Skocz do zawartości

Uzyskanie pełnej prędkości z łącza 10 Gbps


Recommended Posts

Witam

W końcu zawitała do mnie cywilizacja i w przyszłym tygodniu instalują u mnie w domu światłowód. Wszystko jest pięknie ładnie ale chciałbym wykorzystać jej pełen potencjał. Na start będę miał dostęp do prędkości 1 Gbps a od nowego roku 10 Gbps. I tu pojawia się problem. Moja płyta główna Asus Rog Strix B550 Gaming F ma gniazdo 2,5 Gbps. Oba gniazda nmve mam zajęte przez dyski i teraz jeżeli bym chciał dodać kartę PCIe LAN 10 Gbps to czy nie będzie problemu z komunikacją? Kandydat do instalacji to ASUS XG-C100F SFP+. Chyba, że macie jakiś inny sposób na uzyskanie pełnej prędkości złącza. WiFi pewnie odpada gdyż może nie ogarnąć takiej prędkości.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Jedyne co znalazłem w instrukcji to taka informacja:

• PCIEX16_2 shares bandwidth with PCIEX1_1, PCIEX1_2, and PCIEX1_3.

When PCIEX16_2 runs x4 mode, PCIEX1_1, PCIEX1_2, and PCIEX1_3 will be disabled.
PCIEX16_2 will run x1 mode when PCIEX1_1, PCIEX1_2, or PCIEX1_3 is occupied.
• When M.2_2 slot is populated, SATA6G_56 will be disabled.

Czyli z tego co zrozumiałem to drugi dysk M2 ma znaczenie tylko do linii SATA a jeżeli chodzi o dodatkową kartę PCIe 10Gbps to po jej zainstalowaniu ograniczone będzie tylko gdniazdo PCIex16 z numerem 2 z prędkości x4 na x1 a gniazdo nr 1 zostaje nieograniczone. Czyli spokojnie mogę instalować kartę PCIe 10Gbps.

Teraz tylko zostaje wybór karty. Czy ten model Asusa który podałem będzie ok? Wykorzystanie czysto domowe/gamingowe bez większej spiny.

PCIE.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...