Skocz do zawartości

Upgrade 10700k na Intela 13 gen


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad wyborem pomiędzy i5 13600 vs i7 13700. Gram w Full HD (RTX 3060Ti i chciałbym aby procek był chłodzony powietrzem (chce kupić topową noctue).

Czy to wystarczy do schłodzenia tych procesorów? Nie chcę podkręcać a ewentualnie zrobić undervolting. Czy na płycie serii B... zrobię to czy musi być Z...?Co myślicie o takim upgradzie?

Link to post
Share on other sites

Nie ruszysz napięcia na Raptorze bez "k" w nazwie, zablokowane - i to niezależnie od czipsetu na płycie. Zatem jeśli chcesz wrzucić dobre AC to 13600k, po taniości w zupełności zadowoli Cię 13500. Do tego płyta B660 i masz świetny zestaw pod gierki. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Czytam, że ludzie mają problem z UV na b660. Czy na płytach serii z... jest to inaczej rozwiązane czy nie ma to znaczenia? 13600k to już pewniak, chłodzenie również, pamięci ddr4 pójdą z dotychczasowego setupu i tylko wybór płyty stoi pod znakiem zapytania...

Link to post
Share on other sites

Chipset Z różni się od B praktycznie tylko odblokowanym mnożnikiem na CPU. MSI Pro B660M-A za 560 PLN ogarnie 13600k bez problemu. 

 

https://vobis.pl/peryferia/plyty-glowne/msi-pro-b660m-a-wifi-ddr4-lga-1700

 

Na płytach MSI, nawet z chipsetem B660 też masz dostęp do Load Line Calibration, który potrafi dać zbliżone efekty do UV na VCore. 

 

Pamiętaj, że biorąc płytę serii 600 musisz zrobić jej Bios update zanim wsadzisz 13600k

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Chipset Z różni się od B praktycznie tylko odblokowanym mnożnikiem na CPU. MSI Pro B660M-A za 560 PLN ogarnie 13600k bez problemu. 

 

https://vobis.pl/peryferia/plyty-glowne/msi-pro-b660m-a-wifi-ddr4-lga-1700

 

Na płytach MSI, nawet z chipsetem B660 też masz dostęp do Load Line Calibration, który potrafi dać zbliżone efekty do UV na VCore. 

 

Pamiętaj, że biorąc płytę serii 600 musisz zrobić jej Bios update zanim wsadzisz 13600k

Taka powiedziałbym bieda ta płyta jeśli chodzi o zintegrowaną dźwiękówkę (zależy mi na tym bo nie chce osobnej karty). Lubię płyty MSI z uwagi, że przyzwyczajony jestem do ich czytelnego biosu. Coś jeszcze za nią przemawia jeśli chodzi o Intela 13gen czy tylko dobra cena?

 

Godzinę temu, Genghis Khan napisał:

Ja tak sie zastanawiam czy wydanie kilku stowek ma sens, chyba ze zaraz bedziesz zmienial grafike, bo jezeli zostaje 3060ti to zmiana procka niewiele da w grach, smialbym powiedziec ze bedzie wiele tytulow gdzie zyskasz 0-2%

Na razie nie planuję ale 1080p jest dość wymagające względem procesora i pewnie będą scenariusze, że się przyda a mam takie swoje dobrze zoptymalizowane gierki gdzie karta czasem nawet i na 50% chrupnie. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli potrzebujesz lepsze audio to moim zdaniem jakakolwiek inna integra to będzie i tak jeden PIES. Chcesz żeby było na wypasie to dedyk klasy SBx G6 jest jedyną opcją, bo między Maluchem z 25 KM silnikiem a 27KM silnikiem nie ma w praktyce żadnej różnicy...

 

3 minuty temu, Dzejson_ napisał:

Coś jeszcze za nią przemawia jeśli chodzi o Intela 13gen czy tylko dobra cena?

Najlepsza sekcja zasilania w tej cenie, co jednak praktycznie nie będzie i tak miało znaczenia jeśli zamierzasz robić UV only. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...