultra, ale tak jak mówiłem - specjalnie sprawdziłem beż FSR. Nigdzie także nie napisałem, że 120 fps to stała wartość w każdym zakątku mapy gry. Udało mi się po prostu osiągnąć taką wartość. Zresztą, po co miałbym kłamać :p 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...