Skocz do zawartości

karta ze średniej półki - nvidia czy amd?


Recommended Posts

Cześć, szukam odpowiedniej karty ze średniej półki do zestawu:

i5 13400

DDR4 3600

Zasilacz 650W

Monitor 3440 x 1440, 60 Hz

Budżet 1800-2300 i nie chciałbym go przekraczać. Karta pod gry, ale nie potrzebuję niczego mocnego bo w najbliższym czasie na pewno nie wykorzystam potencjału. Z gier w które w miarę komfortowo chciałbym pograć to pewnie będzie the last of us. Będę grał  w 1440p, ale nie potrzebuję ustawień na ultra.

Początkowo myślałem o 3060ti ale potem wyszły 4xxx. Po recenzjach 4060ti trochę prychłem i mam niesmak. Nigdy specjalnie nie brałem pod uwagę radeonów ale widzę, że RX 6750 XT to może wcale nie być zły wybór. Przeglądam też inne wątki i pojawiają się opinie, że nie ma co dopłacać do RX 6750 X, tylko wziąć RX 6700 XT.

W grę wchodzi tylko nówka. 3060ti coraz częściej są niedostępne, tej 4060ti chyba po prostu nie chcę. AMD to dobry kierunek czy zostać przy nvidii?

Link to post
Share on other sites

Naciągniesz budżet do 2350 PLN kupujesz nuffke RX 6800 i będziesz Pan zadowolony. Tutaj dobry model:

 

https://www.krsystem.pl/sapphitre_pulse_amd_radeon_rx_6800_gaming_16gb_256bit_gddr6_hd-item-68525.html

 

W The Last of us 3440x1440 @medium będziesz miał spokojnie 50 fps, a jak odpalisz FSR Quality to zrobi się lekko ponad 70 fps więc można zacząć myśleć o @High. Do podobnej wydajności u Nvidii musiałbyś dołożyć do 3070 Ti ok 50 PLN, ale średnio będzie to karta minimalnie wolniejsza od 6800, poza tym wtedy wchodzimy w rejony 6800 XT...

 

https://siglo.pl/elektronika/it/karty_graficzne/radeon/karta_graficzna_biostar_radeon_rx_6800_xt_va68t6tmp2_16gb_gddr6.html

Edytowane przez Rebelmind
Literowka
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Do 1440p nawet nie patrz na RTXy z 8GB VRAM, bo będziesz później tego żałować. Jw bierz 6800 i będziesz zadowolony, sam mam w połączeniu z 1440p 144hz od prawie roku i jestem bardzo zadowolony. Jest też bardzo energooszczędna, po UV bez straty wydajności bierze ok. 170-180W, najlepsza wydajność pod tym względem z poprzedniej generacji.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...