Skocz do zawartości

Jaki procesor wybrać pod RTX 4070 do 1000zł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

Hejka!
Myślę nad upgradem swojego blaszaka do RTX 4070 i tym samym procesora, tak aby uniknąć bottleneckingu. Aktualnie posiadam GTX 1660 i AMD Ryzen 5 2600.

Poszperałem trochę w internecie i na oku mam Intel Core i5-13400F, AMD Ryzen 7 5700X, AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz oraz AMD Ryzen 5 7600X, ale jestem też ciekaw innych propozycji.

 

Który procek do 1000-1200zł będzie miał najlepszy stosunek cena/jakość w połączeniu z RTX4070?

 

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś chciał pomóc z wyborem :D
Miłego dnia!

 

Additional info:

Gigabyte B450 AORUS ELITE

SilentiumPC Vero M3 700W

Link to post
Share on other sites

Najlepiej by było przejść na AM5, ale Ryzen 7600 + b650 + 32gb DDr5 6000cl30 to 2500zl.

 

Na tej płycie najlepsze co wsadzisz to 5800x3d, pytanie jak monitor? Do 1440p to i Ryzen 5600 by dał radę. Jakieś chłodzenie masz na CPU? Jaki ram masz do tego bo też ważny jest.

 

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Monitor mam 1080p 165Hz, ale mam też telewizor 4K, na którym czasem gram i chciałbym kontynuować.

 

Chłodzenie CPU: be quiet! Pure Rock (BK009)

RAM: G.Skill Aegis, DDR4, 2x8GB, 3000Mhz, CL16

 

Od czego w ogóle zależy czy płyta główna będzie kompatybilna z nową kartą?

A dobra, widzę swój błąd. Mam socket w płycie głównej pod AMD, więc nie wsadze Intela, umknęło mi to kompletnie xd

Link to post
Share on other sites

Popatrzyłem na procesory AM4 i w oko wpadły mi modele 5600x-5700x-5800x. Patrząc na benchmarki w necie widzę, że dużej różnicy między nimi nie ma, ale chyba 5700x jest takim dobrym środkiem. Warto oszczędzać na tych +/-100zł żeby wziąć 5700x czy już pójść pełną gębą w 5800x?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...