Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry. Posiadam dysk 1tb lexar 620. Miałem go na pierwszym slocie m2. Działał bez zarzutu przez około 1 tydzień, nagle jak chciałem włączyć komputer okazało się że dysk nie jest wyszukiwany. Zmieniłem na slot m2b i wszystko działa normalnie. Kupiłem tez ostatnio 2tb lexar 620 i chciałem go wsadzić do slotu m.2a ( myślałem, że coś się stało z dyskiem i go nie czyta ten z 1 tb a pozatym potrzebuje więcej miejsca) lecz dysk tez jest nie czytany. Bios był aktualizowany do najnowszego jak i do starszego, nic nie pomogło.
Płyta główna- gigabyte B550 X V2

Procesor- Amd Ryzen 5600x

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Tak z systemem. Właśnie to trochę dziwne że problem ze slotem jest wszystko było nowe wtedy, cały komputer składałem i jak pisałem na samym początku działało z 1 tb. Teraz po 0.5 roku dokupiłem ten drugi. W biosie nie ma nawet ustawień do m.2

Link to post
Share on other sites

Nie ma ustawień, bo ścieżki do górnego M.2 lecą prosto z CPU. 
Albo ci płyta nawaliła, ale tam nie ma się co psuć, bo to tylko miedź jest... 
Albo coś z CPU nie tak, lub gniazdem.     

Jeśli ten nowy SSD jest widziany normalnie w M.2_B, to bym spróbował zobaczyć optycznie (zrobić zdjęcia) na slot M.2_a,jak i na piny w gnieździe CPU. 
Samo ponowne włożenie CPU (po inspekcji gniazda) może już pomóc (oczywiście uważaj, aby nic nie uszkodzić, co jest oczywiste). 
Na coś takiego, nawet nierównomierne przykręcenie radiatora może mieć znaczenie (choc tu częściej kanały DDR maja problem)

Link to post
Share on other sites

A więc... piny od procesora sprawdzone są wszystkie proste bez żadnych śladów, gniazdo od m.2 tak sam bez zastrzeżeń. Patrząc na elektronikę przy tym wejściu, brak jakichkolwiek śladów przypalenia, osadów, uszkodzeń na przekaźnikach itp. Najprawdopodobniej trzeba było by pomierzyć to ale w tych kwestiach jestem całkiem zielony. Kupię najprawdopodobniej nową płytę. Czy moglibyście mi polecić jakąś? 

Procesor : AMD 5600X

DDR4: Patriot viper ddr4 3733 cl 17 4X8GB

Karta grafiki : Gigabyte RTX 3090 Gaming Oc

I te dwa dyski co pisałem wyżej.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

 

A więc... piny od procesora sprawdzone są wszystkie proste bez żadnych śladów, gniazdo od m.2 tak sam bez zastrzeżeń. Patrząc na elektronikę przy tym wejściu, brak jakichkolwiek śladów przypalenia, osadów, uszkodzeń na przekaźnikach itp. Najprawdopodobniej trzeba było by pomierzyć to ale w tych kwestiach jestem całkiem zielony. Kupię najprawdopodobniej nową płytę. Czy moglibyście mi polecić jakąś? 

Procesor : AMD 5600X

DDR4: Patriot viper ddr4 3733 cl 17 4X8GB

Karta grafiki : Gigabyte RTX 3090 Gaming Oc

I te dwa dyski co pisałem wyżej.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

 

Link to post
Share on other sites

zgadza się, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że wewnętrzne ścieżki się przepaliły, po tygodnia poprawnego działania... Ja wiem że wszystko może paść, ale tam na serio nic prócz miedzi nie ma...  sytuacja przedziwna, ale cieszymy się że CPU i SSD są OK. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...