Skocz do zawartości

1x32GB czy 1x32GB + 2x16GB a może 2x32GB?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Cześć,

postaram się krótko, bo ma dar do zbędnych opowieści.

 

CPU: i9-10900KF 3,7GHz

GPU: MSI GF RTX 3070 8GB GDDR6

MoBo: AsRock Z490 Pro4

Win11

 

Miałem 2x16GB ale poszły na reklamację. W tzw. międzyczasie kupiłem 1x32GB (żeby komp mi działał).

2x16GB wróciło nowe z reklamacji (uwielbiam morele) i teraz się zastanawiam ... czy jest sens je dokładać czy będę widział (dużą?) różnicę?

 

Opcje widzę 3:

1) zostawić 1x32GB (bo wielkiej różnicy nie zobaczę)

2) dołożyć 2x16GB i mieć konfig 32+16+16

3) sprzedać oddać 2x16GB i zamienić na takie samo 1x32GB

 

Matki kostek:

2x16GB to są Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16S-16GIS)

1x32GB to jest Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16 (KF432C16BB/32)

 

Komputer do gier (GTAV, Farming, ETS, ATS nic specjalnie wymagającego) i montażu wideo (HitFilm Express).

 

Z góry dzięki za pomoc!

Marcin

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
42 minuty temu, markizoo napisał:

2) dołożyć 2x16GB i mieć konfig 32+16+16

Ja bym wybrał tą opcję jak już masz tyle na stanie. 32 w 2. slot licząc od procka, 16 w 3. i 4., 1. zostaje pusty.

Włączasz XMP, jak nie będzie chciało wstać to ręcznie ustawiasz 3200 i timingi 16-20-20-40 przy napięciu 1,4V. Potem szybki test tym:

https://megawrzuta.pl/download/4b42a9615bc0dc24bc8d8b57f463fecc.html

Przy pierwszym uruchomieniu ładujesz profil 1usmusv3, za drugim razem uruchamiasz już docelowo test z prawami admina. Najlepiej zostawić na jakąś godzinkę, niech sobie przeleci chociaż parę pełnych cykli. Jak będzie wszystko ok to masz 64GB w dual channel i spokój na długie lata, jedynie problem może być z tym że będą 2 rzędy (ranki) na jednym i 4 na drugim, ale to powinno wyjść w powyższym teście.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, janek20 napisał:

Sprzedaj te 32 GB 

Ogólnie trzeba było brać renegatem 2x16 to byś teraz miał dwa kanały duall Chanel więc by mogły zostać . A jeszcze ogólniej to porób testy a nie pytasz na forum,skoro masz

Dodatkowo byłbym cymbałem, gdybym rozważając sprzedaż nowych kostek (2x16GB) otworzył je "tylko do testów".

Zrywając oryginalne plomby i tłumacząc Kupującemu, że one są nowiutkie tylko użyte do testów - po to właśnie jest (chyba) forum.

 

@MiK@zbiku90 wielkie dzięki za pomoc Panowie!

 

Pzdr

M.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, markizoo napisał:

Dodatkowo byłbym cymbałem, gdybym rozważając sprzedaż nowych kostek (2x16GB) otworzył je "tylko do testów".

Zrywając oryginalne plomby i tłumacząc Kupującemu, że one są nowiutkie tylko użyte do testów - po to właśnie jest (chyba) forum.

Czyli zamierzasz sprzedać te 2x16 i zostawić 1x32? W single channel RAM trochę procka przymuli, w grach to może być widoczne jako losowe przycinki i ogólnie mniejszy FPS (pod warunkiem że GPU nie ogranicza). Przy montażu wideo mniejsza przepustowość też zrobi różnicę ale nie aż tak dużą.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, markizoo napisał:

Zrywając oryginalne plomby i tłumacząc Kupującemu, że one są nowiutkie tylko użyte do testów

Co za różnica, dla mnie(i nie tylko) kupione =/= nowe.

I mam w takich wydupcone.

Kupił towar bo się nie zna i nie może zwrócić?

No to ma problem, towar z drugiej ręki :rotfl:

Cena w dół, albo niech se trzyma "nowe nieużywane" do śmierci :D

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, markizoo napisał:

Dodatkowo byłbym cymbałem, gdybym rozważając sprzedaż nowych kostek (2x16GB) otworzył je "tylko do testów".

Zrywając oryginalne plomby i tłumacząc Kupującemu, że one są nowiutkie tylko użyte do testów - po to właśnie jest (chyba) forum.

 

@MiK@zbiku90 wielkie dzięki za pomoc Panowie!

 

Pzdr

M.

No tak ale większość ci doradziła 2x16 a 32 masz juz

Więc co chcesz zostawić 32 w single xd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...