Skocz do zawartości

Spadek jakości rtx 2070 super strix


Recommended Posts

1 minutę temu, janek20 napisał:

Bo nie mogło, to dla bezpieczeństwa,nawet 75 wat sie może palić nie wspominając o przejściówkach 8 pinowych gdzie jest 150wat

300fps dla 8700k to sa normalne wyniki

 

ponad 300 fps to mam na gtxie z tym procesorem, na 2070s mam mniej niż na gtx, a to chyba nie jest normalne zjawisko :P 

Link to post
Share on other sites

Jeśli występuje u Ciebie CPU bottleneck oraz przy Turingu ma miejsce silniejszy narzut na sterownik to Mojżesz zobaczyć niższe fpsy niż na 1060/6GB. Zgaduję, że grasz w 1080p @pitkovsky

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Pisał że gra w 1024x768 stretched. Odpal HWInfo64 jako sensors. Zrób jakiegoś benchmarka pokroju 3DMark Firestrike(jest na steamie demo) albo odpal grę która obciąży kartę na 100% i daj zrzuty ekranu całego HWInfo(CPU,GPU,etc)

Edytowane przez xardas228
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ale tj na 1000% CPU bottleneck'a jeśli gra w 1024x768, co możesz łatwo sprawdzić: przy obecnej rozdzielczości ustaw detale na max i puść fps benchmarka, następnie ustaw detale na min i ponownie puść fps benchmark i wklej nam tutaj ładnie wyniki :D

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rebelmind napisał:

Ale tj na 1000% CPU bottleneck'a jeśli gra w 1024x768, co możesz łatwo sprawdzić: przy obecnej rozdzielczości ustaw detale na max i puść fps benchmarka, następnie ustaw detale na min i ponownie puść fps benchmark i wklej nam tutaj ładnie wyniki :D

Faktycznie zapominam że csgo ma jakiś swój benchmark. Jest też taka strona, ale nie mam pojęcia na ile można jej ufać.

Link to post
Share on other sites

Nie jest dziwna, jest STARA - a DX 9c *rozwijany* był w sterownikach do Pascala włącznie więc gdy kolejne generacje hardwerowo są cięte (a reklamowana wydajność jest boostowana sofwerowo) to wydajność spada. GTX 1080 Ti kręci często lepsze FPSy niż wspomniany 3070, a te karty dzieli jednak całkiem sporo wydajnościowo.

 

IMG-20230617-134444.jpg

12 godzin temu, xardas228 napisał:

Faktycznie zapominam że csgo ma jakiś swój benchmark. Jest też taka strona, ale nie mam pojęcia na ile można jej ufać.

tj mapa z warsztatu, FPS_benchmark

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.06.2023 o 17:09, Rebelmind napisał:

Ale tj na 1000% CPU bottleneck'a jeśli gra w 1024x768, co możesz łatwo sprawdzić: przy obecnej rozdzielczości ustaw detale na max i puść fps benchmarka, następnie ustaw detale na min i ponownie puść fps benchmark i wklej nam tutaj ładnie wyniki :D

sory, że tak późno odpisuje. No dobra to w CSie mam bootleneck'a przez rozdziałke, a co jak idzie o cinebencha r15 w którym gtx 1060 ma lepszy wynik niż 2070s?

Poza tym 2070s na świeżym systemie z zainstalowanym tylko CS'em na FPS_benchmark miał mniej więcej dwa razy więcej  FPS'ów niż ten gtx. Jutro wiozę skrzynkę na serwis i zobaczymy jaka będzie diagnoza, ja myślę, że coś tę kartę blokuje. Chipset, bios, może PCI nie podaje tyle mocy ile trzeba. Dam tu znać jak się problem rozwiąże, pozdrawiam Panowie i dzięki za zaangażowanie

 

W dniu 16.06.2023 o 17:04, xardas228 napisał:

Pisał że gra w 1024x768 stretched. Odpal HWInfo64 jako sensors. Zrób jakiegoś benchmarka pokroju 3DMark Firestrike(jest na steamie demo) albo odpal grę która obciąży kartę na 100% i daj zrzuty ekranu całego HWInfo(CPU,GPU,etc)

karta wymontowana czeka na serwis, nie chce mi się już bawić w przekładanie tego, natomiast mogę z głowy napisać wyniki z wiedźmina.

 

Wiedźmin świeży system uber+: 120+klatek i bardzo płynna gra, żadnej mikrościnki

Wiedźmin karta po "blokadzie" uber+: ledwo ponad 100 klatek ze spadkami do nawet 70 klatek i brak płynności z mikrościnami

 

z HWInfo nie pamiętam liczb.

 

W Furmarku też miałem +-10 klatek mniej niż powinienem mieć z tego co patrzyłem po ludziach na YT itd.

Cinebench r15 potrafił dać wynik na poziomie 118(najgorszy) do 128(najlepszy) gdzie gtx 1060 robił 136, to test po "blokadzie" karty, na świeżym systemie 2070s podjeżdżała pod 160 klatek.

 

Tak jak pisałem skrzynka jedzie na serwis fachowce będą szukać przyczyny, jak znajdą to napisze co ją bolało, że nie chciała działać w 100%, pozdrawiam

W dniu 17.06.2023 o 13:48, Rebelmind napisał:

Nie jest dziwna, jest STARA - a DX 9c *rozwijany* był w sterownikach do Pascala włącznie więc gdy kolejne generacje hardwerowo są cięte (a reklamowana wydajność jest boostowana sofwerowo) to wydajność spada. GTX 1080 Ti kręci często lepsze FPSy niż wspomniany 3070, a te karty dzieli jednak całkiem sporo wydajnościowo.

 

IMG-20230617-134444.jpg

tj mapa z warsztatu, FPS_benchmark

gtx 1060 - 250 klatek - płynna gra

rtx 2070s z "blokadą" - 290 klatek - brak płynności

rtx 2070s bez "blokady" - 460 klatek - płynna gra

oczywiście wyniki końcowe wyskakujące w konsoli

 

Wszystkie testy robione na bardzo niskich/niskich opcjach rozdziałka 1024x768 rozciągnięta

jeden test moja rozdziałka, drugi test gra ustawiona na max opcji

1024x768 full opcja.png

fps_benchmark full opcja.png

3 godziny temu, pitkovsky napisał:

sory, że tak późno odpisuje. No dobra to w CSie mam bootleneck'a przez rozdziałke, a co jak idzie o cinebencha r15 w którym gtx 1060 ma lepszy wynik niż 2070s?

Poza tym 2070s na świeżym systemie z zainstalowanym tylko CS'em na FPS_benchmark miał mniej więcej dwa razy więcej  FPS'ów niż ten gtx. Jutro wiozę skrzynkę na serwis i zobaczymy jaka będzie diagnoza, ja myślę, że coś tę kartę blokuje. Chipset, bios, może PCI nie podaje tyle mocy ile trzeba. Dam tu znać jak się problem rozwiąże, pozdrawiam Panowie i dzięki za zaangażowanie

 

karta wymontowana czeka na serwis, nie chce mi się już bawić w przekładanie tego, natomiast mogę z głowy napisać wyniki z wiedźmina.

 

Wiedźmin świeży system uber+: 120+klatek i bardzo płynna gra, żadnej mikrościnki

Wiedźmin karta po "blokadzie" uber+: ledwo ponad 100 klatek ze spadkami do nawet 70 klatek i brak płynności z mikrościnami

 

z HWInfo nie pamiętam liczb.

 

W Furmarku też miałem +-10 klatek mniej niż powinienem mieć z tego co patrzyłem po ludziach na YT itd.

Cinebench r15 potrafił dać wynik na poziomie 118(najgorszy) do 128(najlepszy) gdzie gtx 1060 robił 136, to test po "blokadzie" karty, na świeżym systemie 2070s podjeżdżała pod 160 klatek.

 

Tak jak pisałem skrzynka jedzie na serwis fachowce będą szukać przyczyny, jak znajdą to napisze co ją bolało, że nie chciała działać w 100%, pozdrawiam

gtx 1060 - 250 klatek - płynna gra

rtx 2070s z "blokadą" - 290 klatek - brak płynności

rtx 2070s bez "blokady" - 460 klatek - płynna gra

oczywiście wyniki końcowe wyskakujące w konsoli

 

Wszystkie testy robione na bardzo niskich/niskich opcjach rozdziałka 1024x768 rozciągnięta

jeden test moja rozdziałka, drugi test gra ustawiona na max opcji

1024x768 full opcja.png

fps_benchmark full opcja.png

 

Tu dla porównania 1060 1024x768 w tym samym miejscu te same opcje

 

 

1024x768 full opcja 1060.png

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jarkko napisał:

A powiedz kolego czy ten ram aby napewno w Dual Channel i czy aby napewno ma wlaczone XMP?

Tak, Panowie znalazłem sam przyczynę takich spadków w tych wszystkich programach. Komendy startowe do CS'a "infekowały" wydajność karty. Steam działał ciągle w tle i dlatego w każdej jednej grze i aplikacji wyniki były cięte przez pół. FPS_benchamark w CSie z komendami 330FPS bez komend 485-503, dzięki za zaangażowanie i próbę pomocy, pozdrawiam wszystkich serdecznie!!

  • Haha 4
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...