Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna


Recommended Posts

witam jaka karta bedzie odpowiednia zeby troche odmlodzic komputer i zeby ja dal rade ciągnac moj komputer 

AMD Athlon II X4 645

16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz

MSI 760GM-P23(FX) (MS-7641) (CPU1)

Rodzajowy monitor inny niż PnP (1280x1024@60Hz)

1024MB ATI AMD Radeon HD 5670 (ATI AIB)

Link to post
Share on other sites

Taki Athlon II X4 645 nadal wystarcza pod przeglądarkę internetową i jakieś mniej wymagające gry typu LoL.  Oczywiście pod warunkiem, że na pokładzie jest dysk SSD, bo HDD w dzisiejszych czasach pod system (Win10) się nie nadaje.

Jeśli obecnie masz HD5670 możesz wymienić kartę i zanotujesz spory przyrost wydajności. Szukaj GTX1050 do 200zł.

Według specyfikacji, ta płyta główna wspiera FX8300 więc zawsze możesz wymienić proca.

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Nie ma to żadnego sensu. Nawet polecany przeze mnie w innym temacie 750Ti będzie za mocny do tego zestawu. Kiedyś go używałem z Phenomem i dopiero podkręcenie go powyżej 4Ghz nie zbijało mocno bottlenecka.

Z kolei jak da się GTX 750 to różnica między HD 5670 może być w nowych grach całe 5 fps :D  czyli z 10 na 15.

Wszystko zależy też czego się używa.

Moim zdaniem to złom.

Lepiej kupić używany, tani sprzęt. Teraz dobre procesory potrafią 150zł kosztować.

 

W stylu Ryzen 1600/AF/2600 + pamięci + właśnie jakiś tani GTX. Ba, nawet sam mam na sprzedaż takie rzeczy. Nie żebym namawiał, ale już na tyle są tanie ceny, a różnica w wydajności byłaby kolosalna że ciężko coś doradzac obiektywnie.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, zbiku90 napisał:

@joker5513 Jak włoży tam używane GPU za 200zł to się przyspawa i nie będzie się dało wyjąć? :D Procek czy ram to już inna sprawa, nie ma sensu, lepiej złożyć coś taniego na AM4.

Tak się mówi xD

Potem sie okazuje że to trzeba, tamto trzeba z dwustu zł robi się tysiąc zł xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...