Skocz do zawartości

blue screeny, losowe wylaczanie sie gier


Recommended Posts

od jakiegos czasu mam problem z komputerem. 

gry losowo sie po prostu wylaczaja jakbym kliknal alf f4 albo wywala blue screen.

raz na jakis czas ekran sie zatrzymuje i wyglada jak na screenie https://prnt.sc/1fHLHG2m3AQC

 

komputer swiezo po formacie. sterowniki nowe. nic nie bylo dokladane. nic nie bylo zmieniane. ]

 

IMG_20220117_152707.jpg

 

komp wyglada tak do tego jeszcze chlodzenie fortis 3 plus dysk m2 

Edytowane przez bialylol1
Link to post
Share on other sites

Ło matko boska inteloska, 1660s za 1150zł, wyrób obudowopodobny za 230 i 16GB RAMu za 350. Dobrze że te czasy już minęły, przepraszam nie mogłem się powstrzymać.

Co do rozwiązania problemu to trzeba się zapoznać z podglądem zdarzeń, powinny tam być jakieś podpowiedzi co bruździ.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Za pomocą Microsoft Store ściągnij aplikacje windbg preview, uruchom ją jako amdinistrator i kolejno Plik->start debugging->open dump file->wybierz najnowszy plik z katalogu C:\Windows\Minidump->Open->poczekaj aż pojawi się niebieski link !analyze-v->kliknij go->wklej zawartość tutaj na forum w spoiler albo na jakiś pastebin.com i daj link do niego.

 

A i możesz też dla pewności odpalić najpierw CMD jako administrator z komendą "sfc /scannow" i wrzucić tutaj co CI wypluje, a także z komendą "DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth"

Edytowane przez xardas228
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, xardas228 napisał:

A i możesz też dla pewności odpalić najpierw CMD jako administrator z komendą "sfc /scannow" i wrzucić tutaj co CI wypluje, a także z komendą "DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth"

Prawidłowa kolejność odwrotna, najpierw DISM, potem SFC.

https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/naprawianie-uszkodzonych-lub-dodawanie-brakujących-plików-systemowych-za-pomocą-narzędzia-kontroler-plików-systemowych-79aa86cb-ca52-166a-92a3-966e85d4094e

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Oglądałem gdzieś na FB, że sfc/scannow robi coś podobnego, ale innego do sfc /scannow. Widziałem coś na temat sfc -scannow. Dodatkowo w CMD wpisz chkdsk - wyszuka błędy na dysku, sektorów, systemu i je naprawi. Możesz dać screena wyników tych poleceń z CMD.

Edytowane przez Chomik Tomek
ortografia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...