Skocz do zawartości

Krux Leda wer. Mad Dog nie działają ledy w wentylatorach


Recommended Posts

Witam.

Kupiłem obudowę jak w temacie. Podłączyłem wentylatory do rozdzielacza 4 pin zasilanego kablem SATA kupionego na Alledrogo (zdj. Rozdzielacz 4 pin), a ledy w wentylatorach podłączyłem do rozdzielacza led dołączonego do obudowy (zdj. Rozdzielacz LED) - również zasilanego kablem SATA.

Problem polega na tym, że wentylatory pracują, ale ledy nie działają w żadnym wentylatorze.. Zasilacz Cooler Master G550M.

 

Rozdzielacz 4 pin.jpg

Rozdzielacz LED.jpg

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, kazo.m napisał:

ledy w wentylatorach podłączyłem do rozdzielacza led dołączonego do obudowy (zdj. Rozdzielacz LED) - również zasilanego kablem SATA.

Oprócz zasilania musi być też podpięty pod przycisk w obudowie albo płytę główną. Co to za obudowa? Przeważnie na front panelu jest przycisk do sterowania LEDami.

Link to post
Share on other sites

Z tego co znalazłem to te wentylatory nie mają sterowania i powinny świecić ciągle w jednym trybie. W takim przypadku podłączenie jest prawidłowe, nie wiem czemu nie działa, może kontroler zepsuty. Możesz spróbować jeszcze kupić taki rozgałęźnik i podpiąć bezpośrednio do płyty.

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-3pin-argb-rozgaleznik-hub-4x3pin-led-13045907195

Link to post
Share on other sites

Kabel którym mogę podłączyć wentylator był dołączony do obudowy, podłączyłem jeden wentylator i świeci się cały czas na pomarańczowo, nawet po wyłączeniu komputera, wiec ten spliter który linkowałeś nie sprawdzi się, chyba, że przez płytę główną można sterować ledami w wentylatorach ?

Sprawdziłem RGB Fusion od Gigabyte ale ma mały zakres opcji podświetlania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...