Skocz do zawartości

Oczyszczacz powietrze domowy - z czym to zjeść?


Recommended Posts

Cześć, chcę kupić domowy oczyszczacz powietrze bo mam alergię na kurz roztocza i te inne sprawy a mieszkam przy bardzo ruchliwej ulicy.

 

Od czego zacząć poszukiwania?

Gdzie znaleźć RZETELNE opinie, testy i porady?

Próbowałem na własną rekę szukać ,byłem też w sklepach stacjonarnych - w wielkim skrócie:polecane jest to,z czego ktoś ma nawiększy zarobek/reflinka itd.

 

Chodzi o pokój 25 metrów + jakieś 5 metrów korytarza czyli 30m2

 

Próbowałem też rozkminić jaki typ wlotu i wylotu powietrze będzie dla mnie najlepszy ale nie wiem. Tak samo kwestia ustawienia samego urządzenia - będzie ustawione blisko drzwi od balkonu ale nie przy samych drzwiach (nie mam też jak ustawić odświeżacza centralnie w pokoju) bo tam stoki przenośny klimatyzator.

 

Im taniej tym lepiej więc wodotrysków nie potrzebuje ale dobre filtry hepa już koniecznie chcę.

Żadne BT czy WIFI nie są mi do niczego potrzebne.

 

Rozmiar ma znaczenie - im mniejszy tym dla mnie lepiej 

Link to post
Share on other sites

Ja kiedyś tam robiłem research i kupiłem Sharp Plasmacluster KC-A50EU-W czy tam inny nr. Najważniejsze filtr HEPA do 10 lat plus nawilżacz i filtr wodny. Mam w domu i w biurze też poleciłem i kupili i daje radę. Do pomieszczenia dobierasz odpowiedni model   - numerek. Łatwo się czyści filtr zewnętrzny wystarczy odkurzyc. Gorzej z filtrem wody tu lepiej lać wodę przefiltrowana - ja mam filtry w instalacji ale bez tego to kamień się szybko osiada

Link to post
Share on other sites

Ja jestem posiadaczem Sharpa D60EUW, czyli podobny model co opisał wrobel gdzieś  od 2 ponad lat. Zgadzam się, że filtr nawilżacza niestety szybko pokrywa się kamieniem ale to zalezy od jakosci wody, ja nie uzywałem wody filtrowanej. Na szczęście kąpiel w kwasku cytrynowym daje radę. Oczyszczacz potraf nawilżyć 80m2 mieszkanie, niestety tak ledwo ledwo i trwa to długo ale nie na taką powierzchnię jest on przeznaczony, więc to rozumiem, tak czy siak mu się to finalnie udaje. Trochę dziwnie u mnie działa automatyczne wykrywanie zanieczyszczenia powietrza tzn, potrafi się to zapętlić mimo, że mało prawdopodobne jest, żeby powietrze pogarszało swoją jakość w tym czasie. W skrócie, po okresie pracy na max np 10 minut, potrafi zejsc na minimum po czym znowu podkreca sie na max. W trybie pracy max jest też mega głośny, do tego stopnia, że nie słychać np telewizora. Z tego względu też "deszcz jonów" robię bardzo rzadko - wymaga to godziny pracy oczyszczacza na max - czyli najlepiej na godzinę wyjść z domu bo inaczej nie da się zyć - to trocvhę bez sensu. Natomiast faktycznie rzuć rześkość powietrza. Z filtrem na 10 lat to chyba data przydatności bez wyjmowania z folii. Po 2 okresach grzewczych na śląsku to filtr ma bliżej do czerni niż do bieli ;) /oryginalne filtry kosztują tyle co poł nowego oczyszczacza więc kupuję zamienniki.

Link to post
Share on other sites

Jak nawilżacz to tylko ewaporacyjny, a nie ultradźwiękowy. Masakra.

Co do oczyszczacza, to ważne jest to ile masz urządzeń. A nie jakie. No i filtry i tak trzeba wymieniać. Lepiej kupić dwa przeciętne oczyszczacze, niż jeden drogi.

Ja używam xiaomi i jestem zadowolony, ale teraz brałbym coś z homekitem.

Link to post
Share on other sites

Tak no okna muszą być zamknite. Ewentualnie szybkie wietrzenie  5 - 10 min, to można sobie ewentualnie oszczędzić wyłączania sprzętu na te 10 min. Zgadzam się, że czasami lepsze 2 tańsze i mniejsze oczyszczacze niż jeden duży, np u mnie pod kątem oczyszczania lepiej sprawdziły by się takie 2 xiajomy w różnych punktach, ale do tego musiałby być osobny nawilżacza a najlepiej też ze 2 mniejsze i nagle zamiast 1 urządzenia robią się 4, więc zagracenie totalne. Do takich 40 czy 50 m2 spokojnie jeden sprzęt starczy. Co do wykrywania - myślę, że z tym to jest loteria, same filtry pewnie jaklieś normy muszą spełaniać ale przecież są jeszcze różne nieszczelności, różny rozrzut i zbieranie powietrza itp. Fajny test to otworzenie np okna i jeśli za chwilę oczyszczacz reaguje to zakładam, że faktycznie coś czyści. Ale znowu u mnie jest nawilżacz, więc i czujnik wilgoci, być może samo otwarcie okna a przez to nagłe zmniejszenie wilgoci/temperatury odpala wyższe obroty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...