Skocz do zawartości

Temperatury procesora


Recommended Posts

Witajcie , wczoraj złożyłem sobie nowy komputer 

Ryzen 5 7600x 

Corsair h100 elite rgb xt 

Silver monkey x crate 

Aorus b650 elite ax 

16gb ram kingston 6000mhz

*Od razu dodam że nie jestem bardzo doświadczony jeżeli chodzi o komputery.*

Gdy odbaliłem kompa i wszedłem do biosu okazało się że temperatury wynoszą 

Procesor- 39

Ogolna temperatura 35

chipset 47

vram mos 39

Czy to normalna temperatura przy chłodzeniu wodnym  i 4 wentylatorach czy powinienem się niepokoić 

Link to post
Share on other sites

Bardziej chodzi o to że rx 6700xt i r5 7600x może rozwinąć taki pobór mocy że 500w nie da rady dlatego narazie nie próbuje uruchamiać jakiś gierek czy testów, a jeżeli chodzi o pastę to nałożyłem jej  ziarnko grochu bo słyszałem że tak najlepiej 

Pastę nakładałem sam ale miała dziwną konsystencję gdy nałożyłem nie chciała odpaść od tubki a po krótkiej chwili walki w okół pasty zrobiła się malutka kałuża 

Chłodzenie i wszystko zakładałem sam i to pierwszy raz dlatego moje zaniepokojenie 

8 minut temu, wid3l3c napisał:

Zobacz sobie temperatury z chłodzeniem wodnym nzxt kraken:

 

Temperature-2.thumb.jpg.cdcf9f4a0fcc33fe0b1e5687c07f7b06.jpg

Nie mogłem tylko znaleźć informacji jaką mieli temp otoczenia podczas testu (eteknix.com)

Czyli moje temperatury są umiarkowane , warto dodać że u mnie dzisiaj około 30 stopni w pokoju więc to też może wpływać na temperatury 

Link to post
Share on other sites

Zakładam że tam w teście to 20-25 stopni, więc tutaj bym poczekał na PSU, dać obciążenie, poczekać na ustabilizowanie się temperatur i dopiero zastanawiać się czy będzie sens drążyć. 

 

Teraz to trochę ciężkie czasy dla komputerów :)

 

Zawsze warto mieć na uwadze że +-5 stopni względem testów to norma. 

 

Zależy też jak testy robią bo jak nie w obudowach, tylko "kompy" spięte na pająka, mobo na otwartym powietrzu itd itp. 

 

Tutaj chyba w obudowie, bo uwzględniona była obudowa w spisie części testowych. 

Edytowane przez wid3l3c
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Pod pełnym obciążeniem CPU i GPU+wiatraki,pompka, dyski, urządzenia USB nie powinno przekroczyć 400W, chyba że masz jeszcze monitor przez USB C podpięty? Poza tym możesz zrobić test na cinebench r23, który obciąży sam procesor i sprawdzić w HWinfo temperatury albo obciążenie procesora w OCCT (tam od razu pokazuje temperatury). Sam procesor pod pełnym obciążeniem jakieś 110W pociągnie.

Edytowane przez bmi86
literówki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Joymaxx napisał:

Chipset 47C, może mobo uwalone

To normalna temperatura przy płytach AMD. Obecnie przeglądając internet na B550 mam 53C na chipsecie.

9 godzin temu, Igiel napisał:

Procesor- 39

Ogolna temperatura 35

chipset 47

vram mos 39

Czy to normalna temperatura przy chłodzeniu wodnym  i 4 wentylatorach czy powinienem się niepokoić 

Ale czym tu się niepokoić? Jak będziesz miał pod obciążeniem >80C to można zacząć się martwić, ten temat nie ma żadnego sensu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Obciążyłem ten komputer i jestem w sumie bardzo zaskoczony , pod duzym(nie najwiekszym) obciążeniem Procek nie przekracza 70 max 75 C⁰

Karta natomiast trzyma swoje 55C⁰ 

Jedyne co mnie zaniepokoiło to przy dołączaniu do serwera fortnite procesor osiągnął 95 C⁰ a od razu gdy dołączyłem do gry temperatura spadła do 70

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...