Skocz do zawartości

RTX 4060 Wysoki pobór prądu w spoczynku.


Recommended Posts

18 godzin temu, zbiku90 napisał:

Sprawdź pobór w hwinfo64, moze gpu-z źle pokazuje.

Sprawdzałem w hwmonitor i msi afterburner i pokazuje to samo.

 

12 godzin temu, ODIN85 napisał:

Możmd masz w panelu nvidi ustawiony najwyższy tryb pracy.

Też tak pomyslałem ale niestety nie,jest ustawiony na normalny.

 

To ja już nie wiem o co tu chodzi :D

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Marked napisał:

Sprawdzałem w hwmonitor i msi afterburner i pokazuje to samo.

 

Też tak pomyslałem ale niestety nie,jest ustawiony na normalny.

 

To ja już nie wiem o co tu chodzi :D

To może stery jakieś lipne. Spróbuj innych.

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.07.2023 o 18:36, zbiku90 napisał:

Niestety ani menedżer zadań ani monitor zasobów nie pokazują co obciąża GPU.

Oj pokazuje przecież, trzeba kolumnę dodać w menadżerze zadań.

Jak ruszam oknem przeglądarki to DWM.exe (16) i Firefox.exe (2) wykazuje zużycie GPU - pytanie czy to % czy coś innego.
Bo nie pokrywa to się za bardzo np. z hwmonitorem.
Bo też nie wchodzi z zegarami na najwyższy tryb wydajności.

Jak nie to można spróbować process explorer, ale u mnie np. wiesza się ekran z danymi, dopiero uruchomiony z prawami admina chodzi jak należy - ale też +- pokrywa się z menadżerem.

 

Ratunkiem może jeszcze okazać się NVIDIA Inspector, opisywałem na forum problem nieprzechodzenia w stan "idle" w mojej 1080 ti - pogrzebałem w tym programie i nagle z ~64W zaczęły pojawiać się spadki na 14-20W.

I to z wyłączoną opcją ASPM - nie wiem czy ostatecznie to ma jakikolwiek wpływ, bo nie zaobserwowałem żadnych różnic.

https://help.tableau.com/current/server/en-us/perf_collect_perfmon.htm

 

Na podstawie tego "poradnika" można włączyć monitorowanie zużycia procesora GPU Engine (np. co 1 sekundę) i/lub GPU Process Memory oraz Proces - identyfikator procesu dla wszystkich wystąpień , zrzucić do .CSV - i potem obrobić w EXCELu.

 

Jest z tym chwila zabawy:

1. tekst jako kolumny po przecinku,

2. przy większej liczbie procesów informacja o kolumny mogą być w kilku wierszach (limity excela na komórkę) trzeba uzupełnić na końcu w 1 wierszu (ostatni wpis będzie rozdzielony)

3. Zaznaczyć całość i wkleić do nowego arkusza po transpozycji

4. zafiltrować po "Utilization Percentage"

5. można wcześniej zamienić hurtowo kropki na przecinki i zsumować całość by przy filtrowaniu wywalić wszystkie 0 które nigdy GPU nie tknęły

6. zweryfikować jakie PIDy korzystały z GPU i dzięki dodatkowemu zestawowi danych w postaci "proces - identyfikator" mamy pokazane procesy które nawet zostały w międzyczasie zamknięte.

 

Dzięki temu jak na dłoni widać który proces co robi.

Edytowane przez wid3l3c
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie czy nie regulowałeś customowej krzywej w MSI After, bo jak się zegary wkręcają, to tak działa. Dla pewności przeklikaj na stockowe ustawienia.

Poza tym może warto zobaczyć czy z gniazdka tyle bierze, bo może to błąd software.

Edytowane przez manfi
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
44 minuty temu, Klaudio napisał:

Czy wyjaśniło sie co powodowało problem bo u mnie na rtx4060 jest tak samo, min 50W na samym pulpicie, a obciążenia karty nie widać. Jak rozwiązałeś ten problem?

Zacząłbym od tego, przestaw na tryb adaptacyjny.

obraz.png.83ad957ddddc347124eb3409582b8f8b.png

Link to post
Share on other sites

Zmiana trybu zarządzania energią nic nie zmienia. Przed chwilą dostałem ciekawą odpowiedź z innego źródła. Podobno RTX4060 ma skopany odczyt poboru mocy. Było to zgłaszane do Nvidii i miało być naprawione w aktualizacji sterownika, ale chyba nadal nie jest.  Realnie podobno pobiera ok 10W. Mogłoby się to zgadzać bo obciążenie jak i temperatury są u mnie na niskich wartościach.

RTX nvstudio pulpit.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...