Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bracia. Szukałem, nie znalazłem na naszym forum. Pacjent: Gainward RTX 3070 Phoenix (GS),

 

zwodowany full cover (Bykski), na custom loopie z trzema chłodnicami (420 mm, 240 mm, 140 mm). obecne pozdespoły: Aorus Master B550, Ryzen 3800x, G.Skill TridentZ 3800/cl16, zasilacz Corsair RM850x.

 

Chcę pacjenta bezpiecznie podkręcić, problem w tym, że ile mu daję w palnik to łyka wysokie wartości i nie wywala sterowników ani artefaktów. Maksymalna temperatura w stresie 45°C, hot spot 56°C przy ustawieniach 2000 MHz na rdzeniu i 7200 MHz na pamięci. Kiedy podnosiłem podobne wartości na chłodzeniu powietrznym to wywalało mi RDR2 (dobrze ją obciąża), obecnie nic się nie dzieje przy kilkugodzinnym obciążeniu.

 

O co chodzi... boję się wyżej ją gonić, żeby nie spowodować zgonu. Widziałem magików co na rdzeniu dopinali 2150 MHz a na pamięci 8200 MHz. Zaznaczam, że karta nie jest modelem z fabrycznym OC, fabryczny boost to 1770 MHz.

 

Pytanie do was: jakie górne granice podkręcania tej karty są na tyle bezpieczne żeby jej nie ukrzyżować. Zakładam że jeszcze 3 lata będę z niej korzystał a nie jestem pierwszym właścicielem. Z góry dziękuję za zainteresowanie.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie ruszasz napięcia (a w Amperach jest już chyba z tym problem) i temperatury są w porządku (a są) to "sky is the limit". Najpierw daj rdzeń jak najwyżej, a potem testuj pamięci. Wyższe zegary GDDR6 mogą skutkować wyższymi opóźnieniami albo korektami ECC, bez modyfikacji biosu nie masz nad tym kontroli i można obniżyć wydajność zamiast podnieść.

Link to post
Share on other sites

@zbiku90 Dzięki za odpowiedź. Otóż z tego co widzę to problemu z napięciami nie ma (a może się nie znam, nie wiem). Doszedłem na procesorze do 2010 MHz przy napięciu 0,950V i pamięci poszły na razie do 8000 MHz, zaznaczam, że spadku wydajności nie zauważyłem, wręcz przeciwnie, przestał charczeć przy kilku źródłach światła, gęstej mgle i księżycu odbijającemu się w bagnach przy gęstym lesie. A właśnie z tym miałem problem. Podtrzymuję temat. Czy to nie spowoduje degradacji karty?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, TwardyMakowiec napisał:

Czy to nie spowoduje degradacji karty?

Jeśli napięcia i temperatury są w normie to nie powinno. Ale nikt ci nie da gwarancji że podziała min. 3 lata, tym bardziej jak nie jesteś pierwszym właścicielem.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No tak a nowa kosztuje 3 klocki... Dzięki za pomoc. Uważam wątek za rozwiązany. Bezpieczne wartości przy tym chłodzeniu to 2050 MHz na

20 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Ja bym się nie martwił bo po 3 latach ta karta będzie grosze kosztować.

Więc kręć do oporu tyle żeby było stabilne. Swoją drogą niezły overkill do chłodzenia 3070:)

 

Juz teraz 3070 za 1200zl kupisz

rdzeniu i 8000 MHz na pamięciach. Testowane pod stałym obciążeniem przez 8 godzin. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...